Reklama

Drugi podbródek możecie otrzymać w spadku genetycznym, może też pojawiać się wraz z upływem lat na skutek utraty jędrności skóry. Nierzadko za jego powstanie winę ponoszą nieprawidłowe nawyki – garbienie się czy pochylanie głowy i wpatrywanie się w telefon. Zmiana tych nawyków, regularne ćwiczenia i masaże oraz profesjonalne zabiegi pomogą pozbyć się podwójnego podbródka.

Reklama

Spis treści:

  1. Przyczyny powstawania drugiego podbródka
  2. Ćwiczenia na drugi podbródek
  3. Masaż na drugi podbródek krok po kroku
  4. Zabiegi na drugi podbródek

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Podczas używania telefonu bardzo często szyja jest nienaturalnie wygięta, a podbródek bardzo obniżony. Częste przybieranie takiej pozycji sprawia, że nabieracie nawyku garbienia się i trzymania zbyt nisko głowy. Jedną z konsekwencji może być właśnie bardziej widoczny drugi podbródek.

Nie bez znaczenia jest sposób odżywiania. Powstawaniu drugiej brody sprzyja spożywanie alkoholu, nadmiaru soli i wypijanie w ciągu dnia zbyt małej ilości wody. Wszystko to powoduje powstawanie zastojów i obrzęków limfy, które często uwidaczniają się m.in. w obrębie brody i szyi.

Jeśli drugi podbródek towarzyszy wam od dziecka, może to oznaczać, że wasz zgryz jest nieprawidłowy albo źle układacie swój język w jamie ustnej. Język w naturalnej pozycji powinien być dosłownie przyklejony do górnej części podniebienia, a zęby nie powinny się stykać. Jeśli trzymacie język na dole, wypychacie nim dolne podniebienie, przez co twarz staje się okrąglejsza. Dość częstym problemem jest również cofnięcie żuchwy, co sprawia, że podbródek zaokrągla się i widoczny jest na nim fałd tłuszczu i skóry.

TanyaLovus

Powstawaniu drugiego podbródka sprzyja również krzywa przegroda nosowa i oddychanie przez usta. Łączy się to także z ułożeniem języka – nie da się nabrać powietrza przez usta, nie odklejając języka od podniebienia. Oddychanie przez nos to częsty problem podczas snu. Jeśli oprócz podbródka zauważyłyście nagminną suchość w gardle zaraz po przebudzeniu, udajcie się do laryngologa, który ustali i wyleczy przyczynę.

Drugi podbródek może mieć również podłoże chorobowe i wskazywać na nieprawidłową pracę tarczycy. W takim przypadku pod brodą uwidacznia się tzw. wole tarczycowe. Jeśli natomiast obrzęki i zastoje występują nie tylko w obrębie szyi, ale też innych partii ciała, warto sprawdzić funkcjonowanie nerek.

Ćwiczenia na drugi podbródek

Pomocne w likwidacji drugiego podbródka mogą okazać się codzienne ćwiczenia. Pierwsze efekty powinny przyjść już po miesiącu, ale kluczowa jest systematyczność. Ćwiczenia na drugi podbródek wykonujcie co najmniej 3-4 razy w tygodniu, a najlepiej poświęcić na nie kilka, kilkanaście minut każdego dnia. Jak może wyglądać taka gimnastyka?

  • jednym z najprostszych ćwiczeń na drugi podbródek jest pozycja na krześle z czołem skierowanym ku sufitowi – w tym ćwiczeniu należy na przemian układać usta jak do całusa i rozluźniać mięśnie.
  • podnoszenie i opuszczanie języka w środku jamy ustnej, kiedy głowa odchylona jest w jedną stronę, a broda niemalże dotyka barku – takie ćwiczenie należy powtórzyć 10-15 razy i zmienić stronę.
  • częste powtarzanie samogłosek a, e, i, o u na głos.
  • unoszenie głowy w stronę klatki piersiowej podczas leżenia na plecach – połóżcie się na twardym podłożu i ugnijcie nogi w kolanach, a ręce pozostawcie wzdłuż ciała, lekko podnoście głowę i barki oraz wyciągajcie szyję.

Masaż na drugi podbródek krok po kroku

Skutecznym sposobem na wymodelowanie podbródka w domu jest regularny masaż szyi. Już od 25. roku życia następuje stopniowa utrata jędrności skóry, która związana jest ze zmniejszoną syntezą naturalnego kolagenu i elastyny. Z upływem lat skóra na szyi staje się coraz bardziej wiotka i z większym trudem utrzymuje ona na miejscu tkankę tłuszczową. Żeby temu zapobiec i poprawić wygląd podbródka, wprowadźcie do rutyny pielęgnacyjnej masaż.

Masaż podbródka i szyi możecie wykonywać jedynie za pomocą palców. Podczas nakładania kremu ujędrniającego masujcie skórę w kierunku od dołu ku górze. Dodatkowo oklepujcie i podszczypujcie ją, co poprawi krążenie i poprawi wchłanianie składników zawartych w kosmetyku. Taki sposób na polecają Wizażanki na forum w wątku dotyczącym drugiego podbródka.

Niezastąpione w modelowaniu podbródka będą różnego rodzaju masażery. Największą popularnością cieszą się wałki jadeitowe oraz kamień gua sza. Jak wykonać masaż szyi i podbródka krok po kroku?

  1. Rozprowadźcie na skórze ulubiony krem lub olejek.
  2. Masaż rozpocznijcie od przesuwania wałkiem lub kamieniem od dołu szyi ku górze.
  3. Następnie masujcie podbródek, kierując masażer od środka, wzdłuż linii żuchwy ku bokom.
  4. Teraz pora na żuchwę – w tym przypadku również przesuwajcie masażer od środka szczęki w kierunku uszu.

Na każdym z tych etapów ruchy powtarzajcie po kilka razy. Masaż, podobnie jak ćwiczenia, wykonujcie co najmniej 3-4 razy w tygodniu, a najlepiej każdego dnia, np. podczas wieczornej pielęgnacji.

Zobacz także: Szybki trik z TikToka na pozbycie się drugiego podbródka. To naprawdę działa!

Zabiegi na drugi podbródek

Najskuteczniejszą metodą na zlikwidowanie drugiego podbródka są profesjonalne zabiegi. Najpopularniejszym z nich jest lipoliza iniekcyjna, uznawana za alternatywę dla inwazyjnej liposukcji. Lipoliza podbródka polega na wstrzykiwaniu w wybrane miejsce roztworu fosfatydylocholiny, który rozpuszcza tłuszcz. Aby zobaczyć jak najlepsze efekty, należy wykonać przynajmniej trzy zabiegi, a cena jednego to ok. 300 zł. Jednak zwykle już po pierwszym można uzyskać zadowalające rezultaty, takie jak na poniższym zdjęciu.

Zobacz także: Ten azjatycki zabieg za 10 zł pozwala pozbyć się podwójnego podbródka

Oprócz lipolizy polecane są również inne zabiegi, które redukują tkankę tłuszczową w obrębie podbródka i ujędrniają skórę. Należą do nich:

Reklama
  • lipoliza laserowa – polega na rozbijaniu za pomocą lasera komórek tłuszczowych, co prowadzi do usunięcia tłuszczu z miejsca poddanemu zabiegowi.
  • karboksyterapia – podczas zabiegu pod skórę wprowadzany jest dwutlenek węgla, dzięki czemu komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi.
  • kriolipoliza – niska temperatura powoduje „zamrożenie” tkanki tłuszczowej, a komórki tłuszczowe zostają zniszczone.
  • mezoterapia, szczególnie igłowa i mikroigłowa – ich skuteczność wynika nie tylko z dostarczania skórze ujędrniających, liftingujących substancji, ale również z wykonywania nakłuć w skórze, które pobudzają naturalne procesy syntezy kolagenu i elastyny.
  • nici liftingujące – wykonane z bezpiecznego dla organizmu materiału, tworzą „stelaż” podskórny, który daje efekt wygładzenia i napięcia skóry.
  • radiofrekwencja mikroigłowa – mikronakłucia skóry połączone są z podgrzaniem tkanek za pomocą fal radiowych, co w wyraźny sposób ujędrnia podbródek i poprawia owal twarzy.
Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane