Płukankę do włosów najlepiej stosować po rutynowej pielęgnacji, czyli użyciu szamponu i odżywki. Większości płukanek nie trzeba dodatkowo spłukiwać wodą, ale wszystko zależy od upodobań. Jeśli czujesz, że włosy są lekko obciążone składnikami płukanki, przelej je letnią lub nawet chłodną wodą, która dodatkow zamknie łuski włosów.Ile włosów, tyle doświadczeń, dlatego wypróbuj rożne płukanki i wybierz dla siebie najlepszą. Nawet jeśli przyjaciółka zachwyca się działaniem płukanki, wcale nie oznacza to, że będziesz równie zadowolona z efektu.Płukankę własnej produkcji możesz przygotować wcześniej i trzymać w lodówce przez kilka dni. Przed użyciem pozwól jej się ogrzać chwilę w temperaturze pokojowej. Letnia lub chłodna płukanka dodatkowo zamknie łuski włosów i sprawi, że włosy będą bardziej błyszczące i mniej narażone na uszkodzenia.

Reklama

Zobacz przepisy na 5 najlepszych, najbardziej polecanych domowych płukanek do włosów:

Płukanka z octu jabłkowego - połysk i gładkość

Kwaśne pH pomaga domknąć łuski, dzięki czemu włosy są gładkie i błyszczące, dobrze się układają i nie plączą.Stosowanie: do szklanki letniej wody dodaj pół łyżki octu jabłkowego. Użyj mieszanki do ostatniego płukania włosów (po myciu i odżywieniu) lub pozostaw chwilę na włosach i spłucz chłodną wodą. Bez obaw - zapach octu szybko się ulatnia.Zobaczcie także: Dlaczego warto mieć w domu ocet jabłkowy?

Rozmarynowa płukanka - ziołowe odświeżenie

Wygładza i nabłyszcza włosy, ułatwia rozczesywanie (włosy mniej się plączą), odżywia i odświeża. Potrafi być istnym wybawieniem dla wrażliwego, swędzącego i suchego skalpu – łagodzi podrażnienia i poprawia kondycję skóry głowy. Wspomaga wzrost włosów.Stosowanie: umieść w butelce lub w słoiku 4-5 gałązek świeżego rozmarynu i zalej gotującą się wodą. Odstaw do całkowitego wystygnięcia. Spłucz włosy po umyciu i odżywieniu. Płukankę rozmarynową możesz uzupełnić odrobiną octu jabłkowego, aby włosy były jeszcze bardziej lśniące i gładkie.

Płukanka piwna - dodatkowa objętość i blask

Dodaje objętości, włosy stają się grubsze, mięsiste i usztywnione oraz lepiej się układają. Pięknie błyszczą. Chmiel zawarty w piwie wzmacnia cebulki włosów i łagodzi podrażnienia skóry, witaminy z grupy B regulują działanie gruczołów łojowych.Stosowanie: zwykłe, jasne piwo pozostaw na kilka godzin otwarte, aż uleci gaz. Wylej ok. 1/4puszki/butelki i uzupełnij brak wodą (możesz zmieniać te proporcje w zależności od upodobań). Spłucz włosy mieszanką piwa i wody po umyciu i odżywieniu. Zapach piwa ulatnia się wraz z suszeniem włosów, więc mieszanki nie trzeba dodatkowo spłukiwać.

Zobacz także

Rumiankowa – must-have blondynki

Reklama

Płukanka z szałwii - idealna dla ciemnych włosów

Podkreśla ciemny kolor włosów, lekko przyciemnia, nadaje blask, sprawia, że ciemne włosy stają się bardziej wyraziste.3 torebki szałwii wrzuć do 0,5 litra przegotowanej, gorącej wody, przykryj i odstaw na 2 godziny. Napar z szałwii może farbować nie tylko włosy, ale i całą łazienkę, więc najwygodniej wlać go do miski i wypłukać w nim włosy mocząc je, a następnie zawinąć w stary lub bardzo ciemny ręcznik i pozostawić na 30 minut, aż włosy „wchłoną” jak najwięcej płukanki.

Stosujecie płukanki do włosów? Macie swoje sprawdzone przepisy? Jaki efekt udało Wam się osiągnąć?

Reklama
Reklama
Reklama