Reklama

Spalone włosy to kosmyki skrajnie zniszczone, wysokoporowate, które się łamią, kruszą i puszą. Najlepszym sposobem na regenerację włosów jest ich drastyczne obcięcie, lecz nie każda dziewczyna zdecyduje się na takie rozwiązanie. Najbardziej skutecznym sposobem na regenerację jest zastosowanie kuracji Olaplex, która odbudowuje strukturę kosmyków. Warto jednak uzupełnić kurację o domową pielęgnację, czyli stosowanie masek regeneracyjnych, mycie włosów odżywką czy regularne olejowanie włosów.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak wyglądają spalone włosy?
  2. Czym można spalić włosy?
  3. Co na spalone włosy?
  4. Olejowanie - domowy sposób na spalone włosy
  5. Co stosować na spalone końcówki włosów?
  6. Olaplex, czyli zabieg fryzjerski na spalone włosy

Jak wyglądają spalone włosy?

Spalone włosy to pasma w bardzo złej kondycji, które kruszą się, łamią, a niekiedy nawet ciągną jak guma. W dotyku są one bardzo szorstkie, suche, często się puszą. To zupełne przeciwieństwo gładkiej tafli włosów. Często również końcówki są rozdwojone i widoczny jest efekt pogięcia, jakby były pokarbowane.

Trzeba zaznaczyć, że tak zaawansowane zniszczenie włosów jest bardzo trudne do naprawienia, jednak istnieją sposoby, które mogą poprawić ich stan, aby nie wymagały drastycznego skrócenia.

Zobacz także: Jak uratować zniszczone włosy?

Czym można spalić włosy?

Najczęstsze przyczyny spalonych włosów to:

  • używanie prostownicy lub lokówki bez stosowania kosmetyków chroniących przed temperaturą,
  • częste lub nieprawidłowe rozjaśnianie włosów, na przykład trzymanie zbyt długo rozjaśniacza lub zły wybór produktu,
  • częste farbowanie włosów,
  • nieprawidłowo wykonane keratynowe prostowanie,
  • trwała ondulacja,
  • dekoloryzacja.
puhhha/iStock

Co na spalone włosy?

Odpowiednia pielęgnacja pomoże nam zregenerować spalone włosy. Najpierw jednak musimy ograniczyć czynniki, które wpływają na ich zniszczenie. Po pierwsze, jak najszybciej powinniśmy zrezygnować ze stylizacji włosów wysoką temperaturą lub zainwestować w dobre kosmetyki termoochronne. Zrezygnujmy również z domowej koloryzacji, na farbowanie czy rozjaśnianie udajmy się do fryzjera. Jeśli chcemy farbować włosy w domu, postawmy na delikatne farby bez amoniaku. Najlepiej będzie jednak na dłuższy czas odstawić farbowanie w ogóle.

Olejowanie - domowy sposób na spalone włosy

Najlepszym domowym sposobem na regenerację jest olejowanie włosów. Polega ono na nałożeniu naturalnego oleju roślinnego na włosy i pozostawienie go na dwie godziny lub całą noc. Następnie myjemy włosy szamponem. Dzięki temu zabiegowi będę one zdyscyplinowane, gładkie i lśniące. Bardzo ważna jest tutaj regularność i sumienność, kosmyki powinniśmy olejować raz w tygodniu. Spalone włosy to włosy wysokoporowate, dlatego należy wybierać oleje przeznaczonego do tego typu włosów.

Co stosować na spalone końcówki włosów?

Równie ważna jest codzienna pielęgnacja. Regularnie stosujcie maski regenerujące i głęboko odżywcze do zniszczonych włosów. Jeśli kosmyki są w bardzo złej kondycji, zamiast odżywek warto stosować maski po każdym myciu. Powinniśmy również stawiać na delikatne mycie włosów, świetnie sprawdzi się tutaj metoda OMO lub mycie włosów odżywką. Przy końcówkach nie może również zabraknąć serum, które zabezpieczy końcówki przez kruszeniem i je nawilży.

Reklama

Olaplex, czyli zabieg fryzjerski na spalone włosy

Olaplex to skuteczny sposób na regenerację spalonych włosów. Według producenta kuracja Olaplex łączy uszkodzone wiązania włosów po zabiegu chemicznym, czyli na przykład rozjaśnianiu. Jeśli często farbujemy i rozjaśniamy włosy, warto korzystać z takich zabiegów regenerujących również przy zabiegu. W domu możemy skorzystać z Olaplex 3, która ma takie samo działanie jak 1 i 2, lecz nieco mniejsze stężenie składników aktywnych.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane