Przez te błędy o wiele trudniej zdjąć hybrydę, a popełnia je każda z nas
Okazuje się, że każda z nas ma na sumieniu co najmniej dwa grzeszki, które nie tylko obniżają trwałość lakieru hybrydowego, ale znacząco wpływają na kondycję paznokci.

Piękne paznokcie to nie tylko zasługa kolorowego lakieru. To również opanowanie umiejętności prawidłowego nakładania, a przede wszystkim zdejmowania hybryd.
Błędy popełniane podczas zdejmowania hybryd
Manicure hybrydowy to obecnie jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem głównie ze względu na trwałość (nawet do 21 dni) oraz mnogość efektów i zdobień, jakie można wykonać z jego pomocą. Przez te kilka lat, kiedy zbierał coraz więcej pozytywnych opinii, narosło wokół niego wiele mitów. Zobacz także: Czy hybryda może uczulać? Odpowiadają eksperciZarówno aplikacja, jak i zdejmowanie hybryd, nie należą do trudnych czynności. Zdarza się jednak, że w wyniku naszej niewiedzy, regularnie szkodzimy paznokciom, zamiast je pielęgnować. Aby uniknąć przykrych niespodzianek trzeba zadbać o to, aby szczególnie podczas zdejmowania hybryd nie wkradł się błąd, który może zaważyć na kondycji paznokci.

Zdjęcie: Pinterest, PinterestJak mówi Magdalena Wyrwa, instruktorka Akademii Semilac, "odpowiednia aplikacja oraz prawidłowe usunięcie lakieru hybrydowego nie niszczy paznokci i jest metodą w pełni bezpieczną". Gorzej, jeżeli lakier delikatnie zaczyna się odklejać, a my usilnie zaczynamy za niego ciągnąć, aby pozbyć się nieestetycznego "zadziora". Zrywając na siłę utwardzony lakier, zrywamy również warstwę paznokcia, przez co osłabiamy go. Nie bez powodu zatem stylistki paznokci apelują o to, by w żadnym wypadku nie zdrapywać hybrydy.
Dlaczego w domu trudniej zdejmuje się hybrydę?
Należy też pamiętać o tym, że w zestawach startowych nie bez powodu pojawiają się ogromne rolki wacików bezpyłowych. Służą one oczywiście do przemywania utwardzonych lakierów hybrydowych cleanerem, ale również do zdejmowania manicure.Zobacz także: Złamałaś paznokieć? Naprawisz go w 10 minut nie ruszając się z domu!Tomasz Solman, ekspert Nesperty, właściciela marki Semilac wyjaśnia, dlaczego nie należy używać ani waty, ani zwykłych wacików kometycznych.
Waciki bezpyłowe, jak sama nazwa wskazuje, nie pozostawiają pyłów ani włókien podczas odtłuszczania płytki, co zapewnia idealną powierzchnię do nakładania hybrydy. Podczas ściągania hybrydy, waciki bezpyłowe nie wchodzą w reakcję z acetonem, jak to się dzieje w przypadku płatków kosmetycznych. Płatki składają się bowiem z bawełny, która rozpuszcza się pod wpływem acetonu, przez co jej włókna przyczepiają się do manicure hybrydowego. To znacznie utrudnia ściąganie lakieru. Aby łatwo i szybko usunąć hybrydę, najlepiej stosować więc waciki bezpyłowe.
Dość istotne jest również to, aby nie zawijać wacików w folię spożywczą. Jest ona zbyt cienka, więc aceton zaczyna bardziej parować, a to szkodzi skórze naszych dłoni. Warto zatem sięgnąć po folie dedykowane zdejmowaniu manicure hybrydowego. Większość dostępna jest z już naklejonym na nie wacikiem bezpyłowym, co jest bardzo wygodne oraz praktyczne.

Zdjęcie: Pinterest, PinterestKiedy lakier hybrydowy namięknie i zaczyna sam odchodzić cienkimi płatkami od paznokcia, nadal nie wolno nam go zrywać.
Ponadto trzeba pamiętać o tym, aby drewnianym kopytkiem czy pusherem wykonywać ruchy od skórek do wolnego brzegu paznokcia, a nie odwrotnie - tłumaczy Magdalena Wyrwa.
Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ przesuwając narzędziem po paznokciu w przeciwnym kierunku, zaczynamy go delikatnie podważać i odrywać od macierzy. Rodzi się więc pytanie:
Jak poprawnie zdjąć hybrydę w domu?
Skoro wiemy już, że zdejmowanie manicure hybrydowego to czynność, którą należy wykonywać bardzo precyzyjnie, aby nie uszkodzić płytki paznokcia, warto przeanalizować wszystkie kroki.
Pierwszym krokiem jest delikatne zmatowienie wierzchniej warstwy manicure bloczkiem polerskim lub pilnikiem o odpowiedniej, niedużej gradacji. Umożliwia to lepsze wchłanianie płynu do usuwania manicure hybrydowego. Następnie należy nasączyć wacik bezpyłowy acetonem, który zawiera lanolinę, przez co jest delikatniejszy dla płytki paznokcia oraz skórek - mówi Magdalena Wyrwa.
Aby ułatwić sobie zdejmowanie, możemy użyć wacików bezpyłowych oraz specjalnych klipsów. Ale jeżeli nie posiadamy takowych, wystarczy folia z lub bez wacika bezpyłowego. Zawsze nasączamy go tak samo, po czym nakładamy na paznokieć i owijamy folię wokół palca. Klipsy (lub folię) należy trzymać na paznokciach przez około 15 minut.
Gdy lakier hybrydowy podda się już działaniu removera, ściągamy klipsy. Resztki lakieru usuwamy za pomocą pushera lub drewnianego patyczka. Pozostałości lakieru lub bazy usuwamy bloczkiem polerskim wykonując bardzo delikatne ruchy tak, by nie uszkodzić płytki paznokcia - tłumaczy Magdalena Wyrwa.
Nasi eksperci zgodnie twierdzą, że "jeśli po zdjęciu manicure hybrydowego, chcemy zrobić sobie nową stylizację, trzeba pamiętać o prawidłowym przygotowaniu paznokci. Najpierw należy je zmatowić i odtłuścić. Aby cieszyć się nowym manicure o wiele dłużej, przed nałożeniem bazy można zastosować primer – zwiększa on przyczepność lakierów hybrydowych. Ponadto nakładając zarówno bazę, lakier hybrydowy, jak i top, trzeba pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia".Skorzystaj z Douglas promocje i kup niezbędne akcesoria do prawidłowego ściągania lakierów hybrydowych.Wskazówki naszych ekspertów warto zapamiętać i wprowadzić w życie. Dzięki nim idealny manicure pozostanie z nami na dłużej :).Zdjęcie główne: Własne