Reklama

Fryzura ślubna z warkoczem to pojęcie bardzo szerokie. Już różnorodność samych warkoczy ślubnych jest tak ogromna, że można bez trudu dopasować je do każdej stylizacji panny młodej. Dodatkowo warkocz może być połączony z kokiem bądź kucykiem lub zdobić luźno rozpuszczone włosy. Pięknie komponuje się z niewielkimi i subtelnymi ozdobami: wsuwkami, grzebykami, kwiatkami, ale tradycjonalistki mogą też pozostać przy wpiętym we fryzurę welonie.

Reklama

Spis treści:

  1. Rodzaje warkoczy ślubnych
  2. Fryzura z warkoczem dla panny młodej krok po kroku
  3. Jak utrwalić i czym ozdobić warkocz ślubny?
  4. Fryzura ślubna: warkocz francuski
  5. Warkocz holenderski na ślub
  6. Rozpuszczone włosy z warkoczem
  7. Fryzury ślubne z warkoczem na bok
  8. Fryzura ślubna: warkocz i niski kok
  9. Upięcie ślubne z warkoczem i kucykiem
  10. Warkocz ślubny na krótkich włosach

Rodzaje warkoczy ślubnych

Rodzajów warkoczy jest mnóstwo! Wybierając konkretny, warto kierować się przede wszystkim stylem sukni ślubnej i własnymi upodobaniami. Ponadczasową klasyką jest warkocz francuski: bardzo efektowny i gustowny, a przy tym dość prosty nawet do samodzielnego wykonania. Równie popularna jest „odwrócona” wersja tzw. francuza, czyli warkocz holenderski. On także zaliczany jest do warkoczy dobieranych i zaczyna się zwykle już na czubku głowy, jednak pasma zaplatane są „pod spód”.

Oba te rodzaje warkoczy można dowolnie modyfikować: zapleść idealnie przez środek głowy, zrobić przedziałek na środku i symetrycznie po bokach poprowadzić dwa warkocze bądź upleść tak, żeby stworzyć modną fryzurę na bok. Pamiętajcie, że dużą rolę odgrywa też nie tylko rodzaj splotu, ale też jego wygląd. Im splot jest luźniejszy i sprawiający wrażenie nieco niedbałego, tym lepiej wypadnie w roli fryzury ślubnej boho. Natomiast im splot jest staranniejszy i wręcz perfekcyjnie ułożony, tym bardziej sprawdzi się w wydaniu glamour.

Skoro mowa o fryzurach na wesele w stylu boho, nie sposób pominąć warkocza kłosa, w którym włosy splecione są tak, że przypominają jodełkę czy właśnie zbożowy kłos. Kłos – w przeciwieństwie do francuza czy warkocza holenderskiego – zaczyna się zwykle niżej. Często jest tak, że powstaje dopiero z pasm wychodzących z kucyka.

Każdy z tych warkoczy może posłużyć do stworzenia bardziej złożonych upięć na wesele, w których warkocz łączony jest z kokiem, kucykiem bądź opleciony wokół czubka głowy, wyglądając niczym korona.

Fryzura z warkoczem dla panny młodej krok po kroku

Modną fryzurę ślubną z warkoczem możecie spróbować wykonać samodzielnie. Zadanie będzie tym łatwiejsze, im więcej wprawy już macie w jego zaplataniu. Zobaczcie, jak krok po kroku wykonać taką prostą fryzurę na wesele.

  1. Zaplećcie warkocz francuski lub holenderski po jednej stronie głowy. Żeby dodać mu objętości, „porozciągajcie” na boki tworzące go pasma.
  2. Resztę włosów zepnijcie cienką gumką w niski kucyk. Nałóżcie gąbkę do koków, a wychodzące pasma rozłóżcie tak, żeby ją w całości przykrywały. Umocujcie dobrze za pomocą wsuwek.
  3. Na koniec pozostało już tylko owinięcie warkoczem nasady koka, umocowanie wsuwkami i ozdobienie np. delikatną spinką z kwiatkiem.
Alter_photo

Jak utrwalić i czym ozdobić warkocz ślubny?

Ślubna fryzura powinna być nie tylko efektowna, ale też trwała. Nieco mniej wymagające pod tym względem są luźne warkocze, które z założenia mają sprawiać wrażenie trochę rozczochranych i niedbałych. Inaczej jest w przypadku starannie i ciasno splecionych „gładkich” warkoczy, które powinny pozostać w takim stanie przez całe wesele. Fryzury z warkoczem na wesele najczęściej potrzebują więc dobrego utrwalenia, np. za pomocą pianki i lakieru.

Warkocz ślubny sam w sobie na tyle przyciąga uwagę, że nie musicie wpinać w niego zbyt wiele ozdób. Doskonale sprawdzą się subtelne spinki, grzebyki, delikatne opaski czy nawet wplecione w niego naturalne drobne kwiaty. Bardzo urokliwą ozdobą ślubną są też różnego rodzaju wianki, niekoniecznie z kwiatów, ale np. z pereł.

Fryzura ślubna: warkocz francuski

Długie włosy idealnie nadają się do tego, żeby spleść je w misterny warkocz. Choć na topie są warkocze luźno splecione, głównie na fali popularności wesel rustykalnych, to nie można jednak zapominać o klasycznej fryzurze ślubnej z warkoczem ciasno i perfekcyjnie uplecionym. Taka fryzura ma jednak swoje wymagania: włosy muszą być zdrowe i gęste. W przypadku cienkich pasm lepiej wypadną warkocze luźne, w których „rozczochrane” pasma dodają brakującej objętości.

Zachwyciła nas ta fryzura ślubna z warkoczem, a w zasadzie: z trzema warkoczami. Jeden, najgrubszy, biegnie przez środek głowy. Dopełniają go dwa mniejsze warkoczyki po bokach. Pasma, które pozostają luźne za miejscem spięcia gumką, warto dodatkowo zakręcić na lokówce.

Warkocz holenderski na ślub

Wśród naszych propozycji fryzur ślubnych nie może zabraknąć „brata” warkocza francuskiego, czyli warkocza holenderskiego. W tym wydaniu naszą uwagę zwrócił nie tylko rodzaj splotu, ale też nadany mu kierunek. Wystarczy początek warkocza przesunąć nieco na bok, żeby uzyskać ciekawą asymetryczną fryzurę. Jak widać, dodatek pojedynczych białych kwiatuszków w zupełności wystarczy.

Bardzo oryginalną wersją warkocza holenderskiego jest wykonana z niego korona lub opaska biegnąca wokół głowy. Warkocz może być ciasno spleciony bądź przeciwnie: luźno, swobodnie, sprawiając wrażenie nieco niedbałego. Przy takim luźnym warkoczu warto dodatkowo wypuścić pojedyncze pasma, np. przy uszach czy znad czoła.

Rozpuszczone włosy z warkoczem

W trendach ślubnych ważne miejsce niezmiennie zajmują fryzury ślubne z rozpuszczonymi włosami. Polecamy je tym pannom młodym, które mogą pochwalić się pasmami w dobrej kondycji. Rozpuszczone fryzury ślubne bardzo często łączone są właśnie z warkoczami i to w naprawdę przeróżnym wydaniu! Pięknie wyglądają rozpuszczone loki i fale zestawione z warkoczami splecionymi u góry z bocznych partii włosów, a następnie spięte w „kucyk” na samym środku.

Zobacz także: Loki na wesele – jak zrobić i utrwalić fryzurę, która przetrwa całą noc [Galeria]

Poniżej z kolei zobaczycie fryzurę z warkoczem w całkiem innej wersji. W tym przypadku zebrana została cała górna partia włosów, spięta w kucyk, z którego następnie upleciony został kłos. Zwróćcie też uwagę na to, że gumki sprytnie ukryte są za pomocą owiniętych wokół nich kosmyków.

Może się wydawać, że fryzury ślubne rozpuszczone zarezerwowane są dla włosów kręconych, a przynajmniej falowanych. Uwodnimy wam jednak, że warkocze rewelacyjnie urozmaicają fryzurę z rozpuszczonymi i prostymi niczym druty pasmami. To właśnie ten uzyskany efekt kontrastu sprawia, że upięcie prezentuje się wyjątkowo i oryginalnie!

Na uwagę zasługuje też ta fryzura z warkoczem, zdecydowanie jedna z najbardziej oryginalnych, na jaką natrafiłyśmy. Jest pomysłowa i nieszablonowa, a wszystko za sprawą tego, że zastosowany został tzw. warkocz waterfall. Łączy w sobie splot dobierany z rozpuszczonymi włosami. Podobnie jak warkocz francuski wykonywany jest z trzech pasm, jednak z jednej strony są one puszczane, co daje efekt „wodospadu”.

Zobacz także: Nie wiesz jak upiąć długie włosy na ślub? Na widok tych fryzur wszyscy zaniemówią z wrażenia

Fryzury ślubne z warkoczem na bok

W modzie niezmiennie jest asymetria, dlatego często wprowadzana jest również do fryzury ślubnej z warkoczem. Kiedy warkocz jest długi, fenomenalnie wygląda, gdy „zarzucicie” go właśnie na przód na jedną stronę. Taki styl fryzury ślubnej jest wręcz idealny do sukien z odkrytymi ramionami!

W oko szczególnie wpadła nam ta fryzura na wesele z warkoczem z boku. Konkretnie jest to wielokrotnie już wspominany kłos (jak widać – panny młode go uwielbiają!). Uroku i romantyzmu dodają puszczone z boku pasemka włosów i „wianek” z pereł.

Fryzura ślubna: warkocz i niski kok

Niezwykle romantyczne upięcie ślubne, które od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, to duet warkocza i niskiego koka. Taki kok z warkoczem wbrew pozorom nie jest trudny do wykonania (co zresztą pokazałyśmy wyżej w naszej instrukcji krok po kroku!), a końcowy efekt to kwintesencja kobiecości. Fryzurę można urozmaicić, splatając nie jeden, lecz dwa warkocze: jeden grubszy, drugi cieńszy.

Upięcie ślubne z warkoczem i kucykiem

Swój urok mają też fryzury ślubne z kucykiem i warkoczem. Zasada jej wykonania jest bardzo podobna do tej, która stosowana jest przy koku z warkoczem. Splecione pasmo włosów biegnie z boku głowy, a nad karkiem zamienia się w kucyk. Pamiętajcie, żeby koniecznie owinąć kosmykami miejsce spięcia, żeby zakryć gumkę.

Reklama

Warkocz ślubny na krótkich włosach

Warkocz na krótkich włosach? Jak najbardziej! Choć oczywiście pewnych kwestii ominąć się nie da i pasma muszą mieć jednak konkretną minimalną długość, która pozwala na splecenie ich w warkocz. Wystarczy, że wasze kosmyki będą sięgać do linii żuchwy. W takim przypadku wcale nie musi to być warkocz wykonany z całej objętości włosów, wystarczy jedno szerokie pasmo z boku. Resztę pasm zakręćcie na lokówce lub za pomocą prostownicy.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane