Endermologia LPG – co to za zabieg i jakie daje efekty?
Endermologia LPG to skuteczny zabieg na zredukowanie tkanki tłuszczowej i cellulitu. Ma jednak kilka minusów. Może być dość bolesny i nie sprawdzi się u każdego. Sprawdźcie, jak wygląda zabieg endermologii LPG, jakie daje efekty i przeciwwskazania do zabiegu.

Endermologia LPG nie przyniesie efektów po pierwszym zabiegu. Wyszczuplenie, ujędrnienie skóry i redukcja cellulitu zazwyczaj widoczne są po minimum kilku zabiegach. Mimo że zabieg nie jest inwazyjny, istnieje kilka przeciwwskazań do jego zastosowania. Są nimi między innymi ciąża czy żylaki.

Endermologia - co to za zabieg?
Zabieg endermologii LPG jest to masaż, który wykorzystuje podciśnienie. Ciśnienie roluje skórę, tworząc fale i ugniata ją w różnych kierunkach, co ma aktywować krążenie, metabolizm i procesy regeneracyjne skóry. Dodatkowo działa na głębokie warstwy skóry, tak zwane fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu.Jeden zabieg trwa około 40 minut. Aby był efektywny, wykonuje się go w seriach 10-15-20 zabiegów. Bolesność zabiegu zależy od indywidualnych odczuć i jego intensywności. Zobacz także: Cellublue - jak działa bańka antycellulitowa i jak ją stosować?
Endermologia LPG - efekty
Efekty są zazwyczaj widoczne już po 2-4 zabiegach, jednak pełny efekt zauważalny jest po całej serii. Efekty endermologii LPG to:
- redukcja tkanki tłuszczowej,
- ujędrnienie skóry,
- redukcja cellulitu,
- usunięcie toksyn i nadmiaru wody z organizmu,
- zniwelowanie blizn i rozstępów,
- poprawa ukrwienia skóry.
Przeciwwskazania do zabiegu endermologii LPG
Endermologia LPG nie jest zabiegiem, który można wykonać u każdego. Przeciwwskazaniami są:
- ciąża i karmienie piersią (bezwzględnie!),
- choroba nowotworowa,
- zapalenie żył,
- żylaki,
- przepuklina brzuszna,
- skłonność do żylaków i naczyniaków,
- tłuszczaki,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
Zabieg można wykonywać po 5 miesiącach od naturalnego porodu i dopiero po 8 miesiącach od cesarskiego cięcia.Przeczytaj również: Masaż próżniowy - na czym polega? Działanie na twarz i cellulit
Endermologia - skutki uboczne
Bezpośrednio po zabiegu na naszej skórze mogą się pojawić małe siniaki, które znikną po kilku dniach. Jeśli nasza skóra jest płytko unaczyniona, zabieg może spowodować pojawienie się pajączków i bardzo negatywnie wpłynąć na żylaki. Jednak u osób, które nie mają skłonności do pojawiania się żylaków i naczyniaków, nie powinny się pojawić żadne efekty uboczne.
Endermologia LPG - opinie
Na naszym forum znajdziecie wątek dotyczący endermologii LPG. Większość osób jest bardzo zadowolona z zabiegu, jednak wskazuje, że efekty pojawiają się po minimum kilku zabiegach lub całej serii. Znaleźć można również informację o tym, że efekty zależą od indywidualnych uwarunkowań i stylu życia.
Mam bardzo dobre doświadczenie, jeśli chodzi o zabieg endermologii. Ciało straciło na objętości (co czuć wkładając garderobę), stało się bardziej jędrne i nie ma wreszcie tej okropnej ,,pomarańczy'' na udach. Ja zrobiłam 20 zabiegów. Chodzę na zabiegi podtrzymujące efekt - raz na miesiąc. - kasandra2008
Endermologia jest skuteczna, widoczną poprawę stanu skóry widziałam po trzech zabiegach, po pięciu już znacznie zmniejszył się cellulit. Zabiegi trwały około 40 minut. Rzeczywiście dużo zależy od indywidualnych cech budowy i nawyków żywieniowych. Na pewno trzeba pić dużo wody niegazowanej. Generalnie polecam ten zabieg wszystkim dziewczynom, którym cellulit nie pozwala zmrużyć powiek. - ewultra