Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Laureaci
Orientana hello daktyl
Laureaci
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
domowy peeling do twarzy
iStock
Pielęgnacja

Domowy peeling do twarzy – peeling do cery suchej, tłustej i trądzikowej

Peeling do twarzy powinno się stosować minimum raz w tygodniu, aby odpowiednio oczyścić skórę. Jaki domowy peeling będzie najlepszy dla Ciebie?

Domowy peeling do twarzy to najlepszy sposób na pozbycie się martwego naskórka i oczyszczenie skóry twarzy. Aby przyniósł on oczekiwanego efekty, należy dobrać odpowiedni rodzaj peelingu do rodzaju cery. Przepis na domowy peeling do cery suchej, tłustej i trądzikowej.

Ten produkt zastąpi peeling raz na zawsze! Zobacz nasze odkrycie!

Domowy peeling do twarzy a rodzaj cery

Peeling skóry twarzy to najlepszy sposób na pozbycie się martwego naskórka i dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Dzięki temu zabiegowi zmniejszymy widoczność zaskórników, a także rzadziej pojawiać się będą niedoskonałości. Dodatkowo wszystkie kosmetyki nawilżające i odżywcze będą zdecydowanie lepiej się wchłaniać. Peeling skóry twarzy wykonujemy 1-2 razy w tygodniu.

Cera trądzikowa nie powinna być traktowana peelingiem ziarnistym. Liczne krostki, które są stanami zapalnymi, zostaną naruszone, a cera osłabiona. Może to prowadzić do jeszcze większego wysypu na twarzy. Do tego typu cery najlepiej sprawdzą się delikatne peelingi enzymatyczne.

Cera sucha najczęściej ma problem z suchymi skórkami i łuszczącym się naskórkiem. W tym przypadku możemy postawić na mocniejszy peeling z dodatkiem nawilżających olejków. Świetnie sprawdzi się peeling na bazie soli lub cukru.

Cera tłusta wymaga mocnego oczyszczania oraz usunięcia nadmiaru sebum. Jednak zbytnie wysuszenie skóry, może prowadzi do jeszcze większej produkcji sebum. Najlepszym wyborem będę delikatne peelingi drobnoziarniste, np. na bazie kawy. Nie wolno również przesadzić z ilością tłustych olejków.

domowy peeling do twarzy

Domowy peeling do cery suchej

  • 2 łyżki gruboziarnistego cukru
  • 2 łyżki oliwy z oliwek lub oleju arganowego

Do ceru suchej sprawdzi się najprostszy peeling cukrowy na bazie olejowej. Skóra po nim będzie nie tylko gładka i oczyszczona, ale również miękka i nawilżona. Cukier mieszamy z oliwą z oliwek lub olejem arganowym. Mieszankę wsmarowujemy w skórę twarzy okrągłymi ruchami przez kilka minut. Przemywamy twarz ciepłą wodą, a resztki olejku wklepujemy w skórę.

Domowy peeling do cery tłustej

  • 3 łyżki kawy mielonej
  • 1 łyżki oliwy z oliwek lub oleju arganowego
  • 1 łyżka jogurtu naturalnego

Kawę mieloną zalewamy wrzątkiem i parzymy. Fusy odlewamy przez sitko i wkładamy do miseczki. Dodajemy łyżkę oleju lub oliwy oraz łyżkę jogurtu naturalnego. Nakładamy peeling na twarz i wcieramy go okrężnymi ruchami przez kilka minut. Peeling dokładnie zmywamy, a twarz przecieramy tonikiem lub hydrolatem.

Domowy peeling do cery trądzikowej

  • 3 łyżki ananasa
  • 2 łyżki kiwi
  • łyżka miodu

Ananas i kiwi miażdżymy widelcem i mieszamy na w miarę gładką masę. Dodajemy miód i mieszamy całość jeszcze raz. Peeling enzymatyczny nakładamy na oczyszczoną twarz dość grubą warstwą. Po 15 minutach zmywamy peeling chłodną wodą. 

Zobacz także: Hydrolat - co to jest, jak stosować, jaki wybrać?

domowy peeling cukrowy
Pielęgnacja
Peeling cukrowy - jak działa i jak zrobić domowy peeling? + TOP 3 tanie hity z drogerii
Peeling cukrowy świetnie się sprawdzi do ciała, twarzy i ust. Złuszcza martwy naskórek, odświeża i oczyszcza oraz zwiększa absorpcję kosmetyków pielęgnacyjnych. Przygotowaliśmy dla was przepisy na domowe peelingi cukrowe – odżywczy, nawilżający i rozświetlający oraz TOP 3 perełki z drogerii, za które zapłacicie maksymalnie 22 zł.

Peeling cukrowy to tani i bardzo skuteczny sposób na usunięcie martwego naskórka. Cukier nie ma właściwości drażniących i nie uczula, więc sprawdzi się przy każdym rodzaju cery. W zależności od składników dodatkowych może mieć działanie przeciwzmarszczkowe, rozświetlające, nawilżające, wyrównujące koloryt skóry lub odżywcze. Spis treści: Jak działa peeling cukrowy? Peeling cukrowy do ciała Peeling cukrowy do twarzy Peeling cukrowy do ust Jak zrobić domowy peeling cukrowy Peeling cukrowy Ziaja Peeling cukrowy Bielenda Peeling cukrowy z Rossmanna Jak działa peeling cukrowy? Peeling cukrowy delikatnie złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu skóra jest gładka i miękka. Po jego użyciu twarz zostaje rozświetlona, a koloryt wyrównany. Przy regularnym stosowaniu pomaga nam pozbyć się zaskórników i reguluje wydzielanie sebum. Trzeba jednak pamiętać, że jest to peeling fizyczny, a zbyt mocne tarcie drobinkami cukru może spowodować uszkodzenie bariery hydrolipidowej. Nakładany na ciało jest o wiele bezpieczniejszy, bo tu skóra jest grubsza. Nie tylko pozytywnie wpływa na stan skóry, ale również niweluje cellulit i rozstępy. Granulki w momencie pocierania o skórę pobudzają mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się ujędrniona, dotleniona i odżywiona. Regularny peeling ciała pozwala nam zapobiegać problemom związanym z depilacją, takimi jak truskawkowe nogi , czyli zapalenie mieszków włosowych oraz wrastaniu włosków . Peeling cukrowy do ciała Peeling cukrowy do ciała to najpopularniejszy rodzaj kosmetyku do złuszczania naskórka. Stosowanie peelingu cukrowego też jest bardzo proste - dzięki drobinkom cukru skutecznie pozbywamy się suchej skóry i pobudzamy mikrokrążenie. Zaletą peelingu cukrowego jest także fakt, że nie 'rysujemy' nadmiernie ciała, tak jak może się to...

Pielęgnacja
Domowy peeling na 5 sposobów. Odżywia i pomaga przynieść skórze równowagę
Domowy peeling to świetny sposób na pielęgnację całego ciała. Poznaj najciekawsze przepisy, które nie tylko pomogą pozbyć się martwego naskórka, ale także przywrócą nawilżenie i jędrność.

Domowy peeling to idealny sposób na wieczorne SPA. Takie zabiegi nie tylko wpływają relaksująco na nasz umysł, ale także odprężają ciało, pozbywając się napięcia z mięśni, a jednocześnie pielęgnują skórę. Co zrobić, gdy skończył się Twój ulubiony kosmetyk? Podpowiadamy przepisy, które przygotujesz ze składników dostępnych w Twojej kuchni! Spis treści: Domowy peeling do twarzy Jak zrobić domowy peeling do twarzy? Domowy peeling do skóry głowy Domowy peeling do ust Domowy peeling do ciała i nóg Domowy peeling cukrowy Peeling kawowy Domowy peeling kawitacyjny Domowy peeling do twarzy Peeling do twarzy musi być o wiele delikatniejszy niż peeling do ciała . Skóra w tym miejscu jest o wiele bardziej skłonna do podrażnień. Dlatego zamiast sięgać po cukier czy sól, warto rozejrzeć się za czymś łagodniejszym. Dzięki temu unikniemy zaczerwienienia i zbyt agresywnego złuszczania naskórka. Taki peeling nie powinien być wykonywany częściej niż raz w tygodniu. Jak zrobić domowy peeling do twarzy? Dobrą alternatywą dla soli i cukru, która będzie bezpieczna dla skóry twarzy są orzechy lub migdały. Musisz jednak pamiętać, aby posiekać je bardzo drobno! Wówczas stworzą one naturalne drobinki ścierające. W tej roli sprawdzą się też m.in. wiórki kokosowe.  Orzechowy peeling do twarzy 1 łyżeczka migdałów, orzechów włoskich lub wiórków kokosowych 1 łyżeczka miodu, 2 łyżeczki jogurtu naturalnego. Zacznij od posiekania orzechów włoskich lub migdałów. Kawałki muszą być niewielkie, aby nie uszkodzić naskórka. Połącz je z miodem i jogurtem naturalnym. Następnie delikatnymi, kolistymi ruchami zacznij masować twarz. Po wykonaniu peelingu zmyj resztki ciepłą wodą. Domowy peeling do skóry głowy Skóra głowy także wymaga...

Domowy peeling - peeling cukrowy z arbuza
Pielęgnacja
Domowy peeling - arbuz ukoi skórę i zwalczy podrażnienia [przepis]
Domowy peeling to skuteczny sposób na walkę z problemami skórnymi. Ten cukrowy można jednak udoskonalić. Obecność arbuza potrafi wznieść pielęgnację na wyższy poziom i pożegnać problem przebarwień.

Domowy peeling, podobnie jak ten drogeryjny, czy apteczny ma za zadanie m.in. złuszczyć zrogowaciały, martwy naskórek, wygładzić skórę i poprawić jej koloryt. W przypadku peelingu cukrowego istotne są drobinki, które będą odpowiadały za przyjemny, choć szorstki masaż. Tani, domowy peeling możemy wykonać z różnego rodzaju owoców. Wśród tych popularnych latem znajdują się m.in. arbuzy. Zawierające duże ilości wody owoce mogą działać na skórę kojąco i ujędrniająco. Z jego użyciem wykonać możesz też tonik, maskę nawilżającą, rozświetlającą i oczyszczającą. Zobacz także: Peeling gommage - czym jest gumkowanie twarzy? Jak działa domowy peeling cukrowy z arbuza? Domowy peeling wykonany z arbuza to sposób na oczyszczenie skóry i jej odświeżenie. Jest produktem ściągającym, zwężającym pory, dzięki czemu dobrze radzi sobie z niedoskonałościami. Sprawdzi się więc u posiadaczek cery trądzikowej. Jest bardzo łagodny dla skóry. Jego działanie i właściwości obejmują: dodawanie skórze elastyczności i jędrności, orzeźwienie, chłodzenie, kojenie skóry podrażnionej, nawilżenie, rozświetlenie skóry, relaks, wspomaganie walki z cellulitem. Arbuz, a co za tym idzie domowy peeling na jego bazie, jest źró­dłem an­ty­ok­sy­dan­tów , li­ko­pe­nu, po­ta­su, czy wi­ta­mi­ny A. Owoc jest również naturalnym filtrem UV, jednak zapewnia niski poziom ochrony. Zobacz także : Peeling cukrowy czy solny - który skuteczniejszy? Źródło: iStock Przepis na domowy peeling Domowy peeling z arbuza wymaga tylko kilku kroków. Do jego przygotowania potrzebujesz: ok. 1 szklanki miąższu z arbuza, kilka łyżek brązowego cukru (np. trzcinowego) - ilość zależna od preferowanej ziarnistości, dwie łyżki wybranego przez siebie oleju (np. arganowego ), opcjonalnie - kilka listków mięty lub krople z witaminą E . Sposób przygotowania:...

Maseczka z sody jako tani sposób na oczyszczenie skóry twarzy i głowy
Pielęgnacja
Maseczka z sody jako tani sposób na oczyszczenie skóry twarzy i głowy
Za maseczkę z sody zapłacicie mniej niż złotówkę, a dzięki niej dokładnie oczyścicie skórę z zaskórników!

Soda to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości w domu. Ten tani, ale dobry środek do sprzątania ma jednak dość szerokie zastosowanie i nic dziwnego, że wykorzystuje się go również w kosmetykach DIY . W postaci domowej maseczki pomoże okiełznać trądzik , a także oczyści zapchaną wągrami skórę . Odpowiednio przygotowana poradzi sobie ze złuszczeniem martwego naskórka . Maseczka z sody oczyszczonej Istotnym przeciwwskazaniem do stosowania maseczki z sody oczyszczonej jest sucha, wrażliwa i unaczyniona cera . Soda ma właściwości wysuszające, więc może podrażnić tak delikatną skórę. Pieczenie oraz zaczerwienienia to na pewno nie jest coś, na czym wam zależy. Maseczkę z sod y oczyszczonej polecamy zatem osobom, które borykają się z nadmiernym wydzielaniem sebum, zaskórnikami oraz trądzikiem . Zdjęcie: istockphoto.com Zanim jednak w ogóle zdecydujecie się na nałożenie maseczki z sody na twarz, wykonajcie próbę alergiczną . Sprawdzicie w ten sposób, jak reaguje na ten produkt wasza skóra. Dzięki temu zaoszczędzicie sobie chociażby wysypki czy nieprzyjemnego swędzenia. Najprostszym sposobem, aby zrobić  maseczkę o właściwościach oczyszczających , jest wymieszanie  dwóch łyżek sody z jedną łyżką ciepłej wody . Tak powstałą papkę warto nakładać punktowo na pojedyncze wypryski. Jeśli jednak szukacie maseczki, którą spokojnie możecie rozprowadzić na całej twarzy, te przepisy możecie wypróbować w pierwszej kolejności: Maseczka z sody i miodu 1 łyżka sody 1 łyżka wody 1 łyżka miodu 1 łyżeczka oliwy z oliwek (opcjonalnie) Wszystkie składniki mieszamy w misce, a następnie ostrożnie nakładamy na twarz. Tak przygotowaną papkę trzymamy około 15 minut na twarzy, po czym zmywamy ją ciepłą wodą. Wykonujcie masujące ruchy, aby zapewnić sobie dodatkowy efekt złuszczenia martwego naskórka . ...

Nasze akcje
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost