Jak rolować twarz? Jak poprawnie używać rollera do twarzy i jakich efektów można się spodziewać?
Jeśli zastanawiasz się, jak rolować twarz i jak poprawnie wykonać taki domowy rytuał, to już spieszę z odpowiedzią. Ogromne znaczenie ma sama technika masażu twarzy. Istotna jest także higiena oraz sumienność. Efektów stosowania rollera nie zauważysz już po pierwszym użyciu, a po dłuższym czasie, o ile będziesz korzystać z niego regularnie. Podpowiem ci, jak często wykonywać taki masaż i który roller do twarzy wybrać.

Kwestia tego, jak rolować twarz, aby nie zrobić swojej skórze krzywdy, wcale nie jest tak oczywista. Istnieją pewne przeciwwskazania do masażu twarzy rollerem, np. trądzik czy infekcje. Nieświadomie można roznieść bakterie na całą twarz i pogorszyć kondycję skóry. Jeśli jednak masaż twarzy będziesz wykonywać prawidłowo, z pewnością zauważysz pozytywne efekty, takie jak poprawa owalu twarzy czy redukcja zmarszczek.
Spis treści:
- Czym jest roller do masażu twarzy?
- Masaż twarzy rollerem - jakiego efektu można oczekiwać?
- Jak często wykonywać zabiegi rollerem do twarzy?
- Po jakim czasie widać efekty masażu twarzy?
- Jaki roller do twarzy wybrać?
- Jak rolować twarz? Instrukcja krok po kroku
- Masaż twarzy rollerem w domu - przeciwskazania
Czym jest roller do masażu twarzy?
Roller do twarzy to kosmetyczny gadżet, który służy do wykonywania masażu skóry twarzy, ale też szyi i dekoltu. Składa się z rączki i najczęściej dwóch obracających się kulek lub wałków wykonanych zwykle z kamienia. Może być to kwarc różowy czy jadeit, ale czasem również jest to stal nierdzewna. Warto stosować go, uprzednio aplikując na skórę krem, olejek czy serum, aby jej nie podrażniać.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że roller pochodzi z medycyny chińskiej i tradycji Dalekiego Wschodu, gdzie znany i stosowany jest tak naprawdę od wieków. Co więcej, jest bardzo popularny w pielęgnacji twarzy Koreanek, które słyną z bardzo młodego wyglądu skóry. Zmarszczki nie są im straszne dzięki koreańskim kosmetykom i właśnie regularnym masażom.
Masaż twarzy rollerem - jakiego efektu można oczekiwać?
Masaż twarzy rollerem może być kluczem do poprawy kondycji twojej skóry. Pomaga zlikwidować obrzęki i opuchliznę na twarzy, poprawia krążenie krwi, elastyczność skóry czy też ułatwia wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Możesz zatem liczyć także na zmniejszenie cieni i worków pod oczami oraz na poprawę kolorytu ziemistej cery.
Do zalet masażu twarzy zalicza się również redukcję drobnych zmarszczek, głównie dzięki temu, że mięśnie stają się rozluźnione i widoczne bruzdy ulegają spłyceniu. Po dłuższym czasie regularnie wykonywany zabieg z użyciem rollera jest też w stanie ujędrnić skórę i poprawić owal twarzy.
Masaż twarzy może więc zapewnić następujące efekty:
- spłycenie drobnych zmarszczek,
- poprawa mikrokrążenia krwi i limfy,
- redukcja obrzęków i opuchlizny,
- ujędrnienie skóry i wyostrzenie owalu twarzy,
- łatwiejsze wchłanianie się kosmetyków w skórę,
- złuszczenie martwego naskórka,
- rozluźnienie mięśni.
Jak często wykonywać zabiegi rollerem do twarzy?
Jak często masować twarz rollerem? To kolejne pytanie, które bardzo często zadają sobie osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z masażem. Przede wszystkim częstotliwość takiego zabiegu powinna być dostosowane do twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Aby jednak zauważyć jak najlepsze efekty, musisz pamiętać o regularności. Po roller sięgaj przynajmniej raz dziennie i wykonuj masaż okolic oczu, policzków oraz szyi. Czas takiego masażu to minimum ok. 10 minut.
Po jakim czasie widać efekty masażu twarzy?
Wyraźne efekty masowania twarzy zauważysz po upływie kilku tygodni regularnych sesji. Należy jednak pamiętać, że efekty i okres, w którym je zauważysz, mogą się różnić. U jednych rezultaty będą widoczne np. po miesiącu, a u reszty na pierwsze wygładzenie zmarszczek czy poprawę owalu twarzy należy poczekać znacznie dłużej. Na pewno aby efekty były jak najtrwalsze i widoczne, trzeba uzbroić się w cierpliwość i systematycznie sięgać po roller.

Zobacz także: Masaż twarzy bańką chińską – jak go poprawnie wykonać i jakie efekty zapewnia?
Jaki roller do twarzy wybrać?
Kiedy rollery do twarzy zaczęły być popularne także na polskim rynku, początkowo były dostępne tylko te wykonane z różowego kwarcu czy jadeitu. Dziś można dostać masażery z kryształu górskiego, tygrysiego oka, awenturynu czy obsydianu. Poniżej znajdziesz właściwości kamieni, które są najczęściej używane do produkcji masażerów:
Roller jadeitowy
Jadeit jest określany jako kamień młodości. Polecany jest do cery naczynkowej i dojrzałej. Takie masażery występują w kilku opcjach, zaczynając od bladego aż po głęboki odcień szmaragdowego. Jadeit stymuluje krążenie limfy, ma działanie detoksykujące. Wzmacnia też skórę, łagodzi stany zapalne i domyka pory.
Roller kwarcowy
Ten minerał jest z kolei określany mianem kamienia miłości. Sprawdza się znakomicie w roli masażera pod oczy z uwagi na fakt, że dłużej utrzymuje chłód. Zwalcza opuchliznę na całej twarzy, wspiera regenerację skóry i radzi sobie z obrzękami.
Roller z ametystu
Ametyst w starożytnych Chinach był uznawany za kamień spokoju i harmonii. Ma on cechy stricte relaksacyjne, które mogą rozwiązać twój problem z bezsennością czy też bólem głowy, o ile wierzysz w medycynę niekonwencjonalną.
Jak rolować twarz? Instrukcja krok po kroku
Jak prawidłowo rolować twarz, aby zapewnić jak najlepsze efekty? Oto najważniejsze kroki:
- Krok pierwszy: to oczywiście dokładne przygotowanie i oczyszczenie skóry. Zmyj makijaż, usuń zanieczyszczenia np. za pomocą pianki do mycia twarzy. Następnie pokryj skórę wybranym kosmetykiem. Postaw na tłusty olejek, krem czy też serum do twarzy. Wiele osób masaż wykonuje też na sucho, ale nie polecam tego sposobu, jeśli twoja skóra jest wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom.
- Krok drugi: sięgnij po roller i dokładnie umyj go pod bieżącą wodą z mydłem, aby pozbyć się zabrudzeń i bakterii. Kamień powinien być też uprzednio schłodzony, dlatego przed masażem przechowuj go przez jakiś czas w lodówce.
- Krok trzeci: podczas masażu istotna jest technika i kierunek masowania skóry. Zacznij od szyi i przeciągaj roller w kierunku szczęki. Następnie wykonuj powolne ruchy od linii żuchwy do ucha oraz szczęki do kości policzkowej. Masaż twarzy kamieniem dotyczy również czoła: kieruj masażer od brwi do linii włosów. Najważniejsze jest to, aby masaż prowadzić od środka do zewnątrz, a więc w stronę węzłów chłonnych.
Zobacz także: Olejek do masażu twarzy - jaki wybrać?
Masaż twarzy rollerem w domu - przeciwskazania
Mimo że roller do twarzy ma naprawdę wiele zalet, to nie każda osoba powinna z niego korzystać. Jeśli na twojej skórze widać wyraźne uszkodzenia naskórka, jakiekolwiek ranki, obecne są infekcje (w tym opryszczka) czy zmiany trądzikowe, to jest jasny sygnał, aby unikać używania rollera. Zrezygnowanie z niego zaleca się także osobom zaraz po usunięciu zęba czy z ogólnoustrojowymi infekcjami przebiegającymi z gorączką.
