Endermologia – efekty zabiegu na ciało i twarz [Zdjęcia przed i po]
Endermologia to masaż podciśnieniowy, który fantastycznie modeluje i wyszczupla ciało, a jego efekty widoczne są już po pierwszej wizycie w gabinecie. Pomaga zredukować cellulit, pozbyć się „boczków”, zmniejszyć obwód w talii. Endermologia twarzy poprawia jej kontur, wygładza zmarszczki i usuwa obrzęki pod oczami.

- Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Endermologia swoją popularność zawdzięcza niezwykłej skuteczności. Po pierwszej sesji zauważycie efekty w postaci lepiej napiętej skóry, a seria kilkunastu sesji potrafi przynieść naprawdę spektakularne rezultaty. To jest jeden z najpopularniejszych zabiegów modelujących sylwetkę, który można wykonywać niemal na każdej partii ciała – od łydek po twarz. Sprawdźcie, jakie są wskazania do endermologii i jakich efektów możecie oczekiwać.
Spis treści:
- Co to jest endermologia i jak działa?
- Efekty endermologii LPG na brzuch, uda i cellulit
- Endermologia twarzy: efekty przed i po
- Po ilu zabiegach widać efekty endermologii?
- Jak długo utrzymują się efekty endermologii i jaka jest cena zabiegu?
- Efekty endermologii LPG po 1 zabiegu
- Efekty endermologii LPG po 5 zabiegach
- Efekty endermologii LPG po 10 zabiegach
- Endermologia: efekty i opinie z forum
- Czy endermologia ma efekty uboczne?
- Przeciwwskazania do endermologii
Co to jest endermologia i jak działa?
Endermologia to zabieg, w którym wykorzystywane jest specjalne urządzenie wytwarzające podciśnienie. Po ciele przesuwana jest głowica zbudowana z dwóch rolek i komory ssącej. Skóra jest „zasysana” między rolki, tworząc fałdy. Masaż oddziałuje nie tylko na skórę, ale również na znajdujące się pod nią mięśnie. Najpowszechniej stosowana jest technologia LPG, choć w gabinetach pojawiają się coraz to nowsze wersje urządzeń, np. LPG Alliance. Wszystkie jednak bazują na masażu podciśnieniowym.
Endermologia LPG pobudza krążenie krwi i limfy, poprawia ukrwienie tkanek skórnych, co sprawia, że komórki są lepiej dotlenione, odżywione, a skóra zyskuje zdrowy koloryt. Przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu, ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Pobudza również do pracy fibroblasty, czyli komórki produkujące włókna kolagenowo-elastynowe odpowiedzialne za jędrność skóry. Endermologia daje więc takie efekty jak:
- wymodelowanie i wyszczuplenie ciała,
- redukcja cellulitu i rozstępów,
- usunięcie obrzęków i zastojów limfy,
- wygładzenie zmarszczek,
- poprawa owalu twarzy,
- rozluźnienie mięśni i zmniejszenie dolegliwości bólowych.
Przed zabiegiem należy założyć specjalny przylegający do ciała kostium. Jego zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie prowadzenia głowicy urządzenia po skórze. Zapobiega też szczypaniu skóry czy wciąganiu włosków. Nie jest on stosowany w przypadku endermologii twarzy.
Efekty endermologii LPG na brzuch, uda i cellulit
Brzuch, uda i pośladki to te partie ciała, które zdecydowanie najczęściej stają się celem działania endermologii. Nie bez powodu – to właśnie w tych miejscach najłatwiej gromadzi się tkanka tłuszczowa, powstają zastoje limfy i dobrze znany cellulit. Na skutek gwałtownych wahań masy ciała, np. w ciąży czy w wyniku odchudzania, mogą pojawiać się też rozstępy.
Jak widać na zdjęciu, seria zabiegów endermologii daje fantastyczne rezultaty! Wyraźnie wyszczuplona zostaje talia, usunięte są „boczki”, skóra na brzuchu jest bardziej napięta i sprężysta, a cellulit na udach zmniejszony. Zredukowana została również widoczność blizny nad prawym biodrem.
Endermologia twarzy: efekty przed i po
Choć to właśnie okolice dotknięte cellulitem i rozstępami najczęściej poddawane są zabiegowi endermologii, to warto wiedzieć, że równie imponujące efekty uzyskacie w przypadku twarzy i szyi. Endermologia świetnie ujędrnia skórę. Nie tylko wygładza zmarszczki, ale również poprawia owal twarzy, zmniejsza drugi podbródek, likwiduje worki i obrzęki w okolicach oczu.
Nie musicie czekać z zabiegiem do 50. roku życia. Warto włączyć go do profilaktyki przeciwstarzeniowej, bo już niestety od 25. roku życia następuje stopniowa degradacja włókien kolagenu i elastyny, czego efektem jest powstawanie i pogłębianie się zmarszczek oraz pogorszenie konturów twarzy.
Po ilu zabiegach widać efekty endermologii?
Zazwyczaj zalecana jest seria co najmniej 10 zabiegów, zwykle jest to 15-20 wizyt, odbywanych 2-3 razy w tygodniu. Wiele zależy od nasilenia problemu i indywidualnych potrzeb klientki. Z pewnością bardziej intensywnej kuracji będzie wymagał mocno nasilony cellulit czy głębokie zmarszczki na twarzy. Poniżej efekty 15 zabiegów, które pomogły pozbyć się naprogramowych centymetrów w talii, udach i brzuchu.
Jak długo utrzymują się efekty endermologii i jaka jest cena zabiegu?
To, jak długo będą widoczne uzyskane podczas zabiegów efekty, zależy w znacznej mierze od stylu życia. Jeśli zdrowo się odżywiacie, pamiętacie o aktywności fizycznej, to z pewnością dłużej będziecie mogły się cieszyć rezultatami. Do codziennej pielęgnacji warto też włączyć kosmetyk antycellulitowy, a kilka razy w tygodniu wykonywać szczotkowanie na sucho.
Zwykle po zakończeniu całej serii kilku, kilkunastu sesji zaleca się, żeby raz w miesiącu poddać się pojedynczemu zabiegowi, który podtrzyma uzyskane rezultaty. Można również powtarzać serie zabiegów, ale w odstępie co najmniej trzech miesięcy.
Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Jedna wizyta w gabinecie to koszt ok. 150-200 zł (w przypadku twarzy ok. 100 zł). Korzystniejszy cenowo jest zakup całego pakietu zabiegów.
Zobacz także: To serum na cellulit z niacynamidem wygładza i napina skórę. „Po 4 tygodniach widać różnicę!”
Efekty endermologii LPG po 1 zabiegu
Choć uzyskanie gładkiego i jędrnego ciała wymaga najczęściej co najmniej 10 wizyt w gabinecie, to już po pierwszej można dostrzec wyraźną poprawę wyglądu skóry. Jest ona zdrowo zaróżowiona, ujędrniona, napięta. Zlikwidowane zostają zastoje i obrzęki.
Efekty endermologii LPG po 5 zabiegach
Po pięciu zabiegach zauważycie już zmiany w sylwetce. Pozbędziecie się kilku centymetrów w obwodzie brzucha, talii, ud. Nie będzie to jeszcze spektakularny efekt, ale z pewnością widoczny i zachęcający do dalszych wizyt w gabinecie. Na zdjęciu poniżej rezultaty pięciu zabiegów endermologii.
Efekty endermologii LPG po 10 zabiegach
Po 10 zabiegach możecie z łatwością dostrzec różnicę między wyglądem ciała przed i po endermologii. Spójrzcie na zdjęcie poniżej. Efekty są naprawdę imponujące! Uwagę przyciągają wyraźnie wyszczuplone uda i pośladki, kilka centymetrów ubyło również w talii. Mocno zredukowany został pokrywający skórę cellulit.
Endermologia: efekty i opinie z forum
Swoimi opiniami i uzyskanymi rezultatami chętnie dzielą się Wizażanki w wątku dotyczącym endermologii. Potwierdzają, że endermologia to bardzo skuteczny zabieg, któremu z pewnością warto się poddać, a uzyskane efekty warte są swojej ceny.
Mam bardzo dobre doświadczenie, jeśli chodzi o zabieg endermologii. Ciało straciło na objętości (co czuć, wkładając garderobę), stało się bardziej jędrne i nie ma wreszcie tej okropnej ,,pomarańczy” na udach. Ja zrobiłam 20 zabiegów. Chodzę na zabiegi podtrzymujące efekt raz na miesiąc
– pisze kasandra2008
(…) Po endermologii efekty są super. Już po 1 zabiegu skóra była zupełnie inna, jędrna – jak po 2 tygodniach używania kuracji antycellulitowej. Oczywiście cellulit jeszcze nie zniknął (byłam na 4 zabiegach jak do tej pory), ale ujędrnienie skóry jest naprawdę wyczuwalne. W końcu wróciło mi coś na kształt talii, nie mam już takich „boczków”, a także mam wrażenie, że zmniejszyły się biodra (…)
– opisuje swoje wrażenia allia80
Czy endermologia ma efekty uboczne?
Być może kusi was wizja pożegnania się z „pomarańczową skórką”, ale zastanawiacie się, czy endermologia boli. Endermologia nie jest bolesnym zabiegiem, a wręcz pomaga rozluźnić napięte mięśnie i zmniejszyć związane z nimi dolegliwości. W przypadku dyskomfortu urządzenie daje możliwość regulacji i złagodzenia siły ssania. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, co jest efektem pobudzenia krążenia. Przez ok. dwa dni mogą być też odczuwane niewielkie „zakwasy”.
Przeciwwskazania do endermologii
Masaż endermologiczny z pewnością jest skuteczny i pomaga uporać się z najbardziej uciążliwymi problemami, takimi jak cellulit czy nadmiar tkanki tłuszczowe. Nie każda z was będzie jednak mogła się mu poddać. Przeciwwskazania to endermologii to między innymi:
- ciąża i karmienie piersią;
- wszelkie podrażnienia, ranki i infekcje w obrębie skóry;
- żylaki;
- osłabione naczynka i skłonność do powstawania „pajączków”;
- przepuklina brzuszna;
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
- choroby nowotworowe.