Jak i czym zmyć hennę z brwi?
Sprawdźcie, jak zmyć hennę z brwi po zabiegu oraz wtedy, kiedy efekt nie spełnia naszych oczekiwań. W pierwszym przypadku musimy zadziałać delikatnie, aby nie zniszczyć efektu. Jeśli chcemy całkowicie usunąć hennę, zazwyczaj potrzebne będą mocniejsze zabiegi z użyciem specjalnego płynu lub spirytusu.

- Aneta Zygmuntowicz
Przygotowałyśmy dla was instrukcję krok po kroku, jak zmyć hennę z brwi po zabiegu, ale jednocześnie nie zepsuć efektu hennowania. Mimo iż w instrukcji na opakowaniu często jest napisane, że hennę wystarczy zmyć ciepłą wodą, ta metoda nie zawsze jest skuteczna. Ostrzegamy również przez niebezpiecznym sposobem na całkowite usunięcie henny z użyciem pumeksu i doradzamy, jak to zrobić prawidłowo!
Jak zmyć hennę z brwi po aplikacji?
Zazwyczaj po zabiegu hennowania wystarczy zmyć produkt za pomocą ciepłej wody i wacika. Niekiedy jednak henna bardzo mocno zasycha i jej zmycie nie jest takie proste. Możemy wtedy wspomóc się bardziej oczyszczającymi produktami.
Wystarczy dodać do ciepłej wody odrobinę mydła lub szamponu, a następnie delikatnie namydlić brwi i spłukać. Zazwyczaj ta metoda jest w zupełności wystarczająca. Jeżeli jednak nadmiar henny nadal nie chce zejść ze skóry i włosków, możemy użyć płynu do demakijażu, tłustego kremu. Pamiętajmy jednak wtedy o tym, by bardzo delikatnie pocierać skórę i najlepiej robić to za pomocą patyczka higienicznego. Zbyt mocne zmywanie w tym przypadku może skutkować tym, że efekt nałożenia henny będzie mnie widoczny!
Jak i czym całkowicie zmyć hennę z brwi?
Nieco trudniejsza sprawa to całkowite usunięcie henny z brwi, gdy efekt, który uzyskaliśmy, nie do końca przypadł nam do gustu. Jest jednak kilka skutecznych sposobów, aby rozjaśnić brwi lub całkowicie zmyć hennę z brwi. Sprawdźcie, czym bezpiecznie zmyć hennę z brwi!
Zmywanie henny płynem do demakijażu
Płyn do demakijażu to delikatny, ale skuteczny sposób na usunięcie lub rozjaśnienie henny. Najlepiej sprawdzi się ten do makijażu wodoodpornego, który ma nieco mocniejsze działanie. Pamiętajcie, że płatek z płynem najlepiej przyłożyć na minimum 30 sekund, dzięki czemu rozpuści on barwnik i łatwiej usuniemy hennę. Najprawdopodobniej nie uda nam się zmyć całości, jednak efekt będzie zniwelowany. Równie skuteczny będzie olejek do demakijażu!
Jak zmyć hennę spirytusem kosmetycznym?
Zdecydowanie mocniejsze działanie będzie miał spirytus. Trzeba z nim się jednak obchodzić bardzo ostrożnie. Po pierwsze nie może dostać się do oczu! Warto również nie przykładać go zbyt długo do skóry, gdyż ma właściwości wysuszające. Przykładajmy wacik na minutę i delikatnie ściągajmy hennę. Po takim zabiegu należy umyć twarz żelem i nałożyć krem nawilżający.
Preparat do zmywania henny
Możemy również użyć specjalnego preparatu do zmywania henny, które nie tylko jest bardzo skuteczny, ale również bezpieczny dla skóry. Zazwyczaj ma on formę płynu i rewelacyjnie usuwa hennę nie tylko z włosków, ale również wywabia barwnik ze skóry!
Usuwanie henny peelingiem mechanicznym
Peeling mechanizmy natychmiastowo usuwa martwy naskórek wraz z barwnikiem. Zazwyczaj jeden taki zabieg pomoże nam zniwelować efekt hennowania. Warto jednak pamiętać, że jeśli wykonaliśmy peeling przed nakładaniem henny, nie będzie to tak skuteczne. Pamiętajcie, o tym, by nie wykonywać peelingu więcej niż raz dziennie, gdyż może to bardzo podrażnić skórę! Najlepiej wykorzystać tutaj peeling przeznaczony do twarzy. W ramach peelingu można użyć odrobiny sody oczyszczonej, jednakże nie może ona dostać się do oczu!
Niech nie przychodzi wam do głowy używanie pumeksu! Oczywiście, efekt będzie widoczny, jednak tak mocne pocieranie skóry, może się skończyć nie tylko podrażnieniem, ale również ranami. Lepiej usunąć hennę stopniowo, niż doprowadzić do uszkodzenia skóry!