Jak przyspieszyć wzrost włosów? TOP 6 skutecznych i tanich domowych sposobów
Sprawdźcie, jak przyspieszyć wzrost włosów domowymi sposobami. Zebrałyśmy dla was TOP 6 najskuteczniejszych sposobów, które pobudzą cebulki włosa. Koniecznie przetestujcie napary ze skrzypu i pokrzywy lub picie drożdży oraz masaże i peelingi skóry głowy!

Najlepsze sposoby na to, jak przyspieszyć wzrost włosów nie kosztują wiele, jednak efekty pojawią się dopiero po kilku tygodniach. Podstawą jest tutaj zdrowa dieta i suplementacja. Warto również odpowiednio zadbać o skórę głowy, bo to właśnie skalp odpowiada za szybkość wzrostu naszych włosów. Czasami włosy są zniszczone i łamliwe, co powoduje, że bardzo wolno rosną!
Co spowalnia wzrost włosów?
Najczęstsze problemy z powolnym wzrostem włosów:
- zniszczone końcówki, które się łamią - nie jest możliwe zapuszczenie długich włosów,
- zła dieta,
- zaniedbana skóra głowy,
- choroby i ogólne osłabienie organizmu,
- zbyt rygorystyczne odchudzanie,
- uwarunkowania genetyczne,
- wiek - z wiekiem włosy rosną wolniej.
Jak przyspieszyć wzrost włosów domowymi sposobami?
Domowe sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów dzielą się na te działające od wewnątrz i od zewnątrz. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, powinniśmy działać wielotorowo. Połączenie różnych metod pobudzenia cebulek, pomoże nam osiągnąć wzrost włosów o nawet kilka centymetrów miesięcznie.
Jak przyspieszyć wzrost włosów od wewnątrz?
- Picie drożdży aktywnych - najlepiej w koktajlach, ponieważ mają charakterystyczny smak.
- Picie ziół, takich jak m.in.: napar z pokrzywy i skrzypu polnego.
Bardzo ważna jest także zdrowa dieta, bogata w składniki odżywcze i witaminy, niezbędne do prawidłowej pracy organizmu.
Jak przyspieszyć wzrost włosów od zewnątrz?
Ważne jest także pobudzenie skóry głowy, w której znajdują się cebulki włosów - one odpowiadają za ich wzrost i zdrowie. Nasze sprawdzone sposoby to:
- Peeling i masaże skóry głowy - polepszają ukrwienie i aktywują cebulki.
- Wcierki i olejki wzmacniające wzrost włosów.
Dodatkowo koniecznie zabezpieczaj włosy przed szkodliwym działaniem słona i wiatru oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Tutaj pomogą: serum do końcówek, jedwab lub naturalne olejki.
Sprawdź, jak na wzrost włosów wpływa picie drożdży, stosowanie wcierek czy peelingi skóry głowy.
Suszarka, lokówka czy nowa prostownica? To i tysiące innych artykułów kupisz w Lidl! Wejdź na kod rabatowy lidli zaoszczędź dodatkową gotówkę.
1 z 6

Picie drożdży
Drożdże wykazują świetne działanie zarówno na włosy, jak i skórę i paznokcie. Picie drożdży zalanych uprzednio gorącą wodą lub mlekiem (zalanie wrzątkiem jest absolutną koniecznością!) przez co najmniej 3 miesiące wzmacnia paznokcie, wygładza cerę i przyspiesza porost włosów. Zajrzyj koniecznie na wątek o piciu drożdży, który rozwieje wszystkie wątpliwości i odpowie na każde nurtujące pytanie.
2 z 6

Khadi, Olejek na przyspieszenie wzrostu włosów
Kultowy olejek na KWC! Khadi stymuluje wzrost włosów i zatrzymuje ich wypadanie. Zawiera same naturalne składniki, między innymi olej sezamowy, olej kokosowy, olej rycynowy, olej amla, olej bala, olej z wyciągiem z rozmarynu, olej bhringaraj, olej brahmi i olej z nasion marchwi. Olejek należy regularnie wmasowywać w skórę głowy – przed lub po umyciu włosów – a po kilku godzinach umyć włosy ponownie.
3 z 6

Skrzyp + pokrzywa
Picie skrzypu z pokrzywą lub zażywanie suplementów zawierających mieszankę tych dwóch dobroczynnych dla urody ziół wpływa niezwykle korzystnie na włosy. Pokrzywa ogranicza łojotok i łupież, skrzyp wzmacnia cebulki włosów ograniczając ich wypadanie i działa antybakteryjnie. Regularne picie skrzypu z pokrzywą sprawi, że włosy na pewno zaczną szybciej rosnąć.
Uwaga: skrzyp wypłukuje z naszego organizmu magnez i witaminy z grupy B, dlatego podczas kuracji należy przeprowadzać również suplementację magnezem. Dołącz do wątku Wizażanek, które piją "skrzypokrzywę".
4 z 6

Wcierki na porost włosów
Regularne stosowanie wcierek to jeden z najlepszych sposobów na poprawienie kondycji włosów – nie tylko przyspieszenie ich porostu, ale również zwiększenie gęstości – wysyp baby hair gwarantowany! :) Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze wcierkami możesz wypróbować te najbardziej znane – wcierkę Jantar, Radical lub wcierkę Joanna z wyciągiem z rzepy.
5 z 6

Masaż skóry głowy
Masaż skóry głowy podczas mycia lub przed to bardzo dobre przyzwyczajenie pielęgnacyjne. Masaż ma nie tylko działanie relaksujące i uśmierzające np. ból głowy, ale także zbawienne dla włosów! Dotlenia cebulki włosów i pomaga pozbyć się martwego naskórka, co pomaga zahamować wypadanie włosów i przyspieszyć wyrastanie nowych. Do masażu głowy możesz też użyć specjalnej szczotki, które z łatwością dotrze do skalpu!
6 z 6

Peelingi skóry głowy
Często czujesz, że skóra twojej twarzy lub ciała potrzebuje peelingu? Uwielbiasz gładkość swojej skóry tuż po wykonaniu zabiegu? Skóra twojej głowy również potrzebuje czasem peelingu! Matowe, nadmiernie obciążone i trudne do ułożenia włosy to sygnał do wykonania peelingu. Peeling nie tylko dodaje włosom lekkości i oczyszcza skórę głowy, ale również pobudza krążenie, co wpływa na ogólny wygląd włosów – przyspiesza ich porost, dodaje blasku i sprężystości. Do peelingu skóry głowy możesz użyć gotowego peelingu do skóry głowy lub do ciała albo przygotować taki kosmetyk samodzielnie.