Jak wykonać i zdjąć manicure hybrydowy w domu? Sposób, który nie zniszczy paznokci!
Izolacja to doskonały czas, by nauczyć się samodzielnie robić hybrydę i zdejmować ją. Przygotowałyśmy dla ciebie instruktaż krok po kroku. Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, manicure długo wytrzyma i nie zniszczy twoich paznokci. Zostań w domu i miej najmodniejszy manicure hybrydowy:)

Produkty do wykonywania hybrydy są łatwo dostępne i przystępne cenowo, a w obecnej sytuacji, w jakiej znalazł się cały świat, to jedyna możliwość, aby cieszyć się pięknymi paznokciami. Ten instruktaż pozwoli zrobić śliczny manicure hybrydowy i bezpiecznie go zdjąć.

Źródło: Unsplash.com
Manicure hybrydowy w domu krok po kroku
Wykonanie hybrydy nie wymaga innych umiejętności niż te, które są potrzebne do zrobienia klasycznego manicure. Musimy się jedynie zaopatrzyć w specjalną lampę UV, najlepiej z żarówkami LED - taki sprzęt kupimy online już za ok. 50 złotych.
Do wykonania hybrydy potrzebujemy również:
- cleaner do paznokci
- pilnik
- drewniany patyczek do manicure
- bloczek polerski
- waciki bezpyłowe
- lakier hybrydowy
- baza i top hybrydowy
Za podstawowy zestaw do manicure hybrydowego nie powinniśmy zapłacić więcej, niż 150 zł czyli tyle, ile kosztuje manicure hybrydowy ze zdobieniem w dobrym salonie paznokci.
1. krok - przygotowanie paznokci
Najpierw trzeba przygotować skórki i płytkę paznokcia. Jeśli nie mamy wprawy, warto odsunąć skórki drewnianym patyczkiem do paznokci, bez wycinania ich. Następnie opiłowujemy paznokieć na wybrany kształt - teraz bardzo modne są krótkie, kwadratowe paznokcie. Pamiętaj jednak, że migdałki wysmuklają i wydłużają palce.
Zobacz także: Jak prawidłowo piłować paznokcie?
2. krok - czyszczenie paznokci
Płytkę paznokcia delikatnie matowimy bloczkiem, a następnie przemywamy cleanerem z pomocą bezpyłowego wacika - to ważne, aby baza dobrze przywarła. Jeśli użyjemy zwykłego wacika, istnieje ryzyko, że pozostawimy jego drobne włókna na paznokciu.
3. krok - nakładamy bazę
Nakładamy bazę hybrydową, uważając, aby nie dotknąć skórek, a zarazem pokryć nią cały paznokieć. Jeśli pokryjesz skórki - zmyj cleanerem mokrą jeszcze warstwę. Następnie utwardzamy bazę w lampie, w zależności od jej mocy - od 30 sekund do 2 minut. Ważne, by nie trzymać dłoni w lampie dłużej niż zaleca instrukacja.
4. krok - malujemy paznokcie
Gdy baza jest sucha, malujemy paznokcie cienką warstwą lakieru hybrydowego, następnie utwardzamy go w lampie minimum 30 sekund. Potem nakładamy drugą warstwę i ponownie ją utwardzamy. W przypadku jasnych, pastelowych kolorów będziemy potrzebować nawet trzech warstw, aby uzyskać całkowite krycie. Ważne - nie nakładaj zbyt dużo lakieru na jedną warstwę - nie utwardzi się dobrze i będzie gumowaty.
5. krok - nakładamy top
Kolejnym etapem jest aplikacja topu - to on nabłyszcza lakier i zabezpiecza przed odpryskiwaniem. Aplikujemy top coat i również utwardzamy go w lampie. Jeśli posiadamy top tzw. no wipe, nasze paznokcie są już gotowe. Jeśli to klasyczny top - trzeba przetrzeć płytkę cleanerem - inaczej lakier będzie będzie się lepił. Dlaczego? Nie jest to oznaka, że lakier popsuł się. Podczas nakładania warstw hybrydy, każda z nich jest lepka - nawet po utwardzeniu. To tzw. warstwa dyspersyjna, która sprawia, że kolejne warstwy mogą się ze sobą połączyć.
Jak zdjąć hybrydę w domu?
Wiele osób uważa, że hybryda niszczy paznokcie, podczas gdy najbardziej destrukcyjne dla płytki jest nieodpowiednie zdejmowanie lakieru. Dlatego właśnie warto przyłożyć się do procesu zdjęcia lakieru hybrydowego, a nie pośpiesznie go spiłowywać, aby pomalować paznokcie na nowy kolor. Niestety, zdejmowanie manicure hybrydego to czasochłonny proces, szczególnie jeśli wykonujemy go same.
Jak przygotować się do zdjęcia hybrydy? Oto, co będzie ci potrzebne:
- aceton lub zmywacz do paznokci hybrydowych (z acetonem)
- waciki bezpyłowe
- folia aluminiowa
- drewniane patyczki do manciure
- bloczek polerski
1. krok - zmatowienie
Na początek przetrzyj powierzchnię paznokci bloczkiem, aby pozbyć się warstwy topu. Dzięki temu nałożony za chwilę aceton lepiej wniknie w lakier i sprawi, że ten szybciej się rozpuści.
2. krok - nałożenie acetonu
Przygotuj 10 wacików i 10 pasków folii aluminiowej. Namocz wacik bezpyłowy w acetonie i przyłóż do płytki paznokcia. Następnie kawałkiem folii zakryj wacik - dociśniej folię do palca, aby wacik nie miał kontaktu z powietrzem. Dzięki temu aceton nie wyparuje tak szybko. Paznokcie powinno zostać zawinięte przez około 15 minut. Następnie odwiń jeden z nich i sprawdź drewnianym patyczkiem czy lakier odchodzi bez większego problemu. Jeśli musisz użyć siły, bądź zauważysz, że na powierzchni płytki pozostaje baza, potrzymaj waciki na paznokciach jeszcze kilka minut.
3. krok - zdejmowanie hybrydy
Kiedy lakier będzie odchodził od paznokcia pod naciskiem patyczka, zdejmij folie i waciki. Następnie patyczkiem delikatnie przesuwaj po płytce, zdejmując w ten sposób stary lakier. Resztki lakieru i bazy delikatnie usuń, używając bloczka polerskiego. Pamiętaj, aby nigdy nie piłować płytki paznokcia zwykłym pilnikiem, bo ją osłabisz.
W salonach manikiurzystki najczęściej zdejmują hybrydę za pomocą frezarki. Jeśli jesteś niedoświadczoną osobą, nie zalecamy tego sposobu. Podobnie jak w przypadku pilnika, bardzo łatwo jest uszkodzić nią płytkę. W domowych warunkach możemy jej używać jedynie jeśli piłujemy paznokcie zbudowane na żelu. Wtedy frezarka nie dotrze do naturalnej płytki.
Po zdjęciu starego lakieru i dokładnym oczyszczeniu płytki z jego resztek pozostaje odsunąć skórki i wykonać nowy manicure lub pokryć paznokcie wzmacniającą odżywką.
Namawiamy was, by czas, który teraz musimy spędzić w domu, wykorzystać na doskonalenie się w sztuce nakładania hybrydy. Może odkryjecie w sobie nową pasję?
Źródło zdjęcia głównego: Unsplash.com