Tołpa, Body & Soul
Chcę testować
sephora
Wyniki testu
BIOTEBAL EFFECT serum spray
Chcę testować
YSL
Chcę testować
neboa
Chcę testować
tresemme 1 minute
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Chcę testować
Fructis Goodbye Damage
Wyniki testu
Eveline ACNE
Wyniki testu
kr-Fructis grow strong
Wyniki testu
Tołpa, My Skin Changer
Chcę testować
Fructis Grow strong orange
Wyniki testu
Serum Garnier Vitamin C
Chcę testować
tolpa authentic
Chcę testować
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Laureaci
peeling do twarzy
Bogdan Kurylo/iStock
Pielęgnacja

Peeling do twarzy - jaki rodzaj wybrać i jak często stosować? Przegląd TOP 3 z KWC

Dobry peeling do twarzy oczyści skórę z zaskórników i zanieczyszczeń, wygładzi ją, nada blasku i odświeży. Takie złuszczanie martwego naskórka powinniśmy wykonywać co około tydzień. Rozróżniamy kilka rodzajów peelingów – peeling mechaniczny gruboziarnisty i drobnoziarnisty, peeling enzymatyczny, a także chemiczny, inaczej kwasowy. Każdy z nich sprawdzi się do innego rodzaju cery.

Peeling do twarzy dobieramy do rodzaju naszej cery i jej stanu. Ten mechaniczny zdecydowanie nie sprawdzi się do cery wrażliwej i suchej, a enzymatyczny może być za delikatny w przypadku skóry tłustej. Znalazłyśmy dla was 3 najlepiej oceniane peelingi do twarzy z KWC - hity marek Ziaja, Tołpa i The Ordinary oraz przygotowałyśmy przepis na domowy peeling kawowy DIY!

  1. Po co stosować peeling do twarzy?
  2. Jak peeling do twarzy wybrać?
  3. Peeling gruboziarnisty do twarzy
  4. Peeling drobnoziarnisty do twarzy
  5. Peeling enzymatyczny do twarzy
  6. Peeling chemiczny/kwasowy do twarzy
  7. Jak często stosować peeling do twarzy?
  8. Najlepsze peelingi do twarzy z KWC
  9. Jak zrobić domowy peeling do twarzy?

Pozbądź się wągrów raz na zawsze! Zrobisz to sama w domu - za grosze!

Po co stosować peeling do twarzy?

Peeling do twarzy to bardzo ważny element pielęgnacji skóry, który może znacznie poprawić jej kondycję. Taki kosmetyk złuszcza martwy naskórek, odblokowuje pory i oczyszcza skórę. Dzięki temu możemy między innymi pozbyć się zaskórników otwartych i zamkniętych, zapobiec pojawianiu się niedoskonałości i zapomnieć o ziemistej skórze. Po wykonaniu peelingu skóra jest świetlista, zdecydowanie gładsza i bardzo promienna. 

Jak peeling do twarzy wybrać?

Nie każdy peeling jest dla każdego! Kosmetyk, który może używać osoba z cerą mieszaną lub tłustą podrażni wrażliwca i osobę ze skórą naczynkową. A komuś, kto cierpi na trądzik z aktywnymi zmianami zapalnymi, ten sam produkt może zrobić poważną krzywdę.

Dlatego wybierając peeling, kierujemy się:

  • aktualnym stanem naszej cery (czy jest podrażniona, przesuszona, są na niej ropne krostki lub wciąż gojące się ranki po wypryskach, czy jest chora),
  • jej rodzajem (czy jest sucha lub odwodniona, tłusta lub mieszana, wrażliwa, alergiczna lub naczynkowa).
Rodzaj peelingu a rodzaj cery
  Peeling gruboziarnisty Peeling drobnoziarnisty Peeling enzymatyczny Peeling kwasowy/chemiczny
Cera sucha - - + +/-
Cera normalna - + + +
Cera mieszana +/- + + +
Cera tłusta + + + +
Cera wrażliwa - - + +/-
Cera trądzikowa - - +

+

Peeling gruboziarnisty do twarzy

Peeling gruboziarnisty to produkt, który jest przeznaczony przede wszystkim do złuszczania skóry na ciele, choć może być stosowany również do twarzy. Taki rodzaj peelingu sprawdzi się przede wszystkim do cery tłustej, która jest nieco grubsza, potrzebuje mocniejszego oczyszczenia i trudno ją podrażnić. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku grubych ziarenek peeling powinien być wykonywany bardzo delikatnie. Ten rodzaj peelingu zupełnie nie sprawdzi się do cery trądzikowej, wrażliwej, suchej.

Peeling drobnoziarnisty do twarzy

Peeling drobnoziarnisty jest nieco delikatniejszy dla skóry, ale małe drobinki nadal mogą powodować podrażnienie. Znaczenie ma również to, z czego zrobiony jest peeling. Mogą być to na przykład rozdrobnione orzechy czy pestki, ale również cukier czy sól. Stopień zdrobnienia i użyty składnik wpływa na moc peelingu, a także moc podrażnienia. Zazwyczaj tego rodzaju peelingi przeznaczone są do cery tłustej i mieszanej, ewentualnie normalnej. Z kolei mogą podrażnić skórę suchą, wrażliwą i roznieść bakterie trądzikowe po całej twarzy.

Peeling enzymatyczny do twarzy

Peeling enzymatyczny to tak naprawdę rodzaj kosmetyku, który sprawdzi się do każdego rodzaju skóry. Nie podrażnia, a jedynie delikatnie rozpuszcza martwy naskórek. To hit do takich rodzajów cery, jak wrażliwa, trądzikowa, sucha, normalna, naczynkowa, ale może być także stosowany na skórze tłustej i mieszanej. Najbardziej popularne enzymy to papaina z papai oraz bromelaina z ananasa. Taki peeling nie ma żadnych drobinek, pozostawiamy go na skórze na okres 5-15 minut, zmywamy i gotowe!

Peeling chemiczny/kwasowy do twarzy

Ten rodzaj peelingu również jest dosyć uniwersalny. Wynika to z faktu, że możemy bez problemu dobrać rodzaj kwasu i jego stężenie do potrzeb naszej skóry. Ponadto kwasy nie tylko złuszczają naskórek, ale mogą mieć również właściwości ujędrniające, regulujące wydzielanie sebum, wygładzające, przeciwzmarszczkowe, nawilżające. Peelingi chemiczne stosujemy podobnie do peelingu enzymatycznego - pozostawiamy go na jakiś czas na naszej skórze i czekamy, aż rozpuści martwy naskórek. W przypadku kwasów złuszczających AHA, BHA i PHA pamiętajcie, aby wprowadzać je stopniowo i zacząć od mniejszych stężeń, aby nie podrażnić skóry. Warto również stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną SPF. Niektóre kwasy stosujemy przede wszystkim wczesną wiosną i jesienią, aby nie narazić się na ekspozycję słoneczną.

Jak często stosować peeling do twarzy?

Częstotliwość stosowania peelingu zależy od kilku kwestii - rodzaju peelingu, stanu naszej skóry oraz rodzaju cery. Zasada jest jedna taka - im bardziej tłusta i grubsza skóra, tym peeling możemy stosować częściej. Przy skórze wrażliwej, normalnej, suchej odpowiednią częstotliwością będzie maksymalnie raz w tygodniu. Peelingi mechaniczne, inaczej ziarniste nie powinny być stosowane częściej niż raz na tydzień. Enzymy i kwasy możemy stosować 2-3 w tygodniu w przypadku cery mieszanej i tłustej, jednak warto zwrócić również uwagę na stężenie i rodzaj kwasu w przypadku peelingów chemicznych. Mocne peelingi kwasowe, które wykonujemy w gabinecie kosmetologicznych, zazwyczaj robimy raz w miesiącu bądź rzadziej.

Przede wszystkim pamiętajmy o uważnym obserwowaniu naszej skóry i dopasowaniu częstotliwości do naszych potrzeb. Jeśli cera jest szara, ziemista, ma dużo zanieczyszczeń, wągrów, zaskórników, to warto zwiększyć częstotliwości wykonywania peelingu.

Najlepsze peelingi do twarzy z KWC

Znalazłyśmy dla was 3 najlepsze i najczęściej oceniane peelingi do twarzy według Wizażanek. To różne rodzaje peelingów przeznaczone do różnych rodzajów cery!

Peeling ziarnisty dla cery mieszanej i tłustej 

Peeling z mikrogranulkami, gruboziarnisty lub drobnoziarnisty, to kosmetyk, po który sięgać mogą osoby z cerą tłustą lub mieszaną, widocznymi porami skóry, zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi. Stosowany raz w tygodniu pomoże wygładzić cerę, poprawi jej koloryt i spowolni jej zanieczyszczanie się.

Razem z Wizażankami polecamy produkt Ziaja Pro. Peeling z mikroganulkami, w którego składzie znajdziemy między innymi działający antybakteryjnie wyciąg z tymianku oraz nawilżający i kojący panthenol oczyszcza pory skóry i sprawia, że stają się one mniej widoczne.

Ziaja Pro, Peeling z mikrogranulkami, bardzo mocny
mat. prasowe

Peeling enzymatyczny dla cery naczynkowej i wrażliwej

Peeling enzymatyczny to produkt, dla osób, których cera źle znosi pocieranie, zmiany temperatur czy silniej działające kosmetyki. Skłonność do czerwienienia się twarzy, pękania naczynek, swędzenia czy szczypania skóry to sygnał, że trzeba sięgnąć po kosmetyk, którego działanie złuszczające opiera się na enzymach rozpuszczających keratynę – jeden z budulców skóry. Ten rodzaj peelingu polecany jest także osobom z trądzikiem z ropnymi zmianami. 

Prawdziwym hitem wśród naszych recenzentek jest peeling enzymatyczny Tołpa Dermo Face Sebio "3 enzymy". W jego składzie – oprócz sprawdzonych bromelainy z ananasa i papainy z papai – znajdziemy także mikrokapsułowaną keratynazę. Ten mniej popularny enzym, podobnie jak bromelaina i papaina, działają w zewnętrznych warstwach naskórka, rozpuszczając jego zrogowaciałe komórki i nie powodując przy okazji podrażnień.

Peeling kwasowy do cery trądzikowej

Do złuszczania skóry oraz leczenia trądziku polecamy bardzo ceniony przez Wizażanki peeling The Ordinary AHA 30% i BHA 2%. W jego składzie, oprócz kwasu salicylowego, znajdziemy także kwas glikolowy, kwas mlekowy i kwas hialuronowy.

Ten kosmetyk, nakładany na twarz regularnie (raz, góra dwa razy w tygodniu, na nie więcej niż 10 minut) oczyszcza pory skóry i zmniejsza ich widoczność, zmniejsza jej przetłuszczanie oraz działa antybakteryjnie zapobiegając powstawaniu pryszczy i przyspieszając znikanie tych już istniejących. 

Jak zrobić domowy peeling do twarzy?

Najlepszych wyborem w przypadku domowego peelingu do twarzy, będzie zrobienie peelingu kawowego DIY. Taki peeling nie podrażni i nie zaszkodzi naszej skórze, a jednocześnie delikatnie złuszczy martwy naskórek i nada skórze blasku.

Zrobienie i użycie takiej mieszanki jest bardzo proste!

  1. Parzymy kawę z 2-3 łyżeczek.
  2. Fusy oddzielamy od wody. Kawkę możemy oczywiście wypić.
  3. Czekamy, aż fusy ostygną i mieszamy je z 1 łyżeczką ulubionego oleju. Może być to np. olej arganowy, olej z pestek malin czy klasyczna oliwa z oliwek.
  4. Nakładamy peeling na twarz i wmasowujemy go w skórę kolistymi ruchami przez 2-3 minuty.
  5. Następnie zostawiamy peeling na skórze na kilka minut.
  6. Dokładnie spłukujemy kosmetyk z twarzy. W przypadku cery tłustej i mieszanej możemy dodatkowo użyć żelu do mycia twarzy.
  7. Nakładamy krem nawilżający i gotowe!
peeling enzymatyczny do twarzy
Pielęgnacja
Peeling enzymatyczny - jak działa i jak go stosować?
Peeling enzymatyczny to doskonała opcja dla wrażliwców, osób z cerą naczynkową i aktywnym trądzikiem. Odpowiednio używany złuszcza naskórek bez podrażnień czy ryzyka rozniesienia stanu zapalnego.

Peeling enzymatyczny to typ złuszczającego kosmetyku, który nie zaszkodzi żadnej cerze, w przeciwieństwie do peelingów kwasowych i mechanicznych Jest skuteczny w usuwaniu zrogowaciałego naskórka, ale znacznie delikatniejszy. Regularnie stosowany pomoże zachować skórę w dobrej kondycji, bez zanieczyszczeń i suchych skórek. Spis treści: Co to jest peeling enzymatyczny Do jakiej cery peeling enzymatyczny będzie najlepszy? Jak stosować peeling enzymatyczny Jakie efekty daje peeling enzymatyczny Cena peelingu enzymatycznego Peeling enzymatyczny a peeling drobnoziarnisty Peeling enzymatyczny a peeling kwasowy Peeling enzymatyczny w ciąży Peeling enzymatyczny do ciała   Peeling enzymatyczny do skóry głowy Peeling enzymatyczny do cery trądzikowej   Domowy peeling enzymatyczny Co to jest peeling enzymatyczny? Peelingi enzymatyczne są przez niektórych zaliczane w poczet peelingów chemicznych . Ich działanie opiera się na wchodzących w ich skład enzymach, które rozpuszczają keratynę – jeden z głównych budulców skóry. W ten sposób peeling enzymatyczny umożliwia usunięcie zrogowaciałych komórek naskórka. A dzięki temu, że działa tylko na najbardziej zewnętrzne warstwy skóry (wnika w nią na głębokość do 0,45 mm) i sięga zaledwie do warstwy kolczastej naskórka, nie powoduje podrażnień. Enzymami, którym peelingi enzymatyczne zawdzięczają swoje złuszczające działanie są: papaina - otrzymywana z mleczka owoców i liści melonowca właściwego nazywanego powszechnie papają, bromelaina - pozyskiwana z ananasa, która oprócz właściwości złuszczających wykazuje także działanie przeciwzapalne, aktynidyna - znajdująca się w...

peelingi do twarzy z Rossmanna Lirene, OnlyBio, Perfecta
mat. prasowe
Pielęgnacja
TOP 4 peelingi do twarzy z Rossmanna do 20 zł. Skutecznie oczyszczą i wygładzą nawet najbardziej zanieczyszczoną cerę 
Peelingi do twarzy z Rossmanna kosztują niewiele, a dobrze radzą sobie z oczyszczaniem porów i pozbyciem się suchych skórek. Podpowiadamy, po jakie peelingi najbardziej warto sięgnąć podczas wizyty w tej drogerii.

Peelingi do twarzy z Rossmanna mają wiele rodzajów - na sklepowych półkach znajdziemy zarówno peelingi enzymatyczne, jak i peelingi gruboziarniste. Te pierwsze powinny wybierać szczególnie osoby o wrażliwej skórze, za to mocno zdzierające mechanicznie peelingi polecane są wyłącznie osobom o  zanieczyszczonej, grubej skórze. Te kosmetyki do twarzy mają jednak nie tylko właściwości oczyszczające cerę, ale często wzbogacone są o dodatkowe składniki odżywiające lub rozświetlające skórę, takie jak roślinne oleje i cytrusowe ekstrakty. W naszym zestawieniu zebrałyśmy cztery najlepsze peelingi do twarzy z Rossmanna, a każdy z nich zadowoli posiadaczki różnych cer. Peeling enzymatyczny Rossmann Peeling enzymatyczny Perfecta to najdelikatniejszy peeling do twarzy w naszym zestawieniu.   Perfecta, Soya, Peeling enzymatyczny do twarzy  zawiera aktywnie złuszczające enzymy z papai i dyni, które pozbywają się martwego naskórka bez pocierania. Nie musimy się więc obawiać podrażnienia ani zaczerwienienia po zastosowaniu. Peeling jest jednak dość delikatny, a aby utrzymać efekt wygładzenia, warto stosować go raz lub dwa razy w tygodniu. Zawarty w nim olej z soi odżywia i natłuszcza cerę, a proteiny soi pozytywnie wpływają na jej ujędrnienie. To najlepszy peeling do twarzy  z Rossmanna dla posiadaczek cery suchej i normalnej, naczynkowej oraz wrażliwej. Za 75 ml tego kosmetyku zapłacimy 14,99 zł. Peeling bardzo dobrze złuszcza martwy naskórek, wygładza skórę. Skóra robi się gładka i miękka, przyjemna w dotyku.Wygląda zdrowo, tak promiennie. Od razu wydaje mi się że zrobiłam coś dobrego dla swojej skóry, że tak ładnie wygląda -  Bartolomeo123 Peeling drobnoziarnisty do twarzy z Rossmanna Peeling drobnoziarnisty z...

Peeling gruboziarnisty TOP 4 z KWC
Bogdan Kurylo
Pielęgnacja
Peeling gruboziarnisty – czy nadaje się do oczyszczania twarzy? TOP 4 według Wizażanek! 
Peeling gruboziarnisty oczyszcza twarz, usuwa martwy naskórek i regeneruje skórę. Czy można go używać na twarz i do jakiej cery jest przeznaczony? Sprawdźcie TOP 4 wybory Wizażanek peelingów gruboziarnistych, które są zdecydowanie warte wypróbowania, a ich ceny zaczynają się już od 3 złotych!

Peeling gruboziarnisty dogłębnie oczyszcza pory, dzięki czemu bez problemu pozbędziemy się zaskórników. Najczęściej tego typu peeling stosuje się do ciała, jednak można go również używać na skórze twarzy. Trzeba jednak pamiętać, że grube ziarenka peelingu są dość ostre i mogą podrażnić naszą skórę. W jaki sposób używać peelingu gruboziarnistego i na jakim typie cery sprawdzi się najlepiej? Sprawdź, które z peelingów gruboziarnistych najbardziej pokochały Wizażanki i stały się hitami KWC! Wszystkie z nich kupicie w drogeriach, a ceny nie przekraczają 25 złotych!  Peeling gruboziarnisty - jak działa? Peeling gruboziarnisty usuwa martwy naskórek i zanieczyszczenia znajdujące się na skórze, które zatykają pory. Zatykane pory są idealną pożywką dla bakterii i grzybów, dlatego ich regularne oczyszczanie jest bardzo ważne. Skóra naturalnie odnawia się zazwyczaj po około miesiącu. Składnikami ściernymi w peelingach są na przykład: cukier, sól, zmielone pestki, ziarna kawy lub nasiona. W zależności od wielkości cząsteczek, peelingi mechaniczne dzieli się na drobnoziarniste i gruboziarniste. Zobacz także: Najlepsze peelingi enzymatyczne do twarzy. Peeling gruboziarnisty - czy można go używać do twarzy? Peeling gruboziarnisty przeznaczony jest głównie do ciała, lecz można go używać również na skórę twarzy. Jednak nie nadaje się on do każdego typu cery. Peeling gruboziarnisty może się sprawdzić u posiadaczek skóry tłustej i mieszanej. Cera tłusta ma zdecydowanie grubszy naskórek, dlatego może być poddana mocniejszemu oczyszczaniu. W przypadku cery mieszanej, peeling gruboziarnisty najlepiej stosować na strefy się przetłuszczające. Tego typu peeling pod żadnym pozorem nie nadaje się...

Enzymatyczny peeling do twarzy hit KWC
solidcolours/iStock
Newsy
Enzymatyczny peeling do twarzy za 22 zł usuwa zaskórniki i ogranicza sebum o 74%. To hit KWC!
Enzymatyczny peeling do twarzy marki Tołpa niesamowicie wygładza skórę, usuwa zaskórniki, ogranicza wydzielanie sebum i nie tylko. W jego składzie znajdziemy między innymi bromelainą i papainę oraz torf. "Ja jestem nim zachwycona i lepszego peelingu nie miałam." - tak mówią o nim Wizażanki.

Enzymatyczny peeling do twarzy Tołpa to hit do pielęgnacji twarzy tłustej, mieszanej i problematycznej. W Rossmannie zazwyczaj możemy go kupić za 37,99 zł, jednak teraz trafił na mega promocję! Do 14 października kupimy go a jedyne 22,49 zł. W tej cenie naprawdę warto przetestować ulubiony peeling enzymatyczny do twarzy Wizażanek. Jak działa enzymatyczny peeling do twarzy - hit KWC? Skład enzymatycznego peelingu do twarzy Opinie z KWC o enzymatycznym peelingu do twarzy Jak działa hit KWC - enzymatyczny peeling do twarzy? Enzymatyczny peeling do twarzy Tołpa Dermo Face, Sebio, 3 enzymy  to hit do pielęgnacji twarzy tłustej, mieszanej, normalnej, problematycznej. Już po pierwszym użyciu możemy zauważyć widoczne wygładzenie, oczyszczenie i niesamowity blask skóry. Jednak najważniejsze właściwości zobaczymy przy regularnym stosowaniu kosmetyku. Ten peeling bardzo dobrze złuszcza skórę, dzięki czemu z każdym użyciem znika coraz więcej zaskórników. Pozbywamy się zarówno zaskórników otwartych, czyli wągrów , jak i zaskórników zamkniętych - choć to może potrwać nieco dłużej. Jeśli będziemy stosować ten peeling enzymatyczny 1-2 razy w tygodniu, szybko zauważymy również ograniczenie wydzielania sebum. Dzięki temu nie tylko zapobiegniemy powstawaniu zaskórników, ale też innych niedoskonałości skóry. Dodatkowo makijaż będzie zdecydowanie trwalszy i będzie wyglądał lepiej na mniej przetłuszczającej się buzi. Regularne stosowanie peelingu pomoże nam uzyskać gładką twarz bez niedoskonałości i suchych skórek. Uwaga - ten peeling enzymatyczny jest dosyć mocny, może więc podrażnić bardzo delikatną i wrażliwą skórę! Skład enzymatycznego peelingu do twarzy Skład enzymatycznego peelingu do twarzy Tołpa jest krótki, ale za to bardzo treściwy. Znajdziemy w nim między innymi takie składniki, jak: torf...

Nasze akcje
Sephora diagnoza skóry
Pielęgnacja
Sprawdzamy potrzeby naszej skóry dzięki usłudze cyfrowej diagnozy w perfumerii Sephora i dobieramy najlepsze kosmetyki [test premium]
Współpraca reklamowa
garnier fructis Goodbye Damage
Fryzury
Szampon i odżywka Garnier Fructis Goodbye Damage sprawdzone przez Wizażanki!
Współpraca reklamowa
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
solverx test redakcji
Pielęgnacja
Sprawdziliśmy nową linię kosmetyków z kofeiną SOLVERX for MEN ACTIVE. Jak wypadły? [TEST REDAKCJI]
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost