Warkocz z grzywki to sposób na ułożenie odrastających włosów, opanowanie grzywki podczas jej zapuszczania lub po prostu modna fryzura, która pozwala na uniknięcie wpadania włosów do oczu. Warkocz tego typu zapleść można na kilka sposobów, najczęściej jest to jednak upięcie oparte na warkoczu dobieranym. Podpowiadamy, jak ją wykonać.

Reklama

Warkocz z grzywki krok po kroku

W najłatwiejszej wersji, gdzie warkocz z grzywki ma przebiegać jak opaska, tuż nad linią czoła powinniśmy kolejno:

  1. Ustalić w odpowiednim miejscu przedziałek, ustalając początek warkocza. Może rozpoczynać się wraz z grzywką lub włączać ją na pewnym etapie.
  2. Oddziel pasmo włosów, zbierając je zza ich linii, by doplatać do nich grzywkę.
  3. Możesz spryskać włosy lakierem lub produktami dodającymi objętość, żeby zwiększyć grubość splotów. Nie jest to jednak konieczne.
  4. Rozpocznij zaplatanie warkocza z grzywki zbierając pasma z obu stron. Im będzie on ciaśniejszy, tym trwalszy, a włosy bardziej ujarzmione.
  5. Kończąc warkocz, przypinamy go tuż za uchem. Możemy zrobić to przy pomocy wsuwki lub wcześniej zabezpieczyć koniec warkocza gumką recepturką.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, jak stworzyć warkocz z grzywki, być może zaplatanie ułatwi ci poniższe wideo.

Zobacz także: Warkocze - fryzury na co dzień, które zapleciesz w ekspresowym tempie

Warkocz z grzywki pleciony w koszyczek

Warkocz z grzywki, oprócz bazowania na warkoczu holenderkim lub dobieranym, może być uformowany w tzw. koszyczek.

Zobacz także
  1. Podobnie jak w wyżej przedstawionej wersji, spryskać włosy lakierem i przerzucić je na jedną ze stron (wybierając tę, na którą zwykle zaczesujemy grzywkę).
  2. Następnie pasma przy linii włosów dzielimy na dwie części i oplatamy, dobiegając wraz z każdym splotem kolejną partię włosów. Czynność wykonujemy na całej długości włosów.
  3. Nie ściskamy warkocza z grzywki. Zostawiamy luźne, nieprzylegające do skóry głowy sloty. To właśnie ta przestrzeń stworzy efekt w modnej fryzurze.
  4. Na wybranym etapie, warkocz spinamy wsuwką.
  5. Ukrywamy ją pod pasmami pozostałych włosów. Gotowe!

Jeśli nie wiesz, jak powinno wyglądać prawidłowe zaplatanie, sprawdź poniższe wideo, które wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

Zobacz także: Oszukany warkocz - zaplatanie krok po kroku

Zainspiruj się również innymi rodzajami warkoczy z grzywki. To fryzura, którą można nosić na naprawdę wiele sposobów. Jednym z nich jest klasyczny warkocz, który nosić możemy schowany pod włosami, co dodaje im objętości, jak na zdjęciu u Jennifer Morrison. Może też zostać upięty z tyłu, na tafli włosów, jeśli grzywka łączona jest z dłuższymi włosami. W ten sposób zyskamy typową fryzurę boho.

Zobacz także: Romantyczny warkocz kaskadowy – idealny na spacer, do pracy i… na randkę

East News barefootblonde/face to face aktuell/Reporter

Warkocz z grzywki może jednak również mieć bardziej wymyślne formy. Możemy go stworzyć na czubku głowy, łącząc z kokiem lub kucykiem. W ten sposób możemy m.in. ukryć nie do końca świece włosy lub optycznie wydłużyć twarz. Maria Menounos słynie natomiast z różnych wersji warkocza. Jedną z nich jest luźny, pleciony z długiej grzywki i dodający włosom objętości, jak na poniższym zdjęciu.

Zobacz także: Warkocz z boku – prosta i efektowna fryzura na lato

Pinterest@behindthehair/stylebistro

Macie już swoją ulubioną wersję warkocza z grzywki?

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama