klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Oszukany warkocz - zaplatanie krok po kroku
Fryzury

Oszukany warkocz - zaplatanie krok po kroku

Oszukany warkocz to wersja 3D zwykłego splotu. Jest bardziej okazały, instafriendly i łatwy do wykonania. W klasycznej wersji zapleciesz go w 5 minut.
Marta Średnicka
czerwiec 02, 2020

Oszukany warkocz, czyli inaczej pull through braid, to fryzura dla długich włosów, które nie należą do mocno cieniowanych. Jest bardziej okazałą wersją zwykłego warkocza, który zaplatamy na co dzień. Jego ogromną zaletą jest optyczne zwiększenie objętości włosów i łatwość w zaplataniu. Do jego stworzenia potrzebne są małe gumki do włosów. Ich ilość zależy od długości twoich włosów, a im będą one dłuższe, tym lepiej. Do jego wykonania doczepić możemy również syntetyczne włosy, które będą stanowiły jego przedłużenie. Inspiracje do stworzenia oszukanego warkocza znajdziesz w naszej galerii.

Zobacz także: Warkocz - fryzury na co dzień, które zapleciesz w ekspresowym tempie

Modne fryzury 2020: kolorowe warkocze

Jak zapleść oszukany warkocz?

W klasycznej wersji oszukany warkocz zaplatamy rozpoczynając od czubka głowy. Oto co robimy kolejno:

  1. Na czubku głowy związujemy mały kucyk, zbierając włosy z górnej partii głowy.
  2. Poniżej związujemy kolejny kucyk
  3. Górny kucyk dzielimy na dwie części i przekładamy pod niższym kucykiem, związując włosy.
  4. Związujemy kolejny kucyk i powtarzamy czynności na całej długości włosów.
  5. Dla polepszenia efektu, oszukany warkocz możemy delikatnie poluzować na splotach, uzyskując jego większą objętość.

Jeśli wciąż macie wątpliwości w jaki sposób stworzyć oszukany warkocz na włosach, poniższe wideo może okazać się pomocne.

Zobacz także: Warkocz dobierany - jak go zrobić?

Sprawdź akcesoria do włosów, które możesz wykorzystać przy zaplataniu warkoczy

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 6

Oszukany warkocz - wiele warstw

Oszukany warkocz - wiele warstw
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/469641067391304184/

Oszukany warkocz można stopniować i budować, tworząc kolejne warstwy z włosów, a tym samym dodając mu objętości. W takiej formie zdecydowanie będzie przyciągał uwagę.

2 z 6

Oszukany warkocz na rozpuszczonych włosach

Oszukany warkocz na rozpuszczonych włosach
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/757027018596760073/

Oszukany warkocz stanowi ciekawe dopełnienie dla rozpuszczonych włosów. Zbierając pasma z przodu i wykorzystując je do zaplatania, można stworzyć świetną fryzurę w stylu messy.

3 z 6

Oszukany warkocz przy skalpie

Oszukany warkocz przy skalpie
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/199495458481511341/

Oszukany warkocz może przybrać formę klasycznego dobieranego warkocza. W taki sposób będzie zapleciony tuż przy skórze głowy. Pozostawiając luźno końce włosów możemy stworzyć wrażenie jeszcze pełniejszych splotów.

4 z 6

Oszukany warkocz na dwóch kucykach

Oszukany warkocz na dwóch kucykach
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/304907837273639997/

Związując włosy w dwie kitki, możemy uzupełnić je właśnie oszukanym warkoczem. Dzięki temu włosy nie muszą być świeże, a kucyki nabiorą na objętości.

5 z 6

Oszukany warkocz w upięciu lub koku

Oszukany warkocz w upięciu lub koku
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/117375134024341487/

Oszukany warkocz może stanowić element większej fryzury (nawet ślubnej). Można zapleść go w formie koszyczka. Zrobić z niego uzupełnienie do koka, jak i ozdobę na tafli gładko zaczesanych i upiętych włosów.

6 z 6

Oszukany warkocz - klasyczna wersja

Oszukany warkocz - klasyczna wersja
Instagram https://www.instagram.com/p/B6QtnfJBRtJ/

W klasycznej wersji oszukany warkocz zaplatany jest na kitce. Ma formę grubych, wyciągniętych splotów.

Komentarze
Agnieszka Kotońska Gogglebox przed telewizorem
Instagram
Newsy Agnieszka Kotońska z Gogglebox w nowej fryzurze w stylu Małgosi Rozenek - Majdan - odjęła jej lat!
Agnieszka Kotońska to gwiazda TTV, która lubi zmiany. Wcześniej zaskoczyła metamorfozą, diametralnie zmieniając swoją sylwetkę. Teraz pokazała się w nowej fryzurze, którą chętnie wybierają nastolatki.
Marta Średnicka
wrzesień 16, 2020

Agnieszka Kotońska to jedna z bardziej rozpoznawalnych twarzy programu "Gogglebox: przed telewizorem". Ekscentryczna i radosna celebrytka zaraża swoją energią nie tylko na ekranie, ale też w swoich mediach społecznościowych. Prężnie działająca na Instagramie Kotońska zebrała już niemal 300 tys. obserwujących. Dotąd widzowie i użytkownicy mogli podziwiać ją na zdjęciach w długich, przedłużanych i rozjaśnianych blond włosach. W ostatnim czasie gwiazda TTV pokazała się jednak w zupełnie nowej odsłonie. Na podobną fryzurę zdecydowała się w zeszłym roku Małgorzata Rozenek - Majdan. Zobacz także:   Agnieszka Kotońska z „Googlebox” zdradziła sekret swojej figury. To dzięki temu schudła aż 30 kg! Agnieszka Kotońska w nowej fryzurze Agnieszka Kotońska opublikowała na swoim profilu na Instagramie kilka zdjęć, na których widać ją w długich blond warkoczykach zebranych w dużej objętości wysoki kucyk. Ciasno zaplecione warkocze to hit ostatnich lat. Choć Kotońska wybrała ich delikatną wersję, bez doczepiania syntetycznych, kolorowych włosów, to fryzura zdecydowanie odjęła jej lat. Kolejna zwariowana metamorfoza ❤️❤️kobieta zmienną jest i to jak w kilka minut potrafi zmienić Siebie i dodać skrzydeł w swoim życiu jest piękne !❤️❤️❤️podoba się ? - napisała Kotońska pod zdjęciem. Zobacz także:  Celebrytki na Instagramie vs. w realnym życiu Gwiazda "Gogglebox: przed telewizorem" zapowiedziała też, że jej nowy wizerunek jest zapowiedzią kolejnego projektu, w którym bierze udział.  Najważniejsze to akceptować Siebie w 100%, jejku jak jak uwielbiam zmiany, małymi krokami do celu ❤️wszystko jeszcze przede mną ❤️kolejny projekt już jest w mojej głowie, ale o tym niebawem ❤️ - czytamy w poście. Fani byli zachwyceni jej nowym...

Przeczytaj