Octowa płukanka do włosów z liściem laurowym sprawiła, że nie muszę ich codziennie myć! Są świeże, mięciutkie i szybciej rosną. To sekretny przepis mojej babci
Przepis na octową płukankę do włosów zdradziła mi moja babcia. Sprawia, że pasma nie są oklapnięte, za to pełne blasku i o wiele dłużej pozostają świeże. Przy regularnym stosowaniu możesz się także spodziewać wysypu baby hair!

Octowa płukanka do włosów to domowy kosmetyk, który możesz przygotować samodzielnie. W pełni naturalny skład gwarantuje bezpieczeństwo stosowania, a sporządzenie płukanki trwa tylko chwilę. Trzeba jednak trochę odczekać, zanim będzie gotowa do użycia. Poniżej zdradzę ci sekret, jak ją prawidłowo zrobić i jak często po nią sięgać!
Spis treści:
- Co daje octowa płukanka do włosów?
- Jak przygotować octową płukankę?
- Stosowanie octowej płukanki w codziennej pielęgnacji
Co daje octowa płukanka do włosów?
Zanim przejdziemy do samego przygotowania domowej płukanki, opiszę ci rezultaty, które zapewnia przy regularnym stosowaniu! To, co zauważysz natychmiast po wysuszeniu, to duża objętość. Pasma są świetnie odbite u nasady, co daje wrażenie bardzo gęstych, bujnych włosów. Już po pierwszym użyciu będziesz mogła zauważyć, że nawet w trakcie upałów włosy nie mają takiej tendencji do "oklapnięcia", jak wcześniej.
Płukanka do włosów reguluje wydzielanie sebum, dlatego pasma wolniej się przetłuszczają. Z czasem będziesz mogła zmniejszyć częstotliwość ich mycia. Mi się udało przejść z codziennego traktowania włosów szamponem do stosowania go trzy razy w tygodniu, co uważam za duży sukces, biorąc pod uwagę długość moich pasm i to, jak problematyczne bywają.
Jeśli zachowasz systematyczność, będziesz mogła zaobserwować wysyp baby hair, a także wzmocnienie włosów. Przestaną wypadać, staną się "grubsze" i bardziej mięsiste. Będą też mniej się łamać.
Jak przygotować octową płukankę?
Zacznij od przygotowania składników. Potrzebne będą:
- 1 szklanka octu jabłkowego,
- 2 łodygi świeżej trawy cytrynowej,
- 8 liści laurowych,
- 1 łyżka kwiatów krwawnika,
- 2-3 krople oleju z mięty pieprzowej lub mięty zielonej.
Teraz pora zabrać się za połączenie składników. Trawę cytrynową, liście laurowe i kwiaty krwawnika włóż do buteleczki z ciemnego szkła i zalej je octem jabłkowym. Następnie dodaj olej z mięty pieprzowej lub zielonej. Szczelnie zamknij buteleczkę i mocno wstrząśnij.
Taka domowa octowa płukanka musi odstać, aby składniki się połączyły. Ja ją zostawiam na dwa tygodnie, codziennie ją sprawdzając i wstrząsając buteleczką. Po tym czasie będzie ona gotowa do użycia.
Stosowanie octowej płukanki w codziennej pielęgnacji
Bardzo ważne jest to, abyś pamiętała, że płukanka octowa nie nadaje się do bezpośredniej aplikacji na włosy! Przed użyciem należy ją rozcieńczyć. Dlatego za każdym razem, zanim spłuczesz nią pasma, zachowaj proporcje: 1 łyżka płukanki octowej na 5 łyżek wody. Taka jedna buteleczka, biorąc pod uwagę, że stosujesz rozwodniony płyn, powinna wystarczyć na naprawdę długo. Sporządzoną mieszanką należy spłukać włosy po każdym umyciu.