Peeling skóry głowy – domowe przepisy
Peeling skóry głowy to nie fanaberia. Jego stosowanie przyspiesza porost włosów, głęboko oczyszcza i nawilża, a do tego redukuje wydzielanie sebum i walczy z łupieżem. Czy może być coś lepszego?

Peeling skóry głowy to walka o piękne i zdrowe włosy u ich podstaw. Stosowanie produktów złuszczających do skalpu zapewnia nie tylko przyjemny masaż. Jeśli używasz ich regularnie, twoja skóra i włosy ci za to podziękują.
Peeling skóry głowy – po co?
Peeling skóry głowy, podobnie jak pozostałych części ciała, jest jednym z elementów pielęgnacji, która pomaga skórze prawidłowo funkcjonować. Chociaż peeling do skóry głowy nie jest jeszcze tak popularny, to coraz częściej decydują się na niego włosomaniaczki. Dlaczego? Regularne stosowanie poprawia krążenie krwi w naszej skórze. Dotlenione zostają cebulki, a wszelkie składniki odżywcze (zawarte w samym peelingu, ale nie tylko) łatwiej się wchłaniają. To wszystko sprawia, że peeling skóry głowy przynosi wymierne korzyści w postaci:
- wzmocnienia włosów,
- ograniczenia wypadania włosów,
- stymulacji porostu włosów,
- głębokiego oczyszczenia z zalegających na skórze produktów,
- odżywienia cebulki włosa,
- redukcji przetłuszczania się włosów,
- lekkiego uniesienia włosów u nasady.
Peeling skóry głowy – jak robić?
- Najpierw przygotuj wybrany przez siebie peeling do skóry głowy (gotowy lub domowy).
- Zwilż skórę głowy, a najlepiej zmocz włosy tak, by skalp był wyraźnie nawilżony. Nie nakładaj produktu na ociekające wodą włosy.
- Przy użyciu peelingu do skóry głowy wykonaj jej delikatny masaż. Wcześniej rozchyl włosy na bok, żeby ułatwić sobie aplikację produktu.
- Spłucz włosy, usuwając pozostałości peelingu (w niektórych przypadkach konieczne jest użycie dodatkowej ilości szamponu).
- Peeling skóry głowy wykonuj raz w tygodniu. Tylko regularnie stosowany może przynieść wymierne efekty. Kiedy zauważysz efekty, możesz zmniejszyć częstotliwość do dwóch razy w miesiącu.
Jeśli odczuwasz swędzenie lub posiadasz jakieś ranki, zrezygnuj z peelingu skóry głowy. Tego typu masaż może zaognić problem i powstałe stany zapalne.
Peeling skóry głowy w domu – przepisy
Peeling skóry głowy z cukru
Do miseczki dodaj cukier i szampon w proporcji 2:1 (np. 2 łyżki cukru na łyżkę szamponu). Zwilż skórę głowy i delikatnie wmasuj peeling. Dotarcie do skalpu może być trudne, jednak z pewnością ci się uda. Cukier dość szybko rozpuszcza się w szamponie, więc masaż nie zajmie ci wiele czasu. Kiedy skończysz tę czynność, wypłucz włosy.
Kawowy peeling skóry głowy - oczyszczający
Do dwóch łyżek szamponu dodaj trzy łyżki mielonej kawy (lub fusów z kawy) i delikatnie wymieszaj. Przygotowany peeling do skóry głowy nanieś na skalp i masuj. Kofeina stymuluje cebulki włosów, pobudzając je tym samym do wzrostu. Musisz pamiętać jednak, że kawa może mieć działanie przyciemniające włosy i jest mniej odpowiednia dla osób o skórze wrażliwej. Istnieje ryzyko, że tego rodzaju peeling skóry głowy może nieco podrażnić twój skalp.
Peeling skóry głowy z soli - przeciw przetłuszczaniu się
Do szamponu dodaj trzy łyżki soli. Aplikuj peeling na skórę głowy i delikatnie wmasuj. Jeśli masz delikatną skórę, wybierz tą drobnoziarnistą. Gruboziarnista może ją podrażnić. Nie wykonuj go, gdy maasz podrażnienia na skórze głowy.
Peeling skóry głowy z glinki – odtłuszczający
Przygotuj jedną łyżkę glinki, dwie łyżki szamponu i łyżkę cukru trzcinowego. Całość delikatnie wymieszaj. Po nawilżeniu skóry głowy, delikatnie wmasuj mieszankę. Po zakończeniu peelingu, umyj włosy, żeby dobrze wypłukać pozostałą na nich glinkę.
Lniany peeling skóry głowy – hamujący wydzielanie sebum
Połącz ze sobą cztery łyżki cukru, dwie łyżki siemienia lnianego i skrop mieszankę kilkoma kroplami octu jabłkowego. Wmasuj w skórę głowy, podobnie jak w przypadku pozostałych peelingów i spłucz. Domowa mieszanka ma wzmocnić cebulki włosów i nawilżyć skórę, a także odbić włosy od nasady.
Peeling do skóry głowy - TOP 3
Vianek Różowa Seria Łagodząca - peeling do skóry głowy (150 ml) – ok. 23 zł
Peeling do skóry głowy na bazie kryształków cukru, który oczyszcza skórę głowy. Poprawia ukrwienie, stymulując cebulki włosów. W swoim składzie ma m.in. olej kokosowy i słonecznikowy, a także masła shea, dzięki czemu skóra jest nawilżona i odżywiona. Obecność kwasu salicylowego reguluje natomiast proces rogowacenia skóry i aktywności gruczołów łojowych.

Stara Mydlarnia, Organic Hair – oczyszczający peeling do skóry głowy (200 ml) – ok. 25 zł
Peeling skóry głowy oparty na soku z aloesu, ekstraktu z tymianku, łopianu i jałowca, uzupełniony m.in. o mentol. Peeling oczyszcza skórę głowy i usuwa nadmiar sebum. Działa łagodząco na podrażnioną skórę głowy oraz daje przyjemne uczucie chłodzenia.

Bandi Tricho - peeling oczyszczający do skóry głowy (100 ml) – ok. 37 zł
Peeling do skóry głowy z mocznikiem i kwasem mlekowym, który oczyszcza skórę i przygotowuje ją do wchłaniania składników odżywczych.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest