Roller do twarzy to produkt, który ma za zadanie poprawić stan cery. Najczęściej wykonany jest z różowego kwarcu i zielonego jadeitu. To właśnie na właściwościach tych dwóch kamieni szlachetnych oparte jest wychwalane przez tradycyjną medycynę chińską zastosowanie popularnej rolki. Oba kamienie wykazują podobne działanie na skórę i równie dobrze sprawdzają się w odmładzającym i relaksującym masażu twarzy. Są jednak pewne drobne różnice, o których warto wiedzieć, wybierając konkretny roller.

Reklama

Spis treści:

  1. Efekty używania rollera do twarzy
  2. Jadeitowy roller do twarzy
  3. Roller do twarzy z Rossmanna – opinie
  4. Kwarcowy roller do twarzy
  5. Derma roller – roller do twarzy z igłami
  6. Jak używać rollera do twarzy?
  7. Przeciwwskazania do stosowania rollera

Efekty używania rollera do twarzy

Roller do twarzy nie zlikwiduje trądziku i nie upora się z problemem nadmiernego wydzielania sebum, a nawet może pogłębić problem. Nie wygładzi też głębokich zmarszczek i bruzd po kilku użyciach. Sprawia jednak, że skóra jest odświeżona, rozświetlona, a cienie pod oczami mniej widoczne. Przy regularnym stosowaniu ujędrnia cerę, poprawia jej kontur i wygładza drobne zmarszczki. Schłodzony roller do twarzy zmniejsza również pory i zwęża rozszerzone naczynka.

Warto stosować go w połączeniu z odpowiednim kosmetykiem, jak olejek do twarzy czy maska w płachcie. Masażer do twarzy w tym przypadku zwiększa zdolność absorbowania zawartych w nich składników odżywczych przez skórę. Oznacza to, że będą one działać zdecydowanie skuteczniej. Dodatkowo, to właśnie dzięki niemu zyskamy odrobinę odprężenia i relaksu w ciągu dnia.

Jadeitowy roller do twarzy

Wałek jadeitowy odpowiada za opóźnianie procesów starzenia się skóry. Kamień szlachetny używany do jego wykonania nazywany jest również „żadowym”. Ma za zadanie wzmocnić układ limfatyczny, zwęzić pory, pozbyć się szarego kolorytu cery, ale też przywrócić skórze witalność, wygładzić i zredukować oznaki zmęczenia. Jadeitowy roller do twarzy odpręża, a według chińskiej medycyny – usuwa również toksyny.

Zobacz także

Jadeitowy roller do twarzy z Rossmanna – opinie

Dużą popularnością wśród Wizażanek cieszy się jadeitowy roller do twarzy z Rossmanna. Wałek do masowania twarzy Ewa Schmitt posiada dwie końcówki różniące się wielkością – większa służy do masażu takich partii ciała takich jak szyja, czoło czy policzki, natomiast nos, okolice ust czy oczu wygodniej masować mniejszą.

Wałek jadeitowy zakupiłam w Rossmannie za około 30zł. Stosuję go od roku 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Już po pierwszym użyciu, mimo zastosowania tej samej pielęgnacji co zwykle, miałam wrażenie, że cera jest gładsza, pory mniej widoczne, a cera wygląda jakoś tak zdrowiej i bardziej promiennie. Po miesiącu stosowania widać było znaczne wygładzenie skóry i jej zdrowszy wygląd. Cera chłonęła zdecydowanie lepiej kosmetyki, była bardziej nawilżona i odżywiona. Dodatkowo z rana świetnie niweluje opuchliznę(...)

– pisze Agnieszkaszasta

Kremy lepiej się wchłaniają przy użyciu tego masażera. Najbardziej zauważyłam to przy skórze pod oczami jest mocno wygładzona i mocniej nawilżona przy użyciu tej samej pielęgnacji. Czoło wygląda również na gładsze. Świetnie ujędrnia skore. Chłód kamienia radzi cudownie sobie z obrażeniami pod oczami.

-

Kwarcowy roller do twarzy

Roller kwarcowy wykonany jest oczywiście z kwarcu, nazywanego „kamieniem miłości”, a kolor ten zawdzięcza obecności tytanu i manganu. W pielęgnacji odpowiada za redukcję napięcia i relaks, ale też posiada właściwości oczyszczające czy antystresowe. Podobnie jak wałek jadeitowy pomaga opóźnić procesy starzenia i odpowiada za lepsze napięcie skóry. Lepiej niż roller jadeitowy trzyma chłód. Jest również twardszym minerałem, co sprawia, że jest bardziej odporny na zarysowania. Kwarcowe rollery do twarzy kupicie zarówno w Rossmannie, jak i w Hebe. Kosztują od ok. 30 zł do ok. 80 zł.

Ciekawą odmianą wałków kwarcowych są soniczne rollery do twarzy. Taki masażer wyposażony jest w jedną kwarcową końcówkę, która służy do masowania, ale dodatkowo generuje nawet kilka tysięcy drgań na minutę! Z kwarcu wykonane są również końcówki masażera do twarzy 3D. Różni się jednak nieco wyglądem od klasycznych kwarcowych rollerów. Posiada on dwie obracające się głowice, których powierzchnia przypomina fakturę diamentu. Tego typu masażery soniczne i 3D jeszcze skuteczniej pobudzają krążenie, usuwają opuchliznę i obrzęki, napinają i wygładzają skórę.

Derma roller – roller do twarzy z igłami

Derma roller to specyficzny rodzaj wałeczka do masażu twarzy. Kluczowy jest tu nie rodzaj materiału, z którego jest wykonany, lecz obecność dużej liczby drobnych igiełek. Igiełki te wykonują mikronakłucia w skórze, co sprawia, że pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny. Bardziej efektywnie wchłaniają się również nakładane na twarz kosmetyki.

Wśród tego typu akcesoriów uwagę przyciąga złoty derma roller do twarzy. Nie ma on jednak ostrych igiełek, lecz wypustki. Wykonany z jego pomocą masaż ułatwia detoksykację skóry, niweluje obrzęki, zwłaszcza te pod oczami, rozluźnia napięte mięśnie, zmniejszając tym samym widoczność zmarszczek mimicznych.

Jak używać rollera do twarzy?

Zastanawiacie się, jak prawidłowo używać rollera do twarzy. Przygotowałyśmy dla was instrukcje masażu rollerem krok po kroku:

  1. Przede wszystkim zacznijcie od dokładnego demakijażu i oczyszczenia skóry.
  2. Następnie nałóżcie ulubiony krem, olejek bądź serum.
  3. Przed użyciem wałek możecie schłodzić w lodówce.
  4. Wykonując masaż, postępujcie zgodnie z podstawową zasadą dotyczącą kierunku – od dołu do góry i od środka na zewnątrz, a więc przeciwnie niż działanie grawitacji. Możecie zacząć od szyi, następnie podbródek, policzki, skronie, nos, czoło.
  5. Po użyciu umyjcie roller np. za pomocą delikatnego żelu lub pianki do twarzy.

Najważniejsza jest systematyczność. Po roller do twarzy sięgajcie więc najlepiej codziennie, a co najmniej 3-4 razy w tygodniu, przeznaczając na masaż od 5 do 10 minut. Choć zabieg jest przyjemny i można go wykonywać w domu, nie zawsze jest on wskazany.

Przeciwwskazania do stosowania rollera do twarzy

Wstrzymajcie się, jeśli:

  • zmagacie się z trądzikiem o dużym nasileniu,
  • skóra jest uszkodzona,
  • skóra jest podrażniona,
  • obecna jest opryszczka.
Reklama

Ostrożność zachowajcie szczególnie w przypadku derma rollerów z igiełkami, których lepiej unikać, gdy macie cerę naczynkową czy cukrzycę, przy której skóra trudniej się goi.

Reklama
Reklama
Reklama