Poprawne nakładanie różu na policzki nie jest proste. Proces rozpoczyna się od doboru odpowiedniego produktu - koloru, formuły, wykończenia. Musimy również nałożyć kosmetyk tak, aby stworzyć naturalny, świeży rumień na twarzy. Sprawdźcie, jak i gdzie nakładać róż na policzki oraz jak dobrać odpowiedni róż do policzków.

Reklama

Jak nakładać róż na policzki?

Przede wszystkim unikajcie metody, która od wielu lat jest bardzo populara, lecz odradzana przez profesjonalnych makijażystów. Uśmiechanie się podczas nakładania różu uniemożliwi nam jego poprawną aplikację. W momencie, kiedy przestajemy się uśmiechać, okazuje się, że róż umiejscowiony jest w zupełnie innym miejscu, niż tego oczekiwałyśmy. Po drugie podczas uśmiechu pogłębiają się zmarszczki, a nawet powstają takie, których nie mamy! Kosmetyk może je wtedy dodatkowo podkreślić.

Róż do policzków powinniśmy nakładać mało zbitym pędzlem z giętkim włosiem, tak by stworzyć chmurkę koloru, który odżywi naszą skórę. Róż najpierw delikatnie aplikujemy na policzki, a następnie blendujemy granice na przykład za pomocą transparentnego pudru lub czystego pędzla.

Róż w kremie najlepiej nałożyć i wklepać palcami, a następnie delikatnie rozblendować beauty blenderem.

Róż należy aplikować powyżej bronzera, mniej więcej na środku policzka. Nigdy nie robimy plamy koloru z przodu policzka, przy nosie - to jeden z bardzo częstych błędów! Jeśli chcemy jedynie nadać skórze świeżości, nakładamy róż w bardziej centralnej części policzka. Jeśli zależy nam na mocniejszym konturowaniu, przeciągamy go w stronę ucha nad bronzerem.

Zobacz także

Gdzie nakładać róż?

Wbrew pozorom róż do policzków warto nałożyć również na inne partie twarzy, szczególnie latem. Ten trik stosowany jest przez wielu makijażystów gwiazd! Odrobinę róży nakładamy wtedy na czubek nosa i czoło. Dlaczego? Wtedy uzyskamy naturalny i modny "summer make-up". Podczas opalania skóra może się zaczerwienić właśnie na nosie i czole, czyli najbardziej wystających partiach twarzy. Jeśli nałożymy róż w te miejsca, będziemy wyglądały, jakbyśmy właśnie wróciły z kąpieli słonecznej.

Podczas mroźnych, zimowych dni, zaczerwienia się nie tylko skóra policzków, ale również nosek. W związku z tym nałożenie na niego odrobiny różu będzie dobrze wyglądać o każdej porze roku.

Przeczytaj również: Jak NIE nakładać różu na policzki?

Jak dobrać róż do policzków?

Przy doborze różu do policzków pod uwagę musimy wziąć kilka rzeczy:

  • odcień różu,
  • intensywność koloru,
  • pigmentację,
  • wykończenie,
  • formułę.

Róż powinien pasować do typu naszej urody, ale również reszty makijażu. Nigdy nie używajcie typowo ciepłego odcienia różu do chłodnej pomadki i odwrotnie! Zawsze będzie to wyglądać bardzo nienaturalnie.

Zobacz także: Najlepsze róże do policzków z KWC

Róż do policzków - odcień, intensywność, pigmentacja

Odcień różu do zdecydowanie najważniejszy aspekt w doborze tego kosmetyku. Osoby o chłodnym typie urody i jasnej karnacji powinny wybierać odcienie typowo różowe o delikatnej intensywności i pigmentacji. Posiadaczki cery ciepłej, brzoskwiniowej, dużo lepiej będą wyglądać w kolorach cieplejszych: brzoskwiniowych, łososiowych i koralowych. Jeśli mamy ciemniejszą karnację lub nie używamy bronzera, a chcemy delikatnie wymodelować twarz, możemy postawić na kolor z domieszką brązu, bursztynu.

Zazwyczaj w kosmetyku, jakim jest róż do policzków, najlepiej sprawdzają się produkty o delikatnej lub średniej pigmentacji. Z intensywnymi kolorami i mocną pigmentacją łatwo zrobić sobie krzywdę i wyglądać jak primabalerina, zamiast dodać skórze świeżości.

Wykończenie różu

Wykończenie jest kwestią indywidualną, jednak również tutaj panuje kilka zasad. Róże z błyskiem, drobinkami, satynowe dużo lepiej będą wyglądać latem w promieniach słońca. Świetnie wyglądają również na opalonej skórze lub przy ciemniejszej karnacji. Zimą dużo lepiej wyglądają wykończenia matowe, które lepiej odzwierciedlają rumień od mrozu i wyglądają naturalniej. Po rozświetlające róże nie powinny również sięgać osoby ze zmianami skórnymi, trądzikiem, gdyż będą one dodatkowo podkreślone.

Formuła różu do policzków

Możemy również sięgnąć po różne formuły różu do policzków, takie jak:

  • róż w kremie,
  • róż prasowany,
  • róż wypiekany,
  • róż sypki.

Róż w kremie daje bardzo naturalny efekt i świetnie się sprawdzi w przypadku dziennego makijażu. Róż prasowany to najbardziej uniwersalny kosmetyk, który sprawdzi się u każdego. Róż wypiekany jest idealny dla początkujących, gdyż trudno zrobić sobie nim plamy i jest niezwykle wydajny. Najtrudniejszy w stosowaniu jest róż sypki, jednak również on znajdzie swoich zwolenników.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama