Reklama

Usuwanie makijażu permanentnego to złożony proces, który polega na stopniowym pozbywaniu się barwnika spod skóry. Powodów, które zmuszają nas do pozbycia się makijażu permantentego może być wiele, chociaz najczęściej robimy to ze względu na przepigmentowanie oraz nieprawidłowo i nieestetycznie wykonany zabieg. W takim przypadku usunięcie makijażu może być trudniejsze, ale nie jest niemożliwe. Należy jedynie pamiętać o tym, że może to wpływać na liczbę zabiegów, które będą potrzebne, by go usunąć.

Reklama

Spis treści:

  1. Domowe sposoby usuwania makijażu permanentnego
  2. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi, oczu i ust
  3. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego skutki uboczne
  4. Cena laserowego usuwania makijażu permanentnego
  5. Preparaty do usuwania makijażu permanentnego
  6. Na czym polega usunięcie makijażu permanentnego przy użyciu removera?

Domowe sposoby usuwania makijażu permanentnego

Zacznijmy od odpowiedzenia na jedno kluczowe pytanie, zadawane przez ofiary źle wykonanego makijażu permanentnego brwi, ust lub oczu: czy istnieją domowe sposoby na usunięcie makijażu permanentnego? Niestety, odpowiedź na to pytanie nie należy do optymistycznych. Nie da się w domowych warunkach pozbyć barwnika ze skóry.

Makijaż permanentny działa na zasadzie płytko wykonanego tatuażu. Linergista wtłacza pod skórę za pomocą maszynki z igłą tusz. W przeciwieństwie do tatuatorów, robi to płytko, dlatego makijaż utrzymuje się do 3 lat i nie jest na stałe. Sprawia to także, że jest on niemożliwy do samodzielnego usunięcia.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi, oczu i ust

Podobnie, jak w przypadku tatuażu, makijaż permanentny najczęściej usuwany jest laserowo. Aby móc wykonać zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego, musisz odczekać aż trzy miesiące od wykonania go, a także przez miesiąc wstrzymywać się od opalania i zabiegów estetycznych. Dodatkowo dwa tygodnie przed sesją laserem musisz się powstrzymać od wykonywania henny czy laminacji.

Sam zabieg trwa krótko. Makijaż permenentny nie zajmuje dużej powierzchni, więc zazwyczaj wystarcza około 10-15 minut. Przed nim na skórę nakladany jest krem znieczulający. Po kontakcie z wiązką laseru skóra najpierw bieleje, a potem normuje się, ukazując różnicę w pigmentacji wytatuowanego miejsca.

Zobacz także: BB Glow, czyli semi permanentna pigmetacja skóry - na czym polega ten zabieg i jakie daje efekty?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego skutki uboczne

Pamiętaj, że po takim zabiegu może pojawić się opuchlizna, drobne krwiaki, a nawet strupki. Jeśli zabieg był wykonywany na owłosionym miejscu, jak brwi, laser również je rozjaśni. Pamiętaj, aby nie wykonywać henny w trakcie kuracji. Możesz ją wykonać dopiero dwa tygodnie po zabiegu! W zależności od indywidualnych uwarunkowań, do wygojenia skóry powinno wystarczyć około tygodnia.

dimid_86/iStock

Cena laserowego usuwania makijażu permanentnego

Cena laserowego usuwania makijażu permanentnego jest uzalezniona od tego, ilu zabiegów będzie wymagało całkowite pozbycie się barwnika. W niektórych przypadkach może być to 1, a w innych 6 zabiegów. Przeciętnie należy wykonać od 3 do 6 zabiegów. Co wpływa na liczbę niezbędnych zabiegów?

  • Głębokość wykonania makijażu permanentnego: im głębiej w skórze znajduje się pigment, tym trudniej go usunąć,
  • kolor tuszu oraz jego ilość,
  • kolor karnacji,
  • siła wiązki laseru.

Cena jednorazowego laserowego usuwania makijażu to zazwyczaj około 250 zł. Jest ona uzależniona od miejscowości wykonywania zabiegu, a także od sprzętu, na jakim jest wykonywany.

Zobacz teraz: Makijaż permanentny brwi - ceny Warszawa, Białystok, Kraków

Preparaty do usuwania makijażu permanentnego

Od jakiegoś czasu na rynku funkcjonują także chemiczne preparaty do usuwania makijażu permanentnego. Zapewniają one bezpieczne pozbycie się pigmentu ze skóry. Metoda chemiczna polega dosłownie na wyciągnięciu koloru ze skóry. Jeśli chodzi o skuteczność, jest ona opisywana jako wysoka. Co więcej, dyskomfort i ból porównywalny jest do tego, który odczuwa się w trakcie wykonywania pigmentacji.

Na czym polega usunięcie makijażu permanentnego przy użyciu removera?

Zabieg usuwania makijażu polega na wprowadzeniu preparatu w miejsce, w którym znajduje się makijaż. Cząsteczki chemicznego preparatu wiążą się z pigmentem, co doprowadza do pozbycia się go ze skóry. Barwnik zostaje wypchnięty ku powierzchni skóry. Duża zaleta i przewaga metody chemicznej nad laserem jest taka, że za jej pomocą można usunąć pigment we wszystkich kolorach. Dlatego świetnie nadaje się do usunięcia makijażu permanentnego ust, gdzie używany jest czerwony pigment. Może być także pomocny w przypadku makijażu permanentnego oczu.

Jednakże metoda ta nie jest pozbawiona wad: przez użycie chemicznego produktu na skórze tworzy się strupek. Absolutnie nie należy go zdrapywać ani rozmiękczać. Po jego odpadnięciu zauważysz, że makijaż permanentny rozjaśnił się. Podobnie, jak w laserowym usuwaniu pigmentu, tak i tutaj o długości terapii decydować będzie, jak głęboko w skórze znajduje się pigment i jaką powierzchnię on zajmuje.

Reklama

Po wykonaniu zabiegu usunięcia makijażu należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację skóry. Należy ją pokrywać kremem ochronnym.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane