Produkty "light" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-01, 07:47   #1
prowl
Raczkowanie
 
Avatar prowl
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 103
GG do prowl

Produkty "light"


Witam Dziewczyny,
co sądzicie o produktach tzw. "light"?
Ja właśnie nie wiem jak do nich podchodzić, wiem, że na pewno nie kupię soku czy dżemu light w którym zamiast cukru jest aspartam, ale są np. serki wiejskie light, czy parówki light, da się to to zjeść? Na co zwracacie uwagę kupując produkty do swoich diet?
__________________
prowl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 08:38   #2
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Produkty "light"

Zwróć uwagę na to, by były jak najmniej przetworzone, czyli np. zamiast wafli ryżowych z brązowego ryżu kup po prostu brązowy ryż. Ne kupuj produktów light, bo nie są Ci one potrzebne. Dżem, czy sok możesz zrobić sama w domu
Parówki? Kup lepiej mięso
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 14:22   #3
prowl
Raczkowanie
 
Avatar prowl
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 103
GG do prowl
Dot.: Produkty "light"

Ze wszystkim się zgadzam, ale na pewno wiesz, że monotonia zabija wszelkie chęci do odchudzania, dlatego staram się rozważyć wszystkie dostępne produkty i dania, chcę próbować nowych rzeczy, żeby się nie dać! Chyba nie ma nikogo, kto chciałby codziennie jeść rybę na parze mimo, że jest super zdrowa?
__________________
prowl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 15:45   #4
sm1307
Rozeznanie
 
Avatar sm1307
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 758
Dot.: Produkty "light"

serki wiejskie light są w porządku. Z nich nie musisz rezygnować, ale ogólnie trzeba czytać etykiety na produktach, bo niektóre lighty mają więcej świństwa i kalorii na 100g niż nie jedne zwykle produkty.
__________________

sm1307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 17:11   #5
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Produkty "light"

A po co Ci lighty??? Nie lepiej jeść "normalne" produkty ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 19:04   #6
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez prowl Pokaż wiadomość
Ze wszystkim się zgadzam, ale na pewno wiesz, że monotonia zabija wszelkie chęci do odchudzania, dlatego staram się rozważyć wszystkie dostępne produkty i dania, chcę próbować nowych rzeczy, żeby się nie dać! Chyba nie ma nikogo, kto chciałby codziennie jeść rybę na parze mimo, że jest super zdrowa?
na prawdę nie trzeba szamać jedynie ryby z pary, żeby schudnąć
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 11:54   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Produkty "light"

generalnie parowki to bardzo niedietetyczne produkty. i do tego mocno syfiaste.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-03, 14:35   #8
zielonykotek
Raczkowanie
 
Avatar zielonykotek
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 308
Dot.: Produkty "light"

Ja czasem korzystam z produktów light różnego rodzaju np: odtłuszczony serek żółty albo biały, kefity light, maślanki czy jogurty lekkie, kiedyś kupowałam delmę light, ale teraz już nie używam masła ani margaryny. Wstyd się przyznać ale zdarza mi się pić colę i pepsi light

Uważam, że te produkty, od czasu do czasu, mogą troszkę zmniejszyć liczbę kalorii w naszym jadłospisie, ale trzeba bardzo uważać, bo niektóre mogą nawet być bardziej kaloryczne niż "normalne" choć to paradoks. Nie należy jednak nastawiać się, że możemy zjeść ile chcemy bo jest to produkt light. Raczej wtedy się przejedziemy na tym
zielonykotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 20:19   #9
venilaaa
Raczkowanie
 
Avatar venilaaa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 164
Dot.: Produkty "light"

Jakiś czas temu był fajny program o produktach light _ Wiem co jem, czy jakoś podobnie. Trzeba bardzo uważać na te "lekkie" bo większość z nich ma więcej tłuszczu i cukru niż inne produkty.
__________________
Moje blogi:

veni-fashion.blogspot.com trochę mody
wypchana-marzeniami.blogspot.com żyję zdrowo - mój motywator do zmian na lepsze
venilaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 11:15   #10
prowl
Raczkowanie
 
Avatar prowl
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 103
GG do prowl
Dot.: Produkty "light"

Zwracam uwagę na składy i włącza mi się czerwona lampka gdy np. w majonezie light jest oczywiście mniej tłuszczu, ale za to np. więcej E-..., węglowodany (nie wiem czy tak jest naprawdę, bo nigdy nie kupowałam owego wynalazku, ale dla zobrazowania przykładu). Ale nie zmienia to faktu, że czasem mam ochotę na coś zakazanego i takie sprawdzone zamienniki to byłaby dobra rzecz. Swoją drogą, wiele osób poleca jogurt naturalny zamiast śmietany - powiem Wam, że już miałam wiele podejść, ale po prostu nie smakują mi niektóre sałatki/surówki z jogurtem i koniec. Śmietana 12% jest pyszna, ostatnio kupiłam jakąś śmietanę jogurtową 9% i też już mi niebardzo podchodzi (choć jest lepsza niż jogurt), jogurt grecki powiedzmy, że może być, ale to słabe zamienniki 12% na 9%... To już lepiej kupić normalnie 12% i dać odrobinę mniej, na jedno wyjdzie. Sam jogurt naturalny bardzo lubię, ale do potraw nie... I z tego powodu dietetyczna surówka z rzodkiewki, ogórka, pomidora, szczypiorku, którą zrobiłam właśnie z jogurtem, musiałam naprawdę porządnie osolić, żeby mi przeszła przez gardło. Może ktoś poleci mi jakiś jogurt (konkretna nazwa, firma), którego używa i smakuje mu? Tylko nie mówcie, że w ogóle bez niczego trzeba jeść warzywa, bo często tak robię, ale czasami chcę jakiejś odmiany...
__________________
prowl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 18:03   #11
esquilo
Przyczajenie
 
Avatar esquilo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 22
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez prowl Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny,
co sądzicie o produktach tzw. "light"?
Ja właśnie nie wiem jak do nich podchodzić, wiem, że na pewno nie kupię soku czy dżemu light w którym zamiast cukru jest aspartam, ale są np. serki wiejskie light, czy parówki light, da się to to zjeść? Na co zwracacie uwagę kupując produkty do swoich diet?
Jeśli coś jest "light" dlatego, ze nie jest dosładzane cukrem czy syropem kukurydzianym- fajnie (nie chodzi o zastępowanie cukru slodzikiem, to nie wchodzi w gre).
Parówki "light" jakoś mnie nie przekonują- jeśli już musiałabym zjeść parówkę popatrzyłabym raczej na % mięsa a nie tłuszczu.
Serki wiejskie light są niegroźne, ale mniej smaczne
I wszystko co jest "0%" jest podejrzane- musi być mocno przetworzone.
__________________
The future starts now!
esquilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 12:37   #12
P4uli
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 74
Dot.: Produkty "light"

Produkty light to często produkty które mają np o 30% mniej tłuszczu. Co nie zmienia faktu że są polecane w diecie, jak musisz zjeść serek to lepiej weź light
P4uli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:02   #13
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez prowl Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny,
co sądzicie o produktach tzw. "light"?
Ja właśnie nie wiem jak do nich podchodzić, wiem, że na pewno nie kupię soku czy dżemu light w którym zamiast cukru jest aspartam, ale są np. serki wiejskie light, czy parówki light, da się to to zjeść? Na co zwracacie uwagę kupując produkty do swoich diet?
1) light oznacza, ze cos ma mniej tluszczu najczesciej, zeby sie go pozbyc trzeba produkt poddac wielu procesom, w rezultacie mamy przetworzone jedzenie o mniejszej wartosci odzywczej (serki, mleko, przekaski)
2) jak zabiera sie tluszcz z jedzenia to traci sie smak, dlatego lighty maja czesto slodziki lub cukry (pod postacia syropow glukowoych, fruktozy, alkoholi jak malitol czy sorbitol)

tak naprawde nie ma sensu kupowac produktow light, nie sa one stworzone abysmy byli zdrowsi, jeszcze ten serek wiejski moze byc niegrozny ale reszta? soki, dzemy, jogurty, lody to pełne albo cukru albo chemii produkty. Nie przychodzi mi nic do glowy z serii light co byloby warte uwagi, często też light w porownaniu ze zwyklym produktem ma duzo wyzsza zawartosc weglowodanow. Chociaz paradoksalnie...niektore niezdrowe przekasdki w wersji light sa faktycznie lzejsze, takie jak czipsy i nie dodali tam nic czego nie byloby w 'pelnej wersji' (wlasnie sprawdzilam sklady na stronie producenta). Ale chyba takie light nikogo na diecie nie interesuje
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 00:16   #14
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez prowl Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny,
co sądzicie o produktach tzw. "light"?
Ja właśnie nie wiem jak do nich podchodzić, wiem, że na pewno nie kupię soku czy dżemu light w którym zamiast cukru jest aspartam, ale są np. serki wiejskie light, czy parówki light, da się to to zjeść? Na co zwracacie uwagę kupując produkty do swoich diet?
Nie dziewczyna, ale sie wypowiem

Produkty light = (zwykle) wysoko przetworzony syf

Cytat:
Napisane przez P4uli Pokaż wiadomość
Produkty light to często produkty które mają np o 30% mniej tłuszczu. Co nie zmienia faktu że są polecane w diecie, jak musisz zjeść serek to lepiej weź light
Bzdury pleciesz i tyle. Sa polecane przez kogo i co niby jest lepszego w zjedzeniu wysokoprzetworzonego zarcia?

Odpowiednia ilosc tluszczu w diecie jest jak najbardziej potrzebna i zdrowa, wrecz wskazana. Zdecydowanie lepiej zjesc normalny produkt, z potrzebnym organizmowi tluszczem, niz sie napychac jakims syfem z syropem glukozo-fruktozowym czy innym wynalazkiem.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 23:27   #15
P4uli
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 74
Dot.: Produkty "light"

Dobrze znam zapotrzebowanie organizmu na tłuszcz...chodziło mi w tym przypadku o serek wiejski light - ogólnie serek wiejski jest pożądany w diecie ze względu na ilość białka
http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie...ki-Starco.html

Napisałam że jak musi zjeść serek to niech weźmie light bo jest odtłuszczony

http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie...t-Linessa.html

Nie wydaje mi się aby tłuszcz w tym serku był najepszy....
Lepiej zjeść awokado lub wypić kieliszek oliwy z oliwek lub tabletkę tranu z omega 3

O innych produktach light mam inne zdanie często jest to jedynie chwyt marketingowy "poproszę dużą pizze i kolę light"
...
P4uli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 07:15   #16
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez P4uli Pokaż wiadomość
Dobrze znam zapotrzebowanie organizmu na tłuszcz...chodziło mi w tym przypadku o serek wiejski light - ogólnie serek wiejski jest pożądany w diecie ze względu na ilość białka
http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie...ki-Starco.html

Napisałam że jak musi zjeść serek to niech weźmie light bo jest odtłuszczony

http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie...t-Linessa.html

Nie wydaje mi się aby tłuszcz w tym serku był najepszy....
Lepiej zjeść awokado lub wypić kieliszek oliwy z oliwek lub tabletkę tranu z omega 3

O innych produktach light mam inne zdanie często jest to jedynie chwyt marketingowy "poproszę dużą pizze i kolę light"
...
No więc po co jeść serek light jak można zjeść rybę i masz i białko i pożądany tłuszcz?
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 08:27   #17
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
No więc po co jeść serek light jak można zjeść rybę i masz i białko i pożądany tłuszcz?
i to swietny tluszcz plus nie ma calego syfu z przetworznego mleka
ale jak znam zycie Ci od serkow wiejskich jak ryba to chuda bedzie, dziewczyny jedzcie prawdziwe jedzenie, tluste ryby, dobre miesa, po co te przetworzone serki? nie je sie kalorii, je sie skladniki odzywcze!
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 09:37   #18
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
i to swietny tluszcz plus nie ma calego syfu z przetworznego mleka
ale jak znam zycie Ci od serkow wiejskich jak ryba to chuda bedzie, dziewczyny jedzcie prawdziwe jedzenie, tluste ryby, dobre miesa, po co te przetworzone serki? nie je sie kalorii, je sie skladniki odzywcze!
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:11   #19
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: Produkty "light"

No dobra, ale dla niektórych jedzenie to też PRZYJEMNOŚĆ, a nie tylko odżywianie organizmu, dostarczanie składników... Ja uwielbiam serek wiejski, a jestem na diecie, chcę schudnąć. Nie chcę sobie odmawiać chociaż tego, więc myślę, że w takich wypadkach serek light się sprawdza.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Żeby nie było - jem ryby codziennie, bo też je uwielbiam Ale serek wiejski z rzodkiewką, szczypiorkiem jest pycha i nie sądzę, żeby utrudniał chudnięcie.
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 11:32   #20
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Produkty "light"

Najpierw sprawdzić trzeba czy faktycznie mało tłuszczów mają takie produkty z tym napisanem. W programie "Wiem, co jem" było o tym. Czasami w tych produktach jest więcej chemi niż w normalnych.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 11:59   #21
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez SzaraLara Pokaż wiadomość
No dobra, ale dla niektórych jedzenie to też PRZYJEMNOŚĆ, a nie tylko odżywianie organizmu, dostarczanie składników... Ja uwielbiam serek wiejski, a jestem na diecie, chcę schudnąć. Nie chcę sobie odmawiać chociaż tego, więc myślę, że w takich wypadkach serek light się sprawdza.
no oczywiscie, przeciez producenci dbaja o to aby nasz kubki smakowe szalaly ze szczescia na widok tego przetworzonego produktu!
jedzenie to odzywianie wlasnie, nic wiecej, nic mniej
jesli traktujesz jedzenie jako przyjemnosc, nagrode, kare to Twoje wybory nie sa obiektywne, kierujesz sie innymi pobudkami niz powinnas jesli dbasz o zdrowie.
Jedzenie musi byc smaczne, bo inaczej wiadomo, ze bedziemy sie meczyc ale smaczne to pojecie wzgledne, zadne naturalne jedzenie nie bedzie tak smaczne jak to co wyprodukowano w sztuczny sposob, ale kubki smakowe po detoskie zaczynaja tez inaczej odczuwac smaki, i okazuje sie, ze ten serek wiejski nie taki smaczny.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 17:13   #22
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez SzaraLara Pokaż wiadomość
No dobra, ale dla niektórych jedzenie to też PRZYJEMNOŚĆ, a nie tylko odżywianie organizmu, dostarczanie składników... Ja uwielbiam serek wiejski, a jestem na diecie, chcę schudnąć. Nie chcę sobie odmawiać chociaż tego, więc myślę, że w takich wypadkach serek light się sprawdza.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Żeby nie było - jem ryby codziennie, bo też je uwielbiam Ale serek wiejski z rzodkiewką, szczypiorkiem jest pycha i nie sądzę, żeby utrudniał chudnięcie.
Lepiej jest zjeść 2x rzadziej, ale zwykły serek
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 16:17   #23
LazyGirl
Przyczajenie
 
Avatar LazyGirl
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: Produkty "light"

Przestańcie się spierać czy serek wiejski light jest na tyle zdrowy, że można go jeść czy nie, bo jeśli każdy produkt trafiający do naszego układu pokarmowego miałby być pełnowartościowy i zdrowy to każdy z nas miałby swoją rolę, łowisko (co najmniej jedno) i uprawy które to musiałby posiać na żyznych glebach, odpowiednio je nawozić i tak dalej blablabla.

Także nie o tym, teraz będę się zwracać do tych, które już to "light" konsumują i mają z tego przyjemność. Mianowicie, ja się pytam gdzie jest SATINO LIGHT ? ACTIVIA LIGHT? ALE OWOC LIGHT? Co się z nimi stało? Jeśli ktoś wie niech napiszę .

Wrocław
LazyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 08:28   #24
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Produkty "light"

Produkty light?
Ojej. A skąd wszelki zdrowy tłuszczyk?
Jedynym produktem light, jaki kupuję (i wiem, że robię źle, haniebnie, niestosownie) jest mleko 0,5%. No, bo lubię. Smakuje mi takie najbardziej, chociaż przestawiam się na 1,5% albo nawet 2%.

Poza tym? Nie. Bo po co. Nawet, jeżeli "light" nie ma słodzików, to musi mieć więcej cukru, żeby było mniej obrzydliwe. A jak ma słodziki, to wiadomo-do kosza.
Wszystkie słodziki. Sporadycznie kupuję tylko wodę ze stewią, bo truskawkowa. Co nie zmienia faktu, że gdyby udział stewii był większy, to bym zrezygnowała, bo ohydna.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 15:01   #25
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 682
Dot.: Produkty "light"

A jak to jest z mlekiem i twarogiem - lepsze są tłuste (mleko 3,2%, ser tłusty) czy półtłusty ser i mleko 2%? Bo tych zupełnie odtłuszczonych to się domyślam, że nie warto
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 07:28   #26
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Produkty "light"

Dziewczyny, wiecie może gdzie można kupić maślankę spożywczą 0,5%? Wszędzie, gdzie szukałam jest tylko maślanka naturalna 1,5%...
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:51   #27
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
no oczywiscie, przeciez producenci dbaja o to aby nasz kubki smakowe szalaly ze szczescia na widok tego przetworzonego produktu!
jedzenie to odzywianie wlasnie, nic wiecej, nic mniej
jesli traktujesz jedzenie jako przyjemnosc, nagrode, kare to Twoje wybory nie sa obiektywne, kierujesz sie innymi pobudkami niz powinnas jesli dbasz o zdrowie.
Jedzenie musi byc smaczne, bo inaczej wiadomo, ze bedziemy sie meczyc ale smaczne to pojecie wzgledne, zadne naturalne jedzenie nie bedzie tak smaczne jak to co wyprodukowano w sztuczny sposob, ale kubki smakowe po detoskie zaczynaja tez inaczej odczuwac smaki, i okazuje sie, ze ten serek wiejski nie taki smaczny.
Nie wiem, jak musiałby wyglądać ten detoks, żeby nagle żołądki kurze zaczęły mi bardziej smakować, niż krucha babeczka z budyniem i owocami . Z całym szacunkiem dla miłośników paleo, wiem, że na tej diecie można dobrze zjeść, ale sporo rzeczy trzeba wyrzucić. A jedzenie to JEST przyjemność, bez dwóch zdań. Pełni w życiu człowieka znacznie bardziej złożoną rolę, niż dostarczenie odpowiedniej ilości białka. Paradoksalnie mam wrażenie, że to właśnie u miłośników "zdrowego" odżywiania jedzenie urasta do niesamowitej rangi i zajmuje dużo więcej energii życiowej, niż u przeciętnej osoby, cieszącej się normalnym jedzeniem i nie przejmującej się na każdym kroku "syfem". Nadmierna kontrola też jest niebezpieczna.

Jem czasami serek wiejski (nie jem mięsa z powodów ideologicznych), ale o normalnej zawartości tłuszczu. Czasami piję colę light, czasami też normalną, bo lubię. Żyję i mam się dobrze .

Edytowane przez 201705042038
Czas edycji: 2012-10-08 o 14:52
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 11:07   #28
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Produkty "light"

Cytat:
Napisane przez sm1307 Pokaż wiadomość
serki wiejskie light są w porządku. Z nich nie musisz rezygnować, ale ogólnie trzeba czytać etykiety na produktach, bo niektóre lighty mają więcej świństwa i kalorii na 100g niż nie jedne zwykle produkty.
Nie zgodzę się. Owszem, może są takie które nie zawierają "śmieci" w składzie, ale przy serkach i produktach nabiałowych jest inna kwestia. Serki i mleko light są mniej kaloryczne ponieważ są pozbawione tłuszczu. A niestety z nabiałem jest tak, że aby wszelkie dobra w nim zawarte (witaminy i minerały) zostały przyswojone przez organizm, to do tego procesu jest potrzebny ... tłuszcz. Tak więc generalnie jedzenie odtłuszczonego nabiału mija się z celem. Ma kalorie, ale ale prawie żadnych innych wartości.

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez nhung Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiecie może gdzie można kupić maślankę spożywczą 0,5%? Wszędzie, gdzie szukałam jest tylko maślanka naturalna 1,5%...
Maślanka 1,5% ma tylko 1g tłuszczu więcej na 100g od tej 0,5%. To jest 9 kcal. Naprawdę aż tyle jej pijesz że musi być 0,5? Z tej 1,5% lepiej też organizm przyswoi minerały i witaminy

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
A jak to jest z mlekiem i twarogiem - lepsze są tłuste (mleko 3,2%, ser tłusty) czy półtłusty ser i mleko 2%? Bo tych zupełnie odtłuszczonych to się domyślam, że nie warto
1,5 lub 2% jest ok

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez LazyGirl Pokaż wiadomość
Przestańcie się spierać czy serek wiejski light jest na tyle zdrowy, że można go jeść czy nie, bo jeśli każdy produkt trafiający do naszego układu pokarmowego miałby być pełnowartościowy i zdrowy to każdy z nas miałby swoją rolę, łowisko (co najmniej jedno) i uprawy które to musiałby posiać na żyznych glebach, odpowiednio je nawozić i tak dalej blablabla.
No tak.... ale co ma większy sens. Serek zjeść serek który ma 30kcal i nie dostarcza niczego konkretnego, czy zjeść serek co ma 48kcal (2 dodatkowe gramy tłuszczu) i skorzystać na minerałach i witaminach w nim zawartych? A dostępność w sklepach jest taka sama
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.