Miodowanie włosów to równie skuteczny zabieg jako olejowanie, jednak połączenie obu da nam rewelacyjne efekty. Uważajcie jednak, gdyż za częste lub nieprawidłowe stosowanie miodu, może doprowadzić do mocnego puszenia się włosów. Do zabiegu najlepiej sprawdzi się mieszanka miodu i odżywki do włosów lub specjalna maska do miodowania włosów.

Reklama

Jak działa miodowanie włosów?

Miód to naturalny humektakt, czyli składnik o działaniu nawilżającym. Sprawia, że kosmyki są nie tylko dogłębnie nawilżone, ale też bardzo miękkie i błyszczące. Humektanty dodają również objętości, jednak używany w nadmiarze mogą puszyć. Miodowanie włosów świetnie się sprawdzi w przypadku pasm oklapniętych, matowych, szorstkich i suchych. Dodatkowo miód ma właściwości rozjaśniające i rozświetlające. Przy regularnym stosowaniu może delikatnie rozjaśnić nasze włosy i stworzyć na nic delikatne, mieniące się w słońcu refleksy.

Warto go stosować również na skórę głowy, właśnie ze względu na działanie nawilżające oraz przeciwzapalne, łagodzące, antybakteryjne. Miodowanie skalpu pomoże nam zwalczyć suchość i podrażnienie skóry głowy, nawet łuszczenie się skóry i łupież.

Jak wykonać miodowanie włosów?

Przed wykonaniem miodowania włosów miód należy zmieszać miód w proporcji 1:1 z wybraną maską lub odżywką do włosów. Do tego zabiegu najlepiej sprawdzi się naturalny 100% miód o płynnej konsystencji. Możemy również nakładać na włosy sam miód, jednak ta metoda najlepiej sprawdzi się pasmach niskoporowatych.

  1. Tak przygotowany kosmetyk nakładamy na całą długość suchych włosów, związujemy w lekkiego koczka i czekamy, oddając się ulubionym czynnościom.
  2. Po godzinie możemy spłukać mieszankę i umyć włosy bardzo delikatnym szamponem.
  3. Następnie nakładamy odżywkę emolientową, aby domknąć pielęgnację i zapobiec puszczeniu się włosów.

Miodowanie włosów możemy stosować jako podkład pod olejowanie włosów. Pierwszy zabieg dogłębnie nawilża, drugi tworzy otoczkę ochronną, która zapobiega utracie wody z włosów. Połączenie tych dwóch zabiegów da spektakularny efekt. Ta metoda szczególnie dobrze sprawdzi się przy włosach wysokoporowatych, które mogą się spuszyć po zaaplikowaniu miodu.

Zobacz także

Miodowa płukanka z octem

Dla wzmocnienia efektu mięsistych włosów możesz również co jakiś czas stosować miodową płukankę z octem. Jedną łyżkę miodu rozpuść w szklance ciepłej wody i dodaj do tego dwie łyżki octu jabłkowego. Wystarczy polać preparatem włosy pod koniec mycia i gotowe.

Jaka maska do miodowania włosów?

Do miodowania włosów możemy użyć właściwie każdej maski humektantowej, emolientowo-humektantowej, a nawet zwykłej emolientowej. Świetnym wyborem będzie również specjalna maska do miodowania włosów.

NaturalME, Hair Oil Line, Maska do miodowania włosów

Maska NaturalMe świetnie sprawdzi się do miodowania zniszczonych i zmęczonych włosów. Miód jest bogatym źródłem mikroelementów, witamin, kwasu foliowego, pantotenowego i biotyny, a w połączeniu z mieszanką naturalnych olei doskonale odżywia włosy, zmiękcza i nadaje im gładkość.

Uwielbiam ten olejek za skład i działanie na moje włosy. Dodatkowym plusem jest cudowny zapach miodu. A przechodząc do sedna, maska-olejek cudownie odżywia moje włosy. Stosuję raz w tygodniu na przemian z drugim olejkiem tej marki. Nakładam wieczorem na czyste włosy, rano kładę maskę, po kilkunastu minutach spłukuję i myję głowę. Moje włosy są zdrowe, lśniące, miękkie. Nie niweluje całkowicie puszenia się włosów, ale to jest najważniejsze. Istotne jest to, że faktycznie poprawia kondycję włosów. Zdecydowanie jeden z moich ulubieńców.

-

mat. prasowe
Reklama

Testowałyście kiedyś miodowanie włosów? A może wolicie olejowanie?

Reklama
Reklama
Reklama