bandi sorbety
Chcę testować
Biotebal maska
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Wyniki testu
dr. Schrammek
Chcę testować
bella bio based
Chcę testować
floslek stopNaczynka
Wyniki testu
maybelline vinyl, eraser, lash
Chcę testować
BIOTEBAL EFFECT serum spray
Wyniki testu
Oriflame Duologi
Chcę testować
Ziaja Witamina C. B3 niacynamid
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Wyniki testu
Bielenda Professional Supremelab
Wyniki testu
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Wyniki testu
Neutrogena Retinol Boost
Wyniki testu
 Tołpa, Body & Soul
Wyniki testu
neboa
Wyniki testu
YSL
Wyniki testu
tolpa authentic
Wyniki testu
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Wyniki testu
Kosmetyki Maybelline
Wyniki testu
Olejowanie włosów: kobieta nakładająca olej na włosy
Elena Safonova/iStock
Fryzury

Olejowanie włosów na 5 sposobów. Jak olejować włosy?

Olejowanie włosów, aby było skuteczne, powinno być wykonane odpowiednią metodą. Wystarczy jeden błąd, aby zamiast tafli pięknych, zdrowych włosów otrzymać obciążone, zbijające się w strąki pasma. Poznaj skuteczne metody olejowania oraz dowiedz się, w jaki sposób dobrać produkt do typu swoich włosów.

Olejowanie włosów to jeden z pierwszych zabiegów, który poznają osoby dopiero zaczynające ze świadomą pielęgnacją włosów. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że szukamy ratunku dla mocno zniszczonych, suchych pasm, a olejowanie może na nie zadziałać jak zabieg ratunkowy. Jednak dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów nie wystarczy użyć pierwszego lepszego oleju i po prostu nałożyć go na włosy. Zobacz, jak wykonać olejowanie w sposób, który nie pogorszy naszego stanu włosów.

Spis treści:

  1. Czym olejować włosy?
  2. Olejowanie włosów wysokoporowatych
  3. Olejowanie włosów średnioporowatych
  4. Olejowanie włosów niskoporowatych
  5. Czy włosy kręcone należy olejować?
  6. Jaki olej do olejowania włosów?
  7. Olejowanie włosów oliwą z oliwek
  8. Olejowanie włosów olejem kokosowym
  9. Olejowanie włosów olejem rycynowym
  10. Olejowanie włosów olejem rzepakowym
  11. Olejowanie włosów olejem lnianym
  12. Olejowanie włosów – efekty, których możesz się spodziewać
  13. Jak olejować włosy?
  14. Olejowanie włosów na sucho
  15. Olejowanie włosów na mokro
  16. Olejowanie włosów na podkład
  17. Olejowanie włosów - domowy sposób z użyciem miski
  18. Olejowanie włosów na noc
  19. Czepek do olejowania włosów, czyli akcesoria
  20. Jak często olejować włosy?

Mit czy kit? Sprawdziłyśmy, czy codzienne mycie włosów naprawdę im szkodzi!

Czym olejować włosy?

Zanim dokonasz wyboru, który olej nałożyć na włosy, zacznij od określenia porowatości swoich włosów. To bardzo ważny krok. Wykonanie testu na porowatość pomoże dobrać produkt, który nie zrobi z Twoich włosów obciążonych strąków lub w inny sposób nie pogorszy ich stanu. Wyróżniamy trzy typy włosów:

  • wysokoporowate, które będą potrzebowały intensywnego odżywienia,
  • średnioporowate, do pielęgnacji których zazwyczaj rekomenduje się te same oleje, co do wysokoporowatych,
  • niskoporowate, które najłatwiej obciążyć i sprawić, że będą wyglądały na przetłuszczone.

Olejowanie włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate uchodzą za jedne z najtrudniejszych w pielęgnacji. Są bardzo łamliwe, puszą się, rozdwajają, łatwo stają się matowe. Włosy wysokoporowate to włosy, które są zniszczone częstymi zabiegami, jak farbowanie i rozjaśnianie, ale nie tylko! Stylizacja na ciepło lub nieprawidłowa pielęgnacja także ma ogromny wpływ na kondycję włosów. Łuski włosów wysokoporowatych są mocno odchylone, dlatego wymagają intensywnej pielęgnacji. Olejowanie pozwoli przywrócić im gładkość i blask. Aby osiągnąć zadowalający efekt, warto sięgnąć po jeden z tych olejów: 

  • olej z wiesiołka, 
  • olej lniany,
  • olej z czarnej porzeczki,
  • olej konopny,
  • olej z czarnuszki,
  • olej z pestek winogron, 
  • olej z opuncji,
  • olej z pestek granatu.

Olejowanie włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate to jeden z najczęściej spotykanych typów włosów. Mają one lekko rozchylone łuski, często się rozdwajają. Pogorszenie ich stanu zazwyczaj wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji – wycierania mokrych pasm szorstkim ręcznikiem, spanie w mokrych włosach itd. Należy pamiętać, że porowatość włosów nie jest stała, masz na nią wpływ. Dlatego wysokoporowate włosy mogą stać się niskoporowatymi. Podobnie średnioporowate. Olejowanie i świadoma pielęgnacja poprawiają ich stan. W przypdku włosów średnioporowatych pomogą:

  • olej z awokado,
  • olej z pestek moreli,
  • olej jojoba, 
  • olej makadamia, 
  • olej rycynowy,
  • olej śliwkowy,
  • olej ze słodkich migdałów.

Olejowanie włosów niskoporowatych

Włosy niskoporowate są najmniej wymagające: dlatego wystarczy im odrobina lekkich olejów, które oczyszczą skórę głowy, wyregulują działanie sebum, a jednocześnie nie obciążą pasm. Należą do nich na przykład olej kokosowy czy rycynowy, a także masło shea, kakaowe lub mango.

Czy włosy kręcone należy olejować?

Odpowiedź jest prosta: tak! Jak najbardziej. Każdy typ włosów jest odpowiedni do olejowania. Włosy kręcone są włosami wysokoporowatymi, dlatego wymagają specjalnej pielęgnacji. Dzięki niej posiadaczka pięknych skrętów będzie mogła się cieszyć ich genialną kondycją. Zdrowe loki są zdefiniowane, sprężyste i miękkie w dotyku.

Kobieta czesząca włosy przed olejowaniem włosów
:Emilija Randjelovic/iStock

Jaki olej do olejowania włosów?

Skoro określiłaś już, jaki rodzaj włosów posiadasz, możesz zacząć wybierać odpowiedni olej do włosów. Pamiętaj jednak, że każdy włos jest inny i zanim wybierzesz olej, który sprawdzi się u Ciebie najlepiej, musisz przejść przez testy zarówno różnych produktów, jak i sposobów ich aplikacji. Dlatego powinnaś uzbroić się w cierpliwość i metodą prób i błędów znaleźć metodę dla siebie. Poniżej przedstawiamy Ci jedne z najpopularniejszych rodzajów olejów do włosów.

Olejowanie włosów oliwą z oliwek

Olejowanie włosów oliwą z oliwek jest tanim sposobem na regenerację włosów, a jego efekty powinnaś zauważyć już po pierwszym zastosowaniu. Rekomendowany jest do włosów średnioporowatych, ale będzie odpowiedni także do wysokoporowatych. Oliwa ma działanie mocno regenerujące, a w jej składzie znajduje się witamina E, nawilżający skwalan, regulujący beta-karoten i naturalne emolienty.

Olejowanie włosów olejem kokosowym

Olej kokosowy to emolient, który może powodować puszenie włosów, a najlepiej sprawdza się u niskoporowatych. Odpowiednio zastosowany pomaga zachować pasma w doskonałej kondycji i uzyskać efekt gładkiej tafli. Olej kokosowy jest bogatym źródłem witamin E, A, B oraz K, a także żelaza i cynku. Przed olejowaniem włosów olejem kokosowym należy go rozpuścić w kąpieli wodnej. Posiada bowiem gęstą konsystencję, która może trudno się rozprowadzać. 

Olejowanie włosów olejem rycynowym

Olej rycynowy jest niesamowicie gęstym, ciężkim olejem, ale znany jest ze swoich bogatych właściwości. To sposób naszych babć na wypadające włosy. Wzmacnia cebulki włosów, głęboko regeneruje pasma i oblepia filmem, natychmiast rozpoczynając odżywianie. Może być stosowany do wszystkich typów włosów, jednak w przypadku niskoporowatych warto stosować go raz na jakiś czas. Zawsze mieszamy go z innym olejem w proporcji miniumum 1:1, gdy jest bardzo ciężko do zmycia.

Olejowanie włosów olejem rzepakowym

Olej rzepakowy jest jednym z najtańszych, a zarazem najbardziej wszechstronnych olejów roślinnych. To podstawa wyposażenia kuchni, ale także… naszych kosmetyczek. Mogą go stosować posiadaczki wszystkich typów włosów, w tym kręconych. Nienasycone kwasy tłuszczowe mają silne właściwości nawilżające, zawiera kwasy omega-6 i omega-3, które łagodzą podrażnioną skórę głowy. Olej rzepakowy jest także źródłem witaminy A i E.

Olejowanie włosów olejem lnianym

Olej lniany będzie służył dobrze do olejowania włosów wysokoporowatych, które potrzebują silnej dawki wygładzenia i wzmocnienia. Jest idealny do stosowania na różne sposoby – zarówno na podkład, jak i na mokro lub sucho. Olej lniany wygładza włosy, ułatwia rozczesywanie i niweluje uciążliwe elektryzowanie się.

Olejowanie włosów – efekty, których możesz się spodziewać

Olejowanie włosów działa na nie jak opatrunek. Odżywczy produkt natychmiast otula pasma i zaczyna je odżywiać. Domyka łuski włosów, wpływa na ich sprężystość, przywraca im blask oraz witalność. Odpowiednio dobrana aplikacja, metoda olejowania oraz rodzaj oleju sprawią, że Twoje włosy będą elastyczne, odbite u nasady i lśniące. Przestaną się puszyć i łamać. Oleje pomagają zabezpieczyć końce pasm, dzięki czemu nie rozdwajają się.

Kobieta pokazuje, jak olejować włosy
triocean/iStock

Jak olejować włosy?

Kolejnym krokiem jest nauka prawidłowego aplikowania oleju. Co to znaczy? Musimy go nakładać z umiarem. Nie sztuką jest zalać włosy olejem, ponieważ bardzo trudno będzie nam go zmyć. Trzeba nałożyć go w takiej ilości, aby pokrył warstwą całą długość włosów oraz skórę głowy bez nadania efektu nieświeżości.

  • Wylewamy na dłoń porcję wielkości grochu i rozcieramy ją w dłoniach.
  • Głowę pochylamy w dół, a następnie metodą modlących dłoni (między dłońmi znajduje się pasmo włosów) przeciągamy je na całej długości włosów.
  • Kolejną porcję oleju wylewamy dopiero, gdy na dłoniach pozostanie tylko minimalnie tłusta poświata.
  • Kiedy już mamy pewność, że olej został dobrze rozprowadzony na całych włosach, wtedy to, co zostało nam na dłoniach wmasowujemy w skórę głowy (ten punkt mogą pominąć osoby, którym włosy wypadają).

Teraz czas wybrać odpowiednią metodę. Oprócz prawidłowo dobranego oleju, to ona jest drugim czynnikiem, który zaważy na efektach.

Olejowanie włosów na sucho

Jedną z popularniejszych metod jest olejowanie włosów na sucho. Jeśli macie wannę, wtedy olej warto nałożyć na włosy jeszcze przed wieczorną kąpielą i związać w luźny koczek lub zapleść w warkocz. W innym przypadku lepiej z tym zaczekać, aby nie zamoczyć włosów.

Olejować na sucho można również w ciągu dnia, o ile nigdzie nie wychodzicie. W przypadku kręconych włosów można spokojnie wyjść z domu w naolejowanych lokach, ponieważ efekt nieświeżości jest praktycznie niewidoczny.

Olejowanie włosów na mokro

To stosunkowo prosta metoda, która w wielu przypadkach przynosi najlepsze efekty. Z uwagi na jeszcze rozchyloną nieco łuskę włosa, olej lepiej w nią wnika - tym bardziej jeśli wybierzemy olej wnikający (kokosowy, słonecznikowy, masło klarowane). Jak olejować na mokro? Po umyciu włosów nadmiar wody odciskamy w koszulę bawełnianą lub ręcznik papierowy, a następnie aplikujemy małymi porcjami olej.

Olejowanie włosów na podkład

Podkładem pod podkład zazwyczaj są humektanty, takie jak żel aloesowy czy humektantowa odżywka. Każdy z tych kosmetyków jest dodatkowych czynnikiem kondycjonującym włosy. Na uprzednio pokryte jednym z tych produktów włosy, nakładamy wybrany olej. W takiej konfiguracji warto posiedzieć nawet godzinę, a później całość zmyć.

Te metodę powinny przetestować szczególnie osoby początkujące, które jeszcze nie do końca wiedzą, jak dobrze zmyć olej z włosów. Należy jednak unikać masek proteinowych oraz silikonowych, aby nie osłabić działania oleju.

Olejowanie włosów - domowy sposób z użyciem miski

Niektórzy nazywają to nawet rosołowaniem, bo mieszanka, którą należy przygotować, rzeczywiście wygląda jak popularna zupa. Do miski z wodą lub naparem ziołowym wlewamy olej, a następnie zanurzamy w miksturze włosy. Tłuste oka zaczynają osadzać się na pasmach, więc można powiedzieć, że nawet specjalnie się nie ubrudzicie.

Niestety ta metoda nie sprawdzi się u osób z krótkimi włosami. Wiązałoby się to z zanurzeniem niemal całej głowy, a nie ma wcale takiej potrzeby, ponieważ włosy przy nasadzie z reguły są zdrowsze.

Olejowanie włosów na noc

Kolejną metodą jest olejowanie włosów na noc. To już prawdziwy zabieg regeneracyjny. Wieczorem na suche włosy lub na podkład nałóż olej – zgodnie z metodami opisanymi powyżej. Następnie zabezpiecz włosy i połóż się spać. Przez noc olej będzie pracował na włosach. Rano zmyj go szamponem. To bardzo intensywna kuracja dla włosów. Dlatego jeśli to Twoja pierwsza próba, najlepiej przeprowadzić ją wieczorem przed wolnym dniem, gdyby okazało się, że nie sprzyja Twoim pasmom.

Czepek do olejowania włosów, czyli akcesoria

Do olejowania włosów warto zaopatrzyć się w gadżety, które pozwolą na swobodne olejowanie włosów. Jednym z najbardziej przydatnych jest czepek, pod którym ukryjesz pokryte tłustym produktem włosy. Będzie przydatny zwłaszcza w olejowaniu na noc, gdyż uchroni naszą poduszkę przed zabrudzeniem, ale nie tylko. Jeśli chcesz trzymać olej na włosach przez dłuższy czas, także się sprawdzi.

Olejowanie włosów, czepek do olejowania włosów
Yuriy Pozdnikov/iStock

Jak często olejować włosy?

Najczęściej można spotkać się z olejowaniem włosów co tydzień. Są jednak osoby, które preferują olejowanie co drugie mycie albo nawet codziennie. Trudno ustalić tutaj najbardziej optymalną częstotliwość uniwersalną dla wszystkich - trzeba po prostu obserwować, jak reagują nasze włosy. Częstotliwość nie wpływa na przyspieszenie efektu, ale regularność w olejowaniu włosów już tak.

Olej do włosów
mat. prasowe
Pielęgnacja
Czym olejować włosy? Najlepiej oceniane produkty z KWC i domowe sposoby 
Sprawdźcie, czym olejować włosy wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate. Olejowanie włosów to jedna z najbardziej popularnych technik, która jest ratunkiem dla suchych i zniszczonych pasm. Aby jednak olejowanie było skuteczne, należy dobrać produkty do odpowiedniej porowatości włosów. Wystarczy mały błąd i możecie uzyskać efekt przeciwny do oczekiwanego. Poznaj najlepiej oceniane produkty z KWC.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym najlepiej olejować włosy? Wybrałyśmy 5 kultowych i znanych olejów do włosów, dzięki którym zapomnicie, czym są suche i zniszczone włosy. W tym artykule znajdziecie również wskazówkę, w jaki sposób możecie olejować włosy w domowych warunkach.  Spis treści: Na czym polega olejowanie włosów? Czym olejować włosy w domu?  Czym olejować włosy wysokoporowate? Jaki olej do włosów średnioporowatych? Czym olejować włosy niskoporowate? Odżywiające serum do olejowania włosów Wielofunkcyjny olej do olejowania włosów Na czym polega olejowanie włosów?  Olejowanie włosów pozostawia na włosie niewidoczną powłokę, chroniącą przed działaniem czynników zewnętrznych. Kwasy tłuszczowe uzupełniają ubytki w łusce włosa, co skutkuje tym, że włosy są sprężyste, miękkie, grubsze i lśniące. Oczywiście jak we wszystkim istotna jest systematyczność, bez której nie uzyskamy trwałych efektów. Efekty wizualne zauważysz już po pierwszym zabiegu, ale to właśnie regularna pielęgnacja jest w stanie wyraźnie odbudować włosy. Warto pamiętać jednak o tym, że każde włosy mają inne potrzeby i należy znaleźć swój  sposób na olejowanie włosów.  Czym olejować włosy w domu?  Jeśli jesteście fankami domowych sposobów pielęgnacyjnych, mamy dla was dwie propozycje na olejowanie włosów. W Internecie znajdziecie wiele metod takich, jak:  olejowanie na podkład , na sucho bądź na mokro. Naszą pierwszą propozycją jest olejowanie włosów olejem kokosowym . Ten olej jest naturalnym emolientem, który chroni pasma przed uszkodzeniami i nadmiernym przesuszaniem. Jego zaletą jest to, że możecie stosować go zarówno na włosy, jak i bezpośrednio na skórę głowy. Olej kokosowy możecie aplikować na włosy niskoporowate i średnioporowate bez obawy o...

olejowanie włosów oliwą z oliwek
LightFieldStudios/iStock
Fryzury
Olejowanie włosów oliwą z oliwek krok po kroku. Jak działa, u kogo się sprawdzi i jakich błędów unikać?
Olejowanie włosów oliwą z oliwek sprawi, że będą one maksymalnie nawilżone i wygładzone, a dodatkowo ograniczymy puszczenie się i elektryzowanie kosmyków. Ten rodzaj olejowania najlepiej sprawdzi się na włosach średnioporowatych, ale możemy go także używać do wysokoporów. Sprawdźcie, jak olejować włosy i jakich błędów unikać.

Olejowanie włosów oliwą z oliwek to prosty i tani sposób na regenerację włosów. Już po pierwszym użyciu nasze pasma będą bardziej wygładzone, jednak tylko regularne olejowanie da spektakularne rezultaty. Jeśli jednak popełnimy jeden z częstych błędów przy olejowaniu, nasze pasma mogą być tłuste i przyklapnięte lub nie zobaczymy żadnego efektu. Jak działa oliwa z oliwek na włosy? Oliwa z oliwek to emolient, który obkleja włos ochronnym filmem, dzięki czemu jest on zabezpieczony przed uszkodzeniami oraz utratą wody. Przy regularnym stosowaniu włosy stają się nawilżone, gładkie, mięciutkie i błyszczące. Olejowanie oliwą mocno regeneruje włosy i znacząco poprawia ich stan. Dzięki temu nie puszą się, nie elektryzuję i nie rozdwajają.  Te niesamowite działanie oliwy z oliwek jest wynikiem jej niezwykłego składu. Zawiera ona między innymi: kwas oleinowy, kwas linolowy, palmitynowy i stearynowy - naturalne emolienty o działaniu nawilżającym, tokoferole, czyli formę witaminy E, beta-karoten, który reguluje pracę gruczołów łojowych, skwalan, który wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz nawilża. Zobacz także:   Oliwa z oliwek na włosy – sprawdź, jakich efektów możesz się spodziewać Dla kogo olejowanie włosów oliwą z oliwek? Oliwa z oliwek to olej z przewagą kwasów jednonienasyconych (omega-7 i omega-9) o średniej wielkości, półwnikających cząsteczkach. Z tego względu najlepiej sprawdzi się na włosach średnioporowatych , gdyż idealnie wypełni średnie odchylenie łusek włosa. Oliwa z oliwek sprawdzi się również na włosach zniszczonych, suchych, rozjaśnianych i wysokoporowatych. W tym przypadku jednak warto ją łączyć z olejami przeznaczonymi do włosów...

olej kokosowy do olejowania włosów
iStock
Fryzury
Olejowanie włosów olejem kokosowym - jak działa i jak wykonać?
Olejowanie włosów olejem kokosowym to zabieg, który sprawi że pasma będą nawilżone, gładkie i lśniące. Olej kokosowy jest emolientem, który zapobiega przesuszeniu i chroni przed uszkodzeniami. Pamiętajcie jednak, że olej kokosowy nie sprawdzi się do każdego rodzaju włosów, gdyż może powodować mocne puszenie się kosmyków. Sprawdźcie, jak poprawnie olejować włosy olejem kokosowym, u kogo sprawdzi się ten rodzaj oleju i jaki olej wybrać.

Olejowanie włosów olejem kokosowym to świetny wybór dla włosów niskoporowatych, ale nie tylko. Możemy go również stosować do skóry głowy oraz innych rodzajów włosów. Olej kokosowy możemy nakładać na różne sposoby – na sucho, na mokro, a nałożony na podkład zapewni maksymalne nawilżenie. Jak działa olejowanie włosów olejem kokosowym? Olejowanie włosów olejem kokosowym sprawia, że są one gładkie i lśniące, otrzymujemy efekt gładkiej tafli włosów. Wyglądają również bardzo zdrowo i lepiej się układają. Olej kokosowy to emolient , który obkleja włosy, tworząc na nich cienki film, dzięki czemu zapobiega ich przesuszeniu oraz uszkodzeniom mechanicznym. Przy regularnym stosowaniu możemy zapobiec najczęstszym problemom, takim jak rozdwajanie się końcówek, matowości i puszenie się pasm. Na czym polega sekret tej metody ? Olej kokosowy jest bogactwem witamin i drogocennych, w tym: witaminy E - reguluje wydzielanie sebum, działa nawilżająco, witaminy K - wzmacnia cebulki włosów, witaminy A - składnik budulcowy włosów, zapobiega uszkodzeniom, witaminy B - nabłyszcza i uelastycznia pasma, cynku - odżywia i zapobiega matowieniu, żelaza - wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu, kwasu laurynowego - zmniejsza utraty białka w pasmach włosów i zapobiega ich łamaniu. Jak olejować włosy olejem kokosowym? Włosy możemy olejować na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim pamiętajmy, że olej kokosowy jest dość gęsty, dlatego warto go wcześniej rozpuścić w kąpieli wodnej , aby łatwiej było nałożyć go na włosy. Najpopularniejszym metody olejowania to: olejowanie na sucho - nakładanie oleju na suche włosy na minimum 2-3 godziny lub całą noc, olejowanie na...

olej do włosów średnioporowatych
iStock
Fryzury
Oleje do włosów średnioporowatych - jakie wybrać i jak używać?
Oleje do włosów średnioporowatych powinny mieć średniej wielkości cząsteczki, które nie tylko nawilżą i zregenerują włosy, ale również stworzą na nich filtr ochronny. Świetnie sprawdzi się na przykład olej lniany czy olej arganowy, ale nie tylko! Sprawdźcie, w jaki sposób i jak często olejować włosy średnioporowate.

Oleje do włosów średnioporowatych powinniśmy nakładać raz w tygodniu. Możemy zastosować tutaj różne metody, na przykład olejowanie włosów na sucho na noc lub olejowanie na podkład. Tak naprawdę najważniejsze jest dopasowanie odpowiedniego oleju do naszego rodzaju włosów, a następnie znalezienie metody olejowania, która najbardziej im służy. Jaki olej do włosów średnioporowatych?  Włosy średnioporowate mają mocniej odchylone łuski włosa niż pasma niskoporowate. Ze względu na to dużo lepiej sprawdzą się tutaj produkty o średnich cząsteczkach, czyli oleje jednonienasycone . Są to oleje, które częściowo wnikają w strukturę włosa, wzmacniając go, ale także pozostawiają na pasmach film ochronny. Dodatkowo charakteryzują się one wysoką zawartością kwasów omega-3 i omega-6 w równej proporcji. Po użyciu olejów jednonienasycony włosy są super gładkie, nawilżone i błyszczące, ale jednocześnie nie musimy się martwić o nadmierne obciążenie, jak przy olejach wielonienasyconych. Najpopularniejsze oleje do włosów średnioporowatych: olej migdałowy, olej arganowy , olej rycynowy, oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olej lniany , olej z awokado, olej makadamia, olej jojoba, OnlyBio, Olej do olejowania włosów średnioporowatych , Anwen, Olej mango do włosów średnioporowatych . Świetnym rozwiązaniem będzie pomieszanie dwóch, trzech rodzajów olejów , które mają nieco inne właściwości. Szczególnie, że niektóre z nich są dosyć gęste i ciężko je zmyć z włosów, przykładem może być tutaj olej rycynowy. Możemy również postawić na gotowe mieszanki, które są skomponowane tak, by dostarczyć włosom wszystkich niezbędnych składników. ...

Nasze akcje
Biotebal EFFECT serum spray wyniki testu
Fryzury
Wizażanki przetestowały nowość - Biotebal EFFECT Serum spray!
Współpraca reklamowa
Skin cycling
Pielęgnacja
Na czym polega metoda #SkinCycling, która podbija TikToka?
Współpraca reklamowa
L'Oreal Paris codzienna rutyna pielęgnacyjna
Pielęgnacja
Test redakcji: Witamina C i SPF to duet idealny w codziennej porannej rutynie pielęgnacyjnej
Współpraca reklamowa
neboa
Fryzury
"Kosmetyki od NEBOA odżywiły i zregenerowały moje włosy od skalpu po same końce" - zobaczcie wyniki testu Wizażanek
Współpraca reklamowa
Test kosmetyków do makijażu od AA Wings of Color
Makijaż
Przetestowałam nowe kosmetyki AA Wings of Color. Efekt to idealna skóra przez cały dzień!
Współpraca reklamowa
lactacyd
Styl życia
„Już po pierwszym użyciu znika uczucie suchości i swędzenia”. Nowy płyn do higieny intymnej Lactacyd® Ultra-Nawilżający 40+ to hit Wizażanek!
Współpraca reklamowa
Depilatory Braun
Pielęgnacja
Przetestowałyśmy urządzenia do depilacji Braun. To sposób na gładką skórę bez podrażnień i wrastających włosków!
Współpraca reklamowa
Test serum złuszczającego Health Labs Care Glow On
Pielęgnacja
Test redakcji: Przetestowałam serum złuszczające do ciała Health Labs Care. Pozbyłam się krostek na ramionach w tydzień! 
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost