Reklama

Wbrew skojarzeniom botoks rzęs nie ma nic wspólnego z popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Podczas wizyty w salonie kosmetycznym nie są stosowane igły, lecz na rzęsy nakładany jest specjalny preparat zawierający odżywcze substancje. Nazwa natomiast nawiązuje do efektu, jaki uzyskacie dzięki zabiegowi – rzęsy wyglądają po prostu piękniej. Sprawdźcie, jak długo ten efekt się utrzymuje i ile kosztuje botoks rzęs.

Reklama

Spis treści:

  1. Lifting i laminacja a botoks rzęs
  2. Botoks rzęs – efekty i opinie
  3. Jak dbać o rzęsy po botoksie?
  4. Cena botoksu rzęs
  5. Botoks rzęs – przeciwwskazania

Lifting i laminacja a botoks rzęs

W ofercie gabinetów znajdziecie kilka różnych zabiegów upiększających rzęsy. Ich nazwy – takie właśnie jak botoks czy lifting – mogą być nieco mylące.

Lifting rzęs polega przede wszystkim na ich podkręceniu, uzyskując w ten sposób rezultat jak po użyciu zalotki. Laminacja rzęs z kolei – podobnie jak laminacja brwi czy włosów – ma zadanie uzupełnienie ubytków we włoskach poprzez zastosowanie keratyny. Rzęsy zyskują więc połysk, są wygładzone, mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Botoks rzęs to natomiast zabieg mający na celu wzmocnienie i odżywienie włosków. W jego trakcie na rzęsy nakładany jest preparat, który może zawierać takie substancje jak:

  • proteiny jedwabiu;
  • kolagen;
  • kwas hialuronowy;
  • olejki roślinne, np. makadamia, arganowy, jojoba;
  • witaminy A, E, B6.

Najczęściej wszystkie te zabiegi oferowane są w pakiecie. Zwykle też dodatkowo wykonywana jest henna rzęs, która przyciemnia włoski, dając bardzo naturalny efekt.

Zobacz także: Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?

Botoks rzęs – efekty i opinie

Dzięki botoksowi rzęsy są mocniejsze i odżywione, zmniejsza się ich skłonność do wypadania. Należy jednak pamiętać, że rezultaty nie są trwałe. Żeby włoski były zdrowsze, warto zabieg wykonywać regularnie. Pamiętajcie też, że sam botoks rzęs nie zmieni diametralnie ich wyglądu, dlatego zazwyczaj zaleca się łączenie go ze wspomnianym liftingiem i laminacją. Dopiero ich połączenie pozwoli uzyskać taki rezultat jak na poniższym zdjęciu.

Włoski na powiekach, podobnie jak na reszcie ciała, ulegają naturalnemu procesowi wymiany i wypadania. Efekty zabiegów upiększających rzęsy utrzymują się więc zwykle maksymalnie 6-8 tygodni. Warto też mieć na uwadze, że wszystkie te zabiegi – laminacja, lifting i botoks rzęs – „pracują” na naturalnych włoskach. Nie są stosowane żadne sztuczne kępki. Szczególnie są więc polecane, jeśli macie długie, ale np. proste włoski, które wystarczy podkręcić, wzmocnić i utrwalić.

Czy warto wybrać się do salonu? Swoimi opiniami na temat botoksu rzęs dzielą się Wizażanki, opisując swoje wrażenia na forum.

Dziewczyny POOOOLEEECAM laminowanie i botoks, i farbę rzęs! Jestem taka szczęśliwa, swoje mam bardzo jasne na końcach rzęsy, a niestety już nie mogę doczepiać 1:1, bo mam uczulenie na każdy klej i po 2 tyg. jest kiepsko, bo wypadają rzęsy (…). A wczoraj miałam zabieg, bo przyjaciółka mi poleciła (…) i jestem zachwycona! (…)

– pisze Friese

Jak dbać o rzęsy po botoksie?

Przed zabiegiem nie należy stosować tuszu do rzęs, nie nakładać żadnych odżywek ani innych kosmetyków. Włoski powinny być oczyszczone i suche. Oczywiście na zabieg nie należy przychodzić z rzęsami zagęszczanymi, doczepianymi. Przez dobę po botoksie rzęs nie stosujcie żadnych tuszów, odżywek, pilnujcie, żeby włoski nie były moczone. Lepiej więc zrezygnować z basenu czy sauny. Nie nakładajcie też kremu na okolice oczu.

Cena botoksu rzęs

Sam botoks rzęs to wydatek ok. 50 zł, zwykle jednak wykonywany jest w połączeniu z laminacją i liftingiem, a czasem też razem z henną. Cena takiego pakietu to ok. 150-250 zł. Na wizytę w gabinecie należy wówczas przeznaczyć ok. 1,5 godziny.

Botoks rzęs – przeciwwskazania

Botoksu rzęs nie należy przeprowadzać przy jakichkolwiek infekcjach w obrębie oczu oraz w przypadku oczu wrażliwych i skłonnych do podrażnień. Główne przeciwwskazania to:

Reklama
  • jaskra i zaćma,
  • jęczmień i gradówka,
  • zapalenie spojówek,
  • syndrom suchego oka,
  • atopowe zapalenie skóry obejmujące powieki,
  • cukrzyca,
  • ciąża.
Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane