Zaba, rzekotka:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-07, 20:57   #1
Moii
Raczkowanie
 
Avatar Moii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 171
GG do Moii

Zaba, rzekotka:)


Ma ktos posrod swoich zwierzakow zabki?? szukam szukam, strasznie ciezko jest znalezc wlasicieli tych milusinskich ja mam rzekotke poludniowoamerykanska i szczerze mowiac, w necie nic o nie sie nie da zlaezc. Tak wiec drogie Panie zabek- przybywajcie
Moii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 10:05   #2
Moii
Raczkowanie
 
Avatar Moii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 171
GG do Moii
Dot.: Zaba, rzekotka:)

Jejku, naprawde nikt nie ma zadnej zaby?? Przeciez to takie fajne zwierzaki A tak wyglada moj potwor, ma na imie Igor
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Igor.jpg (22,3 KB, 11 załadowań)
Moii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 14:21   #3
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Rzekotka

Jeśli ktokolwiek wie coś na ich temat, proszę o pomoc.
W zeszłe wakacje byłam w Holandii, kolega pracował w kwiaciarni i w kielichu kwiatu była ta mała rzekotka, przywiózł ją do domy żeby dać ją na pożarcie swoim pielęgnicom Na szczęście zgodził się bym zabrała ją do Polski. Nie było sensu żebym ją wypuszczała na wolność, bo to nie ten klimat, kwiaty przyjechały prawdopodobnie z Ekwadoru. Transport przeżyła bardzo dobrze i spokojnie, jedyne co o niej wiedziałam do to, że potrzebuje wilgoci i ciepła, więc jej to zapewniłam. Aha przez cały czas łapałam jej muchy
Mieliśmy ją oddać do Zoo, ale przyznam szczerze, że nie znam się na prawie przewozu egzotycznych zwierząt. Dla mnie było ważne żeby żabka żyła i nikt jej nie zjadł.
Nie do końca wiem, co jest dla niej dobre, z pewnością nie trafi już na wolność miała biedaczka strasznego pecha. Tymczasem, mieszka w akwarium, wydzieliłam jej basen, co podobno jest zbędne, ale zauważyłam, że ona lubi przebywać w wodzie, dodatkowo woda jest podgrzewana, ma ogrzewającą żarówkę, skałki itp.
Codziennie przeżywam koszmar "muchowania" teraz mam robaki wędkarskie, które przepoczwarzają się w muchy. To jest dość trudne, bo żabka zjada może ze trzy dziennie, a bywają dni, jak dziś, że "wykluło" mi się 10 much.
Suchej specjalistycznej karmy, nawet nie powącha, je TYLKO i wyłącznie muchy. I teraz pytanie do Was, jak mogę ją uszczęśliwić, co zrobić, czy oddać ją do zoo? Czy tam będzie szczęśliwsza? Może poznacie jaki to gatunek, wiedziałabym co jada i w jakich warunkach żyje. Zdjęcie zrobione przed chwilą telefonem więc koszmarna jakość, ale ona żyje nocą, więc musiałam ją wykurzyć z "zameczku" i szybko machnąć fotkę. Aha co dziwne w nocy robi się prawie "przeźroczysta", nie wydaje żadnych dźwięków słyszalnych dla mojego ucha. Jest świetnym i humanitarnym myśliwym
Broniłam się przed tym strasznie, bo mówiąc szczerze nie było mi na rękę opiekowanie się kolejnym znalezionym zwierzęciem, ale nie mogłam jej odmówić, poza tym stało się, pokochałam ją i wiem, że trudno by mi było ją gdzieś oddać.

Jeszcze coś, nie wiem czy nie jest za gruba powiększył jej się brzuszek od wakacji, ma jakieś 60 mm długości, nie wiem czy to samiec czy samica. Zdjęcie cyknięte przez parę, dlatego może przeszkadzać w odbiorze.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2009-12-22 o 14:23
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 14:42   #4
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Rzekotka

http://grono.net/terrarystyka/topic/.../0/0/0/#bottom

tu jest jakaś grupa wsparcia, popisz na forach tego typu, chętnie odpowiedzą, nawet nie wiedziałam ile jest miłośników różnych dzikich stworzonek, zanim nie miałam jerzyka.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 19:46   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Rzekotka

[QUOTE=iloneczka1;16000012 zanim nie miałam jerzyka.[/QUOTE]

znaczy jeża o imieniu jerzyk ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 20:04   #6
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: Rzekotka

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
znaczy jeża o imieniu jerzyk ?
chyba raczej ptaka jerzyka
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 20:25   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Rzekotka

Cytat:
Napisane przez rimlora Pokaż wiadomość
chyba raczej ptaka jerzyka
aa takiego jerzyka
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 20:45   #8
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Rzekotka

Ptaka jerzyka, to był prawdziwy sajgon.


:-*

Nie chowają się w domu, ale liczyłam z wetem, ze odrosną mu lotki ktore zniszczył inny wet i odleci za rok. Ciężko było, 80 mączników dziennie pozbawić głowy i to malo. Ale nie umiał pić z zakraplacza a vet nie miał już gdzie wbić kroplówki. No i serdusio nie wytrzymało, umarł w nocy na poduszce obok mnie.
Miał na imię Rózia.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.