Reklama

Fryzura bixie jest dość krótka, ale nadal bardzo kobieca. Można z jej pomocą ukryć pewne mankamenty urody i dodać swojemu wyglądowi młodzieńczej świeżości. Decydując się na nią, trzeba jednak pamiętać, że wymaga ona odpowiedniego układania i pozostawiona "sama sobie" – zwłaszcza na prostych włosach – może wyglądać dość niechlujnie.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak wygląda fryzura bixie?
  2. Bixie – fryzura dla każdego?
  3. Zalety i wady fryzury bixie
  4. Bixie z grzywką
  5. Jak stylizować fryzurę bixie?

Jak wygląda fryzura bixie?

Chcąc w jak najprostszy sposób opisać fryzurę bixie, można ją po prostu określić jako… odrośnięte pixie cut. A przypomnijmy, że klasyczne pixie to fryzura, w której włosy są krótko ostrzyżone z tyłu i po bokach głowy, za to trochę dłuższe na jej czubku. Tak obcięte włosy odsłaniają twarz i pięknie podkreślają szyję. Taki opis bixie nie jest jednak wystarczający.

Nazwa "bixie" nie jest bowiem przypadkowa, a powstała z połączenia nazw dwóch różnych fryzur: wspomnianego już pixie i prostego boba. Co w takim razie fryzura bixie ma wspólnego z bobem? Przede wszystkim łączy ją z nim długość – zwłaszcza z krótszym bobem, kończącym się w okolicach żuchwy. Można też określić fryzurę bixie jako boba, w którym włosy są krótsze w okolicach twarzy, często odsłaniają uszy, i do tego wycieniowane nad karkiem.

Podsumowując: przy fryzurze bixie włosy są dość długie na czubku głowy, są też dłuższe na karku, ale krótsze niż w przypadku mulleta. Bixie może mieć grzywkę, ale najczęściej widuje się tę fryzurę z przedziałkiem po środku lub z boku głowy oraz krótszymi pasmami znad czoła zaczesywanymi na boki.

Warto też mieć na uwadze fakt, że bixie to fryzura, która może przyjmować różną postać: może być krótsza lub dłuższa, z przedziałkiem po środku lub z boku głowy, z grzywką krótszą, dłuższą lub tak zwaną grzywką kurtyną. Cięcie bixie inaczej też wygląda na włosach prostych, a inaczej na kręconych. Bixie to jednak zasadniczo fryzura cieniowana.

Bixie – fryzura dla każdego?

Jeśli chodzi o kształt twarzy, bixie to zaskakująco uniwersalna fryzura. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób z twarzą okrągłą, bo dłuższe pasma w okolicach twarzy mogą osłonić pełne policzki, a krótsze włosy na skroniach – podkreślić kości policzkowe. Za to dłuższe włosy na czubku głowy, dzięki odpowiedniemu ułożeniu i dodanej objętości, mogą sprawić, że okrągła twarz będzie wydawała się bardziej owalna.

Bixie na kręconych włosach to też doskonały wybór dla osób z kwadratową twarzą. Otaczające buzię falujące pasma złagodzą bowiem mocno zarysowaną linię żuchwy.

Fryzurę bixie polecimy też osobom z wydatnym czołem. Jeśli zdecydują się na takie cięcie z grzywką, to włosy przesłonią zarówno boki czoła jak i jego górę, sprawiając, że stanie się ono zdecydowanie mniej dominującym elementem twarzy.

Zalety i wady fryzury bixie

Fryzura bixie ma wiele zalet. Decydując się jednak na to cięcie, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie jest ono też pozbawione wad. Fryzura musi bowiem pasować nie tylko do naszego kształtu twarzy czy struktury włosów, ale też stylu życia.

Tak jak wspominaliśmy, bixie można dostosować do każdego kształtu twarzy, podkreślając za pomocą tej fryzury jej walory lub maskując mankamenty. Bixie to też dość wygodna fryzura. Gdy włosy zostaną obcięte zgodnie z naszymi oczekiwaniami i dobrze je ułożymy, nie będą nam wchodziły do oczu, czy wymagały stylizacji przed kolejnym myciem głowy.

Włosy przy fryzurze bixie są też na tyle długie, że dają pewną dowolność stylizacji. Możemy je prostować, układać w luźne fale lub loki, wygładzać i zaczesywać do tyłu albo po prostu częściowo zakładać za uszy.

Najważniejszą jednak zaletą bixie jest to, że ta fryzura – zwłaszcza, gdy włosy są ułożone tak, żeby tworzyły na głowie kontrolowany bałagan – odmładza wygląd.

Jeśli zaś chodzi o wady bixie, to trzeba pamiętać, że jest to jednak dość krótka i cieniowana fryzura, i jako taka wymaga regularnych wizyt u fryzjera, by zachować swój kształt i poddawać się stylizacji. Bixie trzeba też stylizować, używając do układania włosów odpowiednich kosmetyków i narzędzi.

Bixie z grzywką

Fryzurę bixie można mieć bez grzywki lub z grzywką. I jeśli chodzi o tę drugą opcję, mamy też do wyboru różnego rodzaju grzywki.

Bixie z krótką grzywką

Najlepiej, żeby krótka grzywka przy fryzurze bixie była lekka i postrzępiona. Dzięki temu unikniemy wrażenia hełmu na głowie, a włosy zachowają tak ważną w przypadku bixie młodzieńczą lekkość.

Bixie z długą grzywką

W przypadku długiej grzywki, najlepszym wyborem przy fryzurze bixie będzie curtain bangs. Taką grzywkę kurtynową polecimy też szczególnie osobom z okrągłymi twarzami lub mocno zarysowanymi szczękami.

Jak stylizować fryzurę bixie?

Bixie rzadko prezentuje się dobrze bez uprzedniego ułożenia. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, żeby pocieniowane w brixie włosy nie oklapły. Staramy się dodać im objętości, a pomogą nam w tym spraye teksturyzujące, pasty do stylizacji włosów (zwłaszcza przy krótszej wersji bixie) lub pianki.

Staramy się uzyskać efekt kontrolowalnego bałaganu, ugniatając włosy w trakcie suszenia. Na koniec możemy je dodatkowo usztywnić i dodać im jeszcze trochę objętości, aplikując na nie puder do stylizacji.

Bixie świetnie wygląda na włosach kręconych i falach – zarówno na tych naturalnych, jak i uzyskanych z pomocą lokówki lub prostownicy. W przypadku naturalnie kręconych włosów, przed ich układaniem nakładamy na nie krem podkreślający skrę loków i suszymy je suszarką z dyfuzorem.

Reklama

Jak podoba ci się taka fryzura?

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane