Reklama

Przedłużanie włosów metodą kanapkową przybyło do nas ze świata gwiazd i celebrytów. Technika szybko zdobyła zwolenników, bo jest delikatniejsza od innych. Z powodzeniem więc mogą korzystać z niej nawet te z nas, które do tej pory bały się o swoje cienkie i delikatne włosy. „Kanapki” powstają szybko, pozwalają wydłużyć włosy nawet o kilkadziesiąt centymetrów i nie wymagają użycia wysokiej temperatury. Nie ma jednak róży bez kolców, metoda kanapkowa ma wiele zalet, ale warto mieć świadomość jej ograniczeń.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak wygląda przedłużanie włosów metodą kanapkową
  2. Zalety przedłużania włosów metodą kanapkową
  3. Wady przedłużania metoda kanapkową
  4. Ile trzyma się przedłużanie metodą kanapkową
  5. Jak dbać o włosy przedłużane metodą kanapkową
  6. Zniszczone włosy po przedłużaniu – czy metoda kanapkowa uszkodzi naturalne pasma?
  7. Przedłużanie włosów metoda kanapkową - cena

Na czym polega przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Metoda kanapkowa, inaczej tape-on, to przedłużanie włosów na specjalną silikonową taśmę, mocowaną do naturalnych pasm od góry i od dołu.. Pasma włosów przyczepia się na przezroczystą i bardzo cienką taśmę i mocuje na naturalnych włosach tuż przy skórze głowy. Kolejno nakłada się warstwy taśmy i mocuje sztuczne włosy, stąd porównanie do kanapki.

Zazwyczaj pojedyncze taśmy mają od 3 do 5 centymetrów szerokości, a jedna 'kanapka' składa się z dwóch taśm. Łączenie włosów naturalnych i sztucznych jest przezroczyste i elastyczne, niewidoczne także na upiętych włosach. Taśma bardzo dobrze się trzyma, bo pokryta jest specjalnym klejem, który przyczepia się podwójnie: do włosów, a także do warstwy taśmy od spodu. Zdjąć doczepy je można jedynie stosując specjalistyczny środek, który rozpuści klej, tzw. remover.

Aby móc skorzystać z metody kanapkowej, nasze naturalne włosy muszą mieć przynajmniej 15 cm liczone od czubka głowy, a do przedłużania stosuje się pasma o długości 25 cm, 40, i 55 cm.

Zalety przedłużania włosów metodą kanapkową

Metoda kanapkowa nie bez powodu staje się jedną z najpopularniejszych technik przedłużania i zagęszczania fryzury. Jej główne zalety to:

  • naturalny wygląd włosów,
  • wyraźne zagęszczenie fryzury już u nasady,
  • łagodność dla naturalnych włosów, nie trzeba używać żadnych środków chemicznych ani wysokiej temperatury,
  • szybkość zabiegu, brak konieczności spędzenia w fotelu fryzjerskim 6-7 godzin,
  • możliwość farbowania i stylizacji włosów,
  • komfort używania, taśmy są niewidoczne i niewyczuwalne, nie obciążają włosów naturalnych.

Zobacz także: Przedłużanie włosów - jaką metodę wybrać?

Wady przedłużania włosów metodą kanapkową

Jak wspominałyśmy, mimo wielu zalet, przedłużanie włosów metodą kanapkową ma też ograniczenia i wady, należą do nich przede wszystkim:

  • cena: metoda kanapkowa często wyceniana jest wyżej, niż metoda na ringi lub keratynowe przedłużanie,
  • konieczność regularnych poprawek: naturalne włosy nie są niszczone przy aplikacji doczepów, ale okupione jest to dodatkowymi wizytami poprawkowymi, by przesunąć taśmy na miejsce.

Ile trzyma się przedłużanie metodą kanapkową

Odpowiednio pielęgnowane włosy po doczepianiu będą cieszyć nawet przez pół roku. Zabieg trzeba jednak powtarzać średnio co 4-6 tygodni. Włosy w metodzie kanapkowej doklejane są do nasady włosów naturalnych, co oznacza, że wraz z ich wzrostem, miejsce łączenia się obniża. Stylista musi więc odkleić doczepione pasma, oczyścić je i ponownie przykleić. Ten sam zestaw taśm można użyć 3 do 5 razy, w zależności od odpowiedniej pielęgnacji włosów po zabiegu. Im szybciej rosną nasze włosy, tym częściej trzeba będzie wracać do salony fryzjerskiego na poprawki, ale większość salonów ustala niższą stawkę za sesje poprawkowe.

Jak dbać o włosy przedłużane metodą kanapkową?

Prawidłowa pielęgnacja to klucz do sukcesu przedłużania, jeśli dostosujesz się do kilku podstawowych zasad, twoje przedłużone włosy będą piękne i trwałe:

  • myj włosy wyłącznie łagodnymi szamponami, najlepiej dedykowanymi do włosów przedłużanych,
  • przy każdym myciu stosuj nawilżającą maskę, ale omijaj przy nakładaniu okolice taśm, które mogą pod wpływem odżywek tracić przyczepność,
  • wycieraj włosy bardzo delikatnie, bez pocierania,
  • czesz włosy tylko specjalną szczotką fryzjerską, klasyczne szczotki grzebienie z drogerii to wróg przedłużanych włosów,
  • jeśli stylizujesz lub farbujesz włosy, używaj łagodnych produktów dobrej jakości i stosuj środki do ochrony włosów przed temperaturą.

Zniszczone włosy po przedłużaniu – czy metoda kanapkowa wpływa na kondycję włosa?

Metoda kanapkowa to jedna z najłagodniejszych technik przedłużania dla naturalnych włosów. Podczas zabiegu pasma są tylko „oklejane” taśmami z przedłużonymi włosami, nic nie jest na nich zaciskane ani spajane chemicznie lub termicznie. Metoda ta jest więc polecana dla osób o delikatnych, cienkich włosach. Należy jednak pamiętać, że bardzo długie włosy doczepiane mogą jednak delikatnie obciążać włosy i wywierać nacisk na skórę głowy i cebulki włosowe, więc jeśli masz zniszczone włosy nie przesadzaj z długością przedłużania.

Zobacz także: Zagęszczanie włosów – która metoda jest najlepsza?

Reklama

Przedłużanie włosów metoda kanapkową - cena

Koszt przedłużania i zagęszczania włosów metodą kanapkową waha się od 800 zł do 2500 zł i uzależniony jest od stopnia zagęszczenia oraz przedłużenia włosów. Jeśli mamy niewiele włosów i chcemy je tylko widocznie zagęścić, koszt takiego zabiegu będzie o wiele niższy, niż jeśli mamy gęste pasma sięgające do ramion, a marzymy o włosach do pasa.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane