160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-27, 17:34   #1
asia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 83

160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?


witam
schudłam ostatnio 1kg! ale nadal nie jestem zadowolona ;[ chciałabym ważyć 50kg.
Troszeczke ostatnio się powstrzymuje jeżeli chodzi o jedzenie, ale wiadomo, święta byly to troszke ciasta zjadłam, teraz już się będę pilnować.
Chciałabym, żebyście powiedziały mi czy mam dobry jadłospis (na dzis) i czy robię dobre ćwiczenia.

śniadanie - dwie kanapki z jasnego chleba z pasztetem i pomidorkami (ten pasztet to pozostałość ze świąt na szczęście robiony przez babcię więc mam gwarancje ze mięso chude)
II śn. - a dzisiaj go nie było... wyjątkowo, normalne śniadanie zjadłam o 11, tuz po wstaniu a potem nie chciało mi sie jeść
obiad - plaster pieczonego mięsa z sosem, dwa ziemniaczki, sałatka z pomidorków, marchewki, papryki i ogórka (cała mała miseczka)
podwieczorek - właśnie zamierzam go zjeść - świeżo wyciśnięty sok z 2 pomarańczy, pół dojrzałego mango
kolacja - bułka z ziarnami, połówka z topionym serkiem i pomidorem, połowa z polędwicą sopocką i kiszonym ogórkiem.

no to tyle. oczywiście piję wodę, a do obiadu małą szklankę Nestea.


Do tego robię ćwiczenia, zaczełam od dzisiaj:
- 5 min skakanki
- 8 minutes buns
- 8 minutes legs
- 8 minutes ABS

i troszke miałam dość, ale wytrwałam do konca ćwiczen

i co myślicie...? nie chce schudnąć jakoś drastycznie, bo 4 kg... bardziej zależy mi na ujędrnieniu ciała i spłaszczeniu brzuszka.
asia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:54   #2
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: 160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?

Ja bym ten jadłospis poprawiła poczytaj przykładowe jadłospisy na Redukcję odpowiednia dieta plus ćwiczenia i będzie dobrze
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 22:53   #3
bertha233
Raczkowanie
 
Avatar bertha233
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 471
Dot.: 160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?

to się nazywa cieszyć się z każdego kg!
__________________
Tiki riki tiki tak

1.04 - 50kg - R stop 19.04 - 48.3kg - yy?
W zimę można schudnąć

Zabiegana studentka
bertha233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:50   #4
Onax3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk.
Wiadomości: 1 516
Dot.: 160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?

O widzę, że masz taki sam wzrost jak ja.
Ja się za bardzo nie znam, ale uważam, że jadłospis trzeba poprawić.
Poszperaj tak jak Ci już tutaj jedna z Wizażanek poradziła.
__________________
"Najtrudniej być piękną dla siebie.
Ot tak."

56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46.

Kod rabatowy 5% na e-torebka
c4d742ac
Onax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 22:02   #5
asia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 83
Dot.: 160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?

a czy dzisiaj jest juz lepiej?

1śniadanie - Omlet z 2 jajek i 2 łyżek mąki, zapieczony z warzywami: 5 pomidorkami koktailowymi, czerwoną cebulką, chili, papryką i ogórkiem.
Do tego szklanka herbaty

2śniadanie - owsianka - 5 łyżek płatków owsianych z jogurtem naturalnym, cynamonem i odrobiną cukru.

obiad - podsmażone kopytka i dużą iloscią świeżego ogórka

podwieczorek - pół mango, świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy

kolacja - pierś kurczaka pieczona w folii z oliwą i ziołami, podana w liściu sałaty. do tego sałatka z kolorowych papryk, ogórka, czerwonej cebulki i pomidorków koktailowych. kubek herbaty.
asia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 04:37   #6
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: 160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?

Cytat:
Napisane przez asia95 Pokaż wiadomość
a czy dzisiaj jest juz lepiej?

1śniadanie - Omlet z 2 jajek i 2 łyżek mąki, zapieczony z warzywami: 5 pomidorkami koktailowymi, czerwoną cebulką, chili, papryką i ogórkiem.
Do tego szklanka herbaty

2śniadanie - owsianka - 5 łyżek płatków owsianych z jogurtem naturalnym, cynamonem i odrobiną cukru.

obiad - podsmażone kopytka i dużą iloscią świeżego ogórka

podwieczorek - pół mango, świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy

kolacja - pierś kurczaka pieczona w folii z oliwą i ziołami, podana w liściu sałaty. do tego sałatka z kolorowych papryk, ogórka, czerwonej cebulki i pomidorków koktailowych. kubek herbaty.

To nie jest jadłospis na R

Omlet raczej nadaje się na kolację. Kolację masz bardzo obfitą, albo tak mi się wydaje. Podsmażone kopytka na obiad? Bardzo kaloryczne, i to prawie same węglowodany. 2 śniadanie bardzo obfite, ja bym to przesunęła na 1 śniadanie.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 06:14   #7
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: 160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?

Ja bym popracowała nad podwieczorkiem i obiadem. Obiad do wymiany całkowicie, na podwieczorek wybierz jakiś homo z orzechami bo wogle nie masz zdrowych tłuszczy. Śniadania sama jadam obfite więc dla mnie wporządku. A omlecik możesz spokojnie robić na samych jajkach wychodzi równie smaczny No i owoce w pierwszej połowie dnia i lepiej też z nimi nie przesadzać. No i w każdym posiłku staramy się dostarczyc białko. Kolacja typowo białkowa ja na kolacje wybieram twarogi i serki wiejskie bo zawierają białko wolniej wchłanialne. Powodzonka
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 10:27   #8
asia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 83
Dot.: 160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?

jakbym mogła, to orzechy bym jadla garściami, bo ja kocham... niestety rok temu sie okazało że mam na nie alergie ;[
co może zastąpić orzechy? oliwa z oliwek? przecież nie będę jej jadła przy każdym posiłku!
asia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 12:01   #9
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: 160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?

Rybki morskie A na wszystkie bakalie masz uczulenie ??? Może migdały, wiórki kokosowe, siemię lniane, sezam
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)

Edytowane przez viline1988
Czas edycji: 2009-12-29 o 12:08
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 12:32   #10
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: 160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?

Cytat:
Napisane przez asia95 Pokaż wiadomość
a czy dzisiaj jest juz lepiej?

1śniadanie - Omlet z 2 jajek i 2 łyżek mąki, zapieczony z warzywami: 5 pomidorkami koktailowymi, czerwoną cebulką, chili, papryką i ogórkiem.
Do tego szklanka herbaty

2śniadanie - owsianka - 5 łyżek płatków owsianych z jogurtem naturalnym, cynamonem i odrobiną cukru.

obiad - podsmażone kopytka i dużą iloscią świeżego ogórka

podwieczorek - pół mango, świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy

kolacja - pierś kurczaka pieczona w folii z oliwą i ziołami, podana w liściu sałaty. do tego sałatka z kolorowych papryk, ogórka, czerwonej cebulki i pomidorków koktailowych. kubek herbaty.
Cytat:
Napisane przez viline1988 Pokaż wiadomość
Ja bym popracowała nad podwieczorkiem i obiadem. Obiad do wymiany całkowicie, na podwieczorek wybierz jakiś homo z orzechami bo wogle nie masz zdrowych tłuszczy. Śniadania sama jadam obfite więc dla mnie wporządku. A omlecik możesz spokojnie robić na samych jajkach wychodzi równie smaczny No i owoce w pierwszej połowie dnia i lepiej też z nimi nie przesadzać. No i w każdym posiłku staramy się dostarczyc białko. Kolacja typowo białkowa ja na kolacje wybieram twarogi i serki wiejskie bo zawierają białko wolniej wchłanialne. Powodzonka
Ja bym w ogole je wywalil

Cytat:
Napisane przez asia95 Pokaż wiadomość
jakbym mogła, to orzechy bym jadla garściami, bo ja kocham... niestety rok temu sie okazało że mam na nie alergie ;[
co może zastąpić orzechy? oliwa z oliwek? przecież nie będę jej jadła przy każdym posiłku!
Oliwa z oliwek, tluste ryby.

Jest temat o jadlospisach, tam je wklejaj.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 18:34   #11
YJane
why?
 
Avatar YJane
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: 160 cm wzrostu i 54 kg. Co radzicie?

Powinnaś zamienić jasne pieczywo na ciemne i starać się nie pić w trakcie posiłku, bo raz, że często je się wtedy więcej, dwa, że ma to spowalniający wpływ na trawienie.

Czytałam ostatnio, że udowodniono, że jak oglądasz telewizję w trakcie posiłku zjadasz więcej i czujesz się mniej syta.

Unikaj smażonych rzeczy. Nie najadaj się do pełna, bo może i warzywkami, ale rozpychasz sobie żołądek i potrzebujesz więcej, by najeść się do sytości.

Jeżeli ćwiczysz rano, to zjedz potem coś bogatego w białko, bardzo podkręca to przemianę materii. Staraj się ćwiczyć trochę dłużej - organizm na początku jedzie na węglowodanach, dopiero po 20 minutach wysiłku fizycznego przerzuca się bardziej na spalanie tłuszczu.

I pamiętajcie dzieci, po każdej sesji ćwiczeń trzeba się porządnie porozciągać. Polecam jogę
YJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.