Reklama

Rudy blond możemy uzyskać na kilka sposobów. W przypadku jasnych pasm świetnie sprawdzą się rude tonery, odżywki i szamponu koloryzujące albo nasz trik z rudą farbą do włosów. Przy ciemnych kosmykach niezbędna będzie dekoloryzacja!

Reklama

Spis treści:

  1. Komu pasuje rudawy blond?
  2. Jak uzyskać rudy blond?
  3. Balejaż rudy z blondem
  4. Jasny rudy blond
  5. Rude pasemka na blondzie
  6. Rudy blond ombre
  7. Jak zejść z rudego na blond?

Komu pasuje rudawy blond?

Rudy blond to bardzo ciekawy kolor włosów, który może zupełnie odmienić nasz wygląd i podkreślić urodę. Nie pasuje jednak do każdego. Taki odcień sprawdzi się jedynie u osób z ciepłym typem urody takim jak wiosna i jesień. Rewelacyjnie pasuje do oczu zielonych, piwnych, ale ciekawe będzie również kontrastował z niebieską i brązową tęczówką. Bardzo ważna jest tutaj oprawa oczu, do rudawego blondu będą pasować jasne rzęsy i brwi.

Zdecydowanie nie polecamy takiego koloru przy chłodnych typach urody takich jak zima i lato. W tym przypadku skóra nabierze niezdrowego odcienia, a uroda przygaśnie. Rudości nie będą pasować do oczu szarych i ciemnobrązowych.

Jak uzyskać rudy blond?

Rudy blond to odcień, który dość łatwo uzyskać na jasnych włosach. W tym przypadku wystarczy użyć tonera w odcieniach rudości lub szamponu koloryzującego zmieszanego w proporcji 1:1 z odżywką do włosów. Możemy również użyć rudej farby do włosów, jednak nakładamy ją tylko na 1/3 czasu wskazanego na opakowaniu.

Możemy również wybrać nietrwałą koloryzację i raz w tygodniu stosować płukankę lub odżywkę do włosów o rudym odcieniu. Dzięki temu nie zniszczymy naszych kosmyków i będziemy się cieszyć delikatnym, równomiernym odcieniem.

Dużo trudniej będzie uzyskać taki kolor na ciemnych włosach. Najpierw musimy je rozjaśnić do blondu, a następnie nadać im rudy odcień. Przy brązowych i czarnych włosach niezbędne będzie wykonanie dekoloryzacji kilkukrotnie, co może dość mocno odbić się na kondycji naszych włosów. W tym przypadku najlepiej wybrać się do salonu fryzjerskiego, aby nie doprowadzić do powstania plam, spalenia włosów lub zżółknięcia włosów.

Balejaż rudy z blondem

Balejaż to kultowa koloryzacja lat 90., która od zeszłego roku jest bardzo modna. Polega ona na zrobieniu bardzo cieniutkich i gęstych pasemek od samej nasady włosów, dzięki czemu uzyskujemy trójwymiarowy efekt. Wybieramy tutaj odcień pasemek zbliżony do naszego koloru włosów, aby otrzymać dość naturalny efekt.

Jasny rudy blond

Bardzo ciekawy odcieniem jest jasny rudy blond, który rewelacyjnie pasuje do alabastrowej karnacji i piegów. W tym przypadku rozjaśniamy włosy aż do poziomu 9-10 i tonujemy je na odpowiedni odcień. To świetna alternatywa dla truskawkowego blondu u osób, które mają ciepły typ urody.

Rude pasemka na blondzie

Dla odświeżenia koloryzacji możemy postawić na rude pasemka na blondzie lub blond pasemka na rudych włosach. W ten sposób rozświetlimy twarz, sprawimy, że będzie wyglądać świetliście i zdrowo. Pasemka powinny zaczynać się kilka centymetrów na nasady włosów, aby uniknąć widocznych odrostów.

Rudy blond ombre

Rudy blond ombre lub rude sombre to koloryzacja, która przyciąga wzrok i nadaje włosom objętość. Bardzo ważne jest tutaj płynne przejście koloru, gdyż mocne odcięcie odcieni nie będzie wyglądać estetycznie. U nasady możemy postawić na ciemny rudy, a następnie przejść przez coraz jaśniejsze odcienie do blondu. Przy takim farbowaniu zapomnicie o odrostach!

Reklama

Jak zejść z rudego na blond?

Zejście z koloru rudego na blond może być dużym wyzwaniem, szczególnie jeśli do farbowaniu używałyśmy henny. W tym przypadku polecamy dekoloryzację u fryzjera i stopniowe schodzenie z koloru. Zbyt mocne rozjaśnienie włosów może doprowadzić do uzyskania żółtego odcienie i pojawienia się plam, nierównomiernego koloru włosów. Przy każdym rozjaśnianiu powinniśmy stosować toner o działaniu ochładzających, który oblepi pasma i zniweluje rudości.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane