
Aloes na twarz możemy stosować w różnej postaci. Najlepiej sprawdzi się w formie maseczki na twarz, używany zamiast kremu lub jako składnik naturalnego toniku. Świetnie zadziała zarówno u posiadaczek cery suchej, jak i tłustej, problematycznej. Tak naprawdę może go używać każdy bez względu na rodzaj cery czy wiek. Aloes ma bardzo kompleksowe działanie na skórę twarzy ze względu na bogaty skład. Mimo to nie działa komedogennie, czyli nie zapycha naszej skóry.
Jak aloes działa na twarz?
Żel aloesowy to źródło drogocennych składników pielęgnacyjnych, takich jak witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe. Stosowany regularnie znacznie poprawia kondycję naszej skóry.
Żel aloesowy stosowany na twarz przede wszystkim:
- dogłębnie nawilża i nawadnia skórę,
- łagodzi stany zapalne i podrażnienia,
- koi skórę po poparzeniach słonecznych,
- wspomaga procesy regeneracji i gojenia się skóry,
- łagodzi zaczerwienie i podrażnienie skóry,
- zmniejsza obrzęki na twarzy,
- zmniejsza worki i cienie pod oczami,
- ogranicza wydzielanie sebum,
- rozjaśnia przebarwienia,
- odżywia i ujędrnia skórę,
- łagodzi stany zapalne skóry,
- wykazuje silne działanie przeciwzapalne.
Zobacz także: Aloes na włosy - efekty, jak stosować?
Jak stosować aloes na twarz?
Aloes można stosować do pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry w każdym wieku. Świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku cery suchej lub odwodnionej, jak i przy skórze tłustej z tendencją do trądziku. Żel i miąższ z aloesu nie mają właściwości komedogennych, dlatego nie powinny zapychać skóry.
Aloesowa maseczka na twarz
Sam miąższ lub żel aloesowy będzie świetną, naturalną maseczką na twarz. Wystarczy, że odetniemy liść aloesu i przeciągniemy miąższem po naszej skórze. Możemy również zrobić domowy żel aloesowy. Przed zastosowaniem maseczki dokładnie oczyszczamy i osuszamy twarz. Substancję nakładamy na skórę grubszą warstwą i zostawiamy na okres 15- 20 minut, a następnie płuczemy twarz chłodną wodą.
Do maseczki możemy dodać inne pielęgnujące składniki, które wzmocnią jej działanie, takie jak:
- miód,
- naturalne oleje (oliwę z oliwek, olej z dzikiej róży lub olej arganowy),
- jajko,
- hydrolat.
Żel aloesowy zamiast kremu do twarzy
Żel aloesowy może zastąpić krem do twarzy. Szczególnie dobrze sprawdzi się w ciepłe, letnie dni. Możemy go schować do lodówki, aby w czasie użycia przyjemnie ochładzał i koił skórę. Pamiętajcie jednak, aby wybrać żel aloesowy z dobrym składem, który zawiera ponad 90% aloesu. Żel aloesowy bardzo dobrze nawilży i odżywi naszą skórę oraz nie zapcha jej, co jest równie ważne.
Tonik z aloesem
Tonik z aloesu będzie służył przede wszystkim odświeżeniu skóry, jej nawilżeniu i złagodzeniu podrażnień. Do przygotowania domowego toniku z aloesem wystarczy żel aloesowy i hydrolat dobrany do potrzeb naszej skóry. Te dwa składniki w proporcji 80% hydrolatu, 20% aloesu, wlewamy do butelki z atomizerem i energicznie wstrząsamy. Tonik stosujemy dwa razy dziennie na oczyszczoną skórę twarzy. Warto ponownie wstrząsnąć buteleczką przed każdym użyciem.