Jak nakładać korektor pod oczy? Trik na prawidłową aplikację, która pomoże ukryć zmarszczki
Jak nakładać korektor pod oczy, by zamaskować niedoskonałości i zmarszczki - odpowiadamy na pytanie, jak nałożyć kosmetyk wokół oczu w prawidłowy sposób, a także omawiamy rodzaje korektorów. Zdradzimy wam trik na używanie korektora bez efektu obciążenia i pozwalającego pokryć zasinienia, obrzęki i rozszerzone naczynka.

Odpowiadamy na pytanie, jak nakładać korektor pod oczy, by ukrył cienie pod oczami, a także jak dobrać odpowiedni rodzaj, aby wyrównał koloryt, zakrył naczynka lub inne drobne niedoskonałości, a także by rozświetlał. Aby uzyskać estetyczny wygląd nie wystarczy jedynie prawidłowe wybranie kosmetyku, ale również sposób aplikacji. Zobacz, jak to zrobić!
Spis treści:
- Jaki rodzaj korektora pod oczy wybrać?
- Jak prawidłowo dobrać kolor korektora?
- Czym aplikować korektor na skórę pod oczami?
- Jak prawidłowo nakładać korektor pod oczy i podkład
- Jak nakładać korektor pod oczy krok po kroku
Jaki rodzaj korektora pod oczy wybrać?
Zanim przejdziemy do instrukcji nałożenia korektora, zaczniemy od przedstawienia ich typów. W przeciwieństwie do produktów na twarz, które mają kryć nawet wypryski, pod oczami poszukujemy lżejszych konsystencji, które nie wchodzą w zmarszczki i nie migrują. Tego typu kosmetyki stanowią również świetną bazę pod cienie, jeśli zaaplikujesz je na górną powiekę!
- Kryjący - ten korektor przeznaczony jest do zadań specjalnych. Przykryje wszystkie niedoskonałości, także duży siniec, zmniejszy widoczność zmarszczek, wyrówna koloryt skóry, niwelując ewentualne przebarwienia. Powinien być dobrany w odcieniu możliwie jak najbardziej przypominającym kolor skóry i podkładu, aby nie odcinał się zbytnio. Tego typu korektory zazwyczaj mają zastygającą formułę, która nie zbiera się w załamaniach.
- Rozświetlający - tego typu korektory mają za zadanie rozświetlić spojrzenie. Mają leciutką formułę, która zazwyczaj nie przykrywa mocniejszych sińców, ale za to pięknie odbijają światło, wizualnie odmładzając i nadając obudzony, promienisty wygląd. Rozświetlający korektor pod oczy lepiej sprawdzi się u osób, które na co dzień nie zmagają się z dużymi cieniami pod oczami i nie mają problemów z widocznością naczynek.
- Nawilżający - ma lekką konsystencję i składniki kondycjonujące skórę. Nie tylko wygładza skórę makijażem, ale także przeciwdziała zmarszczkom i sprawia, że cera wygląda na wypoczętą. Sprawdzi się zwłaszcza u osób z tendencją do przesuszania skóry i dla właścicielek cery dojrzałej.

W okolicy pod oczami najlepiej stosować lekką konsystencję. Nie sprawdzą się korektory kolorowe (np. zielony korektor) o tłustej bazie, która mogłaby się rolować i zbierać w załamaniach skóry i zmarszczkach mimicznych. Na rynku za to zaczynają się pojawiać produkty na bazie wody, które o wiele lepiej wyglądają na delikatnej i cienkiej skórze. Korektory pod oczy także zazwyczaj nie mają formy sztyftu, lecz produktu w podłużnej buteleczce z aplikatorem.
Jak prawidłowo dobrać kolor korektora?
Korektor pod oczy powinien być nieco jaśniejszy od koloru skóry, aby nie odznaczał się od reszty twarzy. W zależności od tego, czy masz ciepły, czy zimny typ urody, lepiej sprawdzą się łososiowe lub brzoskwiniowe odcienie. Jeśli stosujesz samoopalacze lub opalasz twarz i latem używasz ciemniejszego podkładu, musisz pamiętać również o wymianie korektora, który będzie lepiej pasować do makijażu. Dobór koloru jest bardzo ważny, ponieważ chcemy uniknąć efektu pandy lub odwróconej pandy. To niezbędne go uzyskania nieskazitelnego wyglądu!
Zobacz także: Rozświetlający korektor pod oczy wymazuje cienie i odmienia skórę w 4 tyg. Ma proporcje 1:1 z kremem
Czym aplikować korektor na skórę pod oczami?
Aplikacja korektora może być wykonana za pomocą kilku technik:
- wklepywanie gąbeczką - które daje świetny efekt zblendowania z podkładem i delikatne przejście, a także nakłada mniejszą ilość produktu,
- nakładanie pędzelkiem - daje mocniejszy efekt, ponieważ w ten sposób aplikujesz większą ilość produktu, który należy rozsmarowywać na skórze,
- wklepanie palcem - zaczynasz od nałożenia korektora bezpośrednio aplikatorem, a następnie opuszkiem palca delikatnie go wklepujesz aż do uzyskania pożądanego efektu. Ten sposób zapewnia najlepszą kontrolę nad produktem.

Jak prawidłowo nakładać korektor pod oczy i podkład
Bardzo ważna w makijażu jest kolejność, w której nakłada się produkty, chociaż w przypadku korektora znajdziemy wiele zwolenniczek aplikowania go przed podkładem. My natomiast sugerujemy, aby, zwłaszcza na początku swojej przygody z aplikowaniem korektora, zaczynać od podkładu. W ten sposób stworzymy płótno, do którego będziemy mogły dostosować korektor. Pozwoli to też na mniejsze zużycie produktu (potrzebna jest cieńsza warstwa) i staranniejsze pokrycie najbardziej kłopotliwych miejsc.
Zobacz także: Korektor pod oczy z trehalozą za 12 zł działa jak kamuflaż na cienie i utrzymuje się cały dzień
Jak nakładać korektor pod oczy krok po kroku
Jeśli wybrałaś już najlepszy korektor, który odpowiada twoim potrzebom, pora przejść do jego aplikacji. Kiedyś nakładało się go pod oczy w kształt trójkąta lub podkówki, która zasłaniała większą część twarzy, jednak obecnie rozprowadza się jego niewielką ilość, aby nie przesuszyć wrażliwej skóry. Zobacz, jak to zrobić!
- Zacznij od nałożenia podkładu.
- Kiedy twoja twarz będzie już nim pokryta, aplikatorem nałóż niewielką ilość korektora w dwóch miejscach: blisko zewnętrznego kącika oka, lekko wyciągając linię ku górze i blisko wewnętrznego kącika oka, gdzie zazwyczaj są najbardziej widoczne cienie.
- Następnie chwyć za pędzelek, gąbkę do makijażu lub użyj swojego opuszka, aby rozprowadzić korektor, uważając, by nie schodził zbyt nisko.
- Jeśli masz zastygający korektor, odczekaj, aż wyschnie lub, w przypadku kremowych konsystencji, użyj pudru, aby nie migrował w trakcie dnia.
- Gdy nałożysz za dużo kosmetyku, nic straconego! Nadmiar produktu możesz zdjąć chusteczką higieniczną. Delikatnie przyłóż ją do twarzy i dociśnij, a następnie zdejmij ją ze skóry. Rozblenduj całość, aby uzyskać równomierne krycie.
Użycie niewielkiej ilości kosmetyku pozwoli wygładzić zmarszczki, nie będzie mieć szansy się w nich zebrać, pokryje cienie pod oczami, a jednocześnie rozjaśni spojrzenie. Opcjonalnie możesz nałożyć kremowy, niezastygający korektor na górne powieki w formie bazy pod cienie. Pamiętaj, aby nie dociągać go aż pod linię brwi! Gotowe.
A jaki jest wasz trik na idealny korektor pod oczami?