Olej pistacjowy na włosy to odkrycie roku. Pasma nigdy nie były tak lśniące, a pachną jak spryskane perfumami
Olej pistacjowy może zrobić całkowitą rewolucję w twojej dotychczasowej pielęgnacji włosów. Polubią się z nim zwłaszcza posiadaczki średnio i wysokoporowatych kosmyków. Wykorzystasz go na co najmniej 4 sposoby!

Olej pistacjowy nie tylko genialnie dociąża włosy, ale i pięknie pachnie. Słodki zapach wpływa na komfort stosowania i sprawia, że z przyjemnością sięgamy po niego częściej. Sprawdź, jak wdrożyć olej do pielęgnacji, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał i szereg drogocennych właściwości odżywczych.
Właściwości oleju pistacjowego
Olej pistacjowy, tłoczony na zimno z nasion pistacji, to ultraodżywczy eliksir dla włosów, zwłaszcza tych o średniej i wysokiej porowatości. W jego składzie znajdziemy nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas oleinowy i linolowy, a także witaminy B1 i E, a więc substancje drogocenne zarówno dla naszych włosów, jak i skóry.
Jakie efekty daje przy regularnym stosowaniu na włosy?
Przede wszystkim dociąża i wygładza pasma, przywracając im jedwabistą miękkość i zdrowy blask. Tworzy na powierzchni ochronną warstwę, która chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i utratą wilgoci. Dzięki temu włosy stają się bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, łamliwość oraz rozdwajanie końcówek. Ochronna tarcza zabezpiecza także pasma przed nadmiernym puszeniem się, a więc doskonale ujarzmia nieestetyczne "siano".
Co więcej, olej pistacjowy wzmacnia cebulki, wspierając wzrost włosów i zapobiegając ich nadmiernemu wypadaniu, a więc może być stosowany także w formie wcierki. Pamiętajmy jednak, że produkt o olejowej konsystencji powinien zostać dobrze doczyszczony, aby nie obciążać włosów tuż u nasady.

Jak stosować olej pistacjowy na włosy?
Aby w pełni wykorzystać potencjał oleju pistacjowego, warto wprowadzić go do swojej rutyny pielęgnacyjnej na kilka sposobów. Można stosować go bezpośrednio na skórę głowy, delikatnie wcierając i pozostawiając na 15–30 minut przed myciem, co poprawia krążenie krwi i kondycję skóry.
Dobrze sprawdzi się także do olejowania włosów. Sposób tej praktyki można dopasować do własnych preferencji i stopnia porowatości pasm. Taka kuracja, robiona na przykład na humektantowym podkładzie, intensywnie nawilży i zregeneruje włosy, otulając je ochronnym płaszczem. Olej pistacjowy można również dodawać do ulubionych masek czy odżywek, wzbogacając ich działanie odżywcze. Warto też zabezpieczać nim końcówki włosów po umyciu, aby zapobiec rozdwajaniu. Taki rytuał można stosować nawet codziennie, aplikując niewielką ilość przed snem.
Sposoby stosowania w pigułce:
- Serum na końcówki – jeśli olej pistacjowy występuje w lekkiej formie, można aplikować niewielką ilość na suche lub wilgotne końcówki włosów, aby zapobiec ich przesuszeniu i rozdwajaniu. Świetnie sprawdzi się aplikowany na noc.
- Olejowanie włosów – tu metodę olejowania dobieramy indywidualnie. Możesz nałożyć go na suche lub lekko wilgotne włosy (od nasady po końce lub tylko na długości) i pozostawić nawet na 1–2 godziny, a następnie dokładnie umyć włosy szamponem. Dobrze sprawdzi się tu także metoda olejowania na podkład.
- Dodatek do masek – kilka kropli oleju pistacjowego można dodać do ulubionej maski lub odżywki, aby wzbogacić jej działanie nawilżające i regenerujące. Dobrze sprawdzi się także jako dodatek do odżywki emolientowej, którą stosować można nawet przy każdym myciu.
Olej pistacjowy jest też ceniony nie tylko za swoje właściwości pielęgnacyjne, ale także za delikatny, subtelny zapach, który otula włosy. Sprawia, że pachną one niczym spryskane słodziutkimi, pistacjowymi perfumami bez żadnych sztucznych ekstraktów czy aromatów.