Jak zmyć hennę z brwi, ze skóry i z włosów? Skuteczne sposoby
Sprawdźcie, jak zmyć hennę z brwi za pomocą pianki do golenia lub tłustego kremy, a także jak rozjaśnić za ciemne brwi. Inne sposoby na usunięcie brwi musimy zastosować w przypadku zabrudzenia skóry czy farbowania włosów henną.

- Sylwia Przygoda, Aneta Zygmuntowicz
Nieudaną hennę brwi możemy zafundować sobie nie tylko samodzielnie, ale również może ona zostać źle wykonana w gabinecie. Do najczęstszych błędów należą zbyt szerokie, za ciemne lub krzywe brwi. Często zdarza się także pobrudzenie skóry. Henna jest dość nieprzewidywalna, dlatego również farbowanie henną może należeć do nieudanych. Usunięcie henny, zwłaszcza tej ciemnej, o silnym pigmencie, może wymagać od nas mnóstwa cierpliwości i wytrwałości, ale nie jest niemożliwe. Sprawdźcie najskuteczniejsze sposoby na to, jak usunąć hennę z brwi, skóry i włosów.
Spis treści:
- Jak zmyć hennę z brwi pod koniec zabiegu?
- Czym zmyć hennę z brwi po nieudanym zabiegu?
- Jak rozjaśnić zbyt ciemne brwi po hennie?
- Jak zmyć hennę ze skóry?
- Jak zmyć hennę z włosów?
Jak zmyć hennę z brwi pod koniec zabiegu?
Na każdym opakowaniu henny brwi mamy dokładny opis o tym, jak ją zmyć z brwi pod koniec zabiegu. Sposób ten jest niesamowicie prosty, wystarczy przetrzeć je wacikiem, nasączonym ciepłą wodą. Czasami jednak nadmiar henny nie chce się aż tak łatwo zmyć. W tym przypadku stosujemy dokładnie taki sam trik jak przy demakijażu płynem micelarnym. Chodzi o to, żeby płatek z ciepłą wodą najpierw przyłożyć na chwilę do oka, a dopiero potem delikatnie nim pocierać. Dzięki temu dajemy czas, aby ciepła woda delikatnie rozpuściła hennę. Dla większej precyzji możemy również użyć patyczka, nasączonego ciepłą wodą. Jeśli henna nadal się nie chce rozpuścić, możemy użyć płynu do demakijażu, jednak wtedy efekt ostateczny może być nieco delikatniejszy.

Zobacz także: Henna rzęs – co to jest i jak nałożyć ją w domu?
Czym zmyć hennę z brwi po nieudanym zabiegu?
Jak szybko zmyć hennę z brwi? Pierwszym sposobem jest zastosowanie bardzo tłustego kremu. Patyczkiem, wacikiem lub palcem nałóż grubą warstwę na brwi. Zostaw krem na 5 do 10 minut, a następnie zetrzyj go. Barwnik powinien zniknąć, a przynajmniej bardzo mocno zblednąć. To zasługa tłustych emolientów z kremu. Zabieg ten możesz wykonać kilka razy, aż do uzyskania efektu, z którego będziesz zadowolona.
Rozjaśnić brwi można także pianką do golenia dla mężczyzn. Jak to możliwe? W składach pianek do golenia znajdują się zwykle tłusty emolient (kwas palmitynowy) i substancja natłuszczająca (kwas stearynowy). To im zawdzięczamy usuwanie nadmiaru barwnika. Piankę - tak jak krem - należy nałożyć na brwi i pozostawić na nich przez około 20 minut. Następnie usuń z brwi piankę, energicznie pocierając je papierową chusteczką.
Jak rozjaśnić zbyt ciemne brwi po hennie?
Sposobem na rozjaśnienie zbyt ciemnych brwi po hennie jest zastosowanie płynu do demakijażu. Nabierz go na wacik i zacznij pocierać zafarbowane miejsce, robiąc to pod włos. Pocieraj miejsce z odpowiednią siłą - nie możesz tego robić za mocno, aby nie podrażnić skóry, ale nie wystarczy zwykłe przemywanie. To dość łagodny sposób, który daje delikatne rezultaty, więc jedynie rozjaśni brwi, a nie usunie zupełnie pigmentu.
Jak zmyć hennę ze skóry?
Do bardziej precyzyjnego usuwania henny ze skóry możesz użyć mieszanki oliwy z oliwek oraz soku z cytryny. Do łyżki oliwy dolej sok z połowy cytryny i wymieszaj te dwa składniki patyczkiem do czyszczenia uszu. Potem tym samym patyczkiem zacznij usuwać zabrudzenia ze skóry. Po prostu pocieramy patyczkiem miejsce, z którego chcemy pozbyć się barwnika. To jeden z najprostszych sposobów na zmycie henny ze skóry.
Świetnie sprawdzą się również sposoby mechaniczne, choć czasami musimy wykonać je kilkukrotnie i mogą nieco podrażnić delikatną skórę. Do usunięcia henny możemy wykorzystać peeling mechaniczny lub enzymatyczny, który usunie martwy naskórek wraz z pigmentem. Możemy również przetrzeć skórę plastrem cytryny lub alkoholem. W tym przypadku trzeba jednak bardzo uważać. Po takim zabiegu skóra może być podrażniona i przesuszona. Koniecznie użyjcie wtedy dobrego kremu odżywczego, który nawilży i zregeneruje naskórek.
Zobacz także: Jak zmyć farbę do włosów z ubrania? 3 skuteczne domowe sposoby
Jak zmyć hennę z włosów?
Nie ma bezpiecznego dla kondycji włosów sposobu, aby zmyć hennę z włosów przy jednym zabiegu. Farbowanie włosów henną zazwyczaj utrzymuje się 2-3 miesiące. Jeśli chcemy pozbyć się jej szybciej, musimy zmienić szampon na mocno oczyszczający lub przeciwłupieżowy - to one najszybciej wypłukują pigment z włosów. Warto również regularnie używać płukanki octowe lub cytrynowe, które również szybciej usuwają pigment z włosa, a jednocześnie go nabłyszczają.
