Reklama

Apteczny antyperspirant z alantoiną, Fenjal Sensitive ma za zadanie ograniczyć wydzielanie potu i zapewnić naszej skórze ochronę przed przykrym zapachem. Jednocześnie zawiera składniki pielęgnacyjne, dzięki którym łagodzi podrażnioną skórę i jest dla niej łagodny. Dostępny jest w aptekach, a jego cena w zależności od punktu wynosi około 13 zł.

Reklama

Spis treści:

  1. Jakie są właściwości aptecznego antyperspirantu?
  2. Skład ochronnego antyperspirantu pod pachy
  3. Zalety i wady antyperspirantu z apteki

Jakie są właściwości aptecznego antyperspirantu z alantoiną?

Fenjal Sensitive to antyperspirant w klasycznym sprayu, który zapewnia aż 48-godzinną ochronę przed poceniem się. Pomaga ograniczyć wydzielanie potu, a jednocześnie niweluje przykry zapach. Dzięki wzbogaconemu składowi jest bezpieczny dla skóry delikatnej i wrażliwej. Ma właściwości łagodzące oraz przyspieszające regenerację. W trakcie regularnego stosowania skóra jest aksamitnie miękka i delikatna. Co więcej, dezodorant został stworzony w taki sposób, aby móc być używany nawet bezpośrednio po depilacji. Nie szczypie i nie powoduje podrażnień uwrażliwionej po zabiegu skórze.

mat. prasowe

Warto też wspomnieć, że antyperspirant ma formułę zabezpieczającą ciemne ubrania przed jasnymi pudrowymi plamami, a jasne tkaniny przed pożółknięciem. Aby antyperspirant mógł dobrze działać, należy pamiętać o tym, aby aplikować go w odległości 15 cm od skóry, a następnie zaczekać, aż produkt wyschnie. Dezodorant ma łagodny zapach, który można określić jako pudrowo-kwiatowy.

Zobacz także: Mineralny antyperspirant z jonami srebra neutralizuje pocenie się i brzydki zapach. Ma 0% alkoholu

Skład ochronnego aptecznego antyperspirantu pod pachy

Antyperspirant ma formułę kosmetyku w sprayu. Ma on łagodny skład, który może być stosowany na skórze wrażliwej. Nie znajdziemy w nim alkoholu etylowego, który może być potencjalnie drażniący, dlatego w bezpieczny sposób użyjesz go nawet po depilacji. Dodatkowo w formule zawarta jest alantoina, która łagodzi skórę i sprawia, że jest ona miękka w dotyku i gładka.

Zobacz także: Antyperspirant a dezodorant - czym się różnią i jak je stosować?

Zalety i wady antyperspirantu z apteki

Niestety, na razie w naszym KWC nie ma żadnych ocen aptecznego antyperspirantu, jednak my widzimy w nim sporo zalet:

  • jest bezpieczny dla skóry,
  • może być stosowany nawet przez posiadaczki wrażliwej skóry,
  • nie trzeba odczekiwać po depilacji, antyperspirant można stosować bezpośrednio na skórę,
  • ma wzbogaconą o pielęgnacyjne składniki formułę,
  • jest przystępny cenowo.

Natomiast minusem, który zauważamy, jest jego dostępność. To przede wszystkim produkt apteczny i trudno go znaleźć w drogeriach.

Reklama

A wy miałyście okazję go testować? Jeśli tak, koniecznie dajcie nam znać, jak wrażenia!

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane