yope skin progress
Wyniki testu
Elancyl
Chcę testować
ziaja siemię lniane
Chcę testować
la-roche-posay-toleriane
Chcę testować
bandi sorbety
Chcę testować
Biotebal maska
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Wyniki testu
dr. Schrammek
Chcę testować
bella bio based
Laureaci
floslek stopNaczynka
Wyniki testu
maybelline vinyl, eraser, lash
Chcę testować
BIOTEBAL EFFECT serum spray
Wyniki testu
Oriflame Duologi
Laureaci
Ziaja Witamina C. B3 niacynamid
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Wyniki testu
Bielenda Professional Supremelab
Wyniki testu
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Wyniki testu
Neutrogena Retinol Boost
Wyniki testu
 Tołpa, Body & Soul
Wyniki testu
neboa
Wyniki testu
Roller do twarzy
yacobchuk
Pielęgnacja

Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?

Roller do twarzy to nie tylko modny gadżet. Tego typu wałki pobudzają mikrokrążenie krwi i limfy, pomagają usunąć oznaki zmęczenia, takie jak cienie czy opuchlizna pod oczami, wspierają utrzymanie gładkiej i jędrnej skóry. Przeczytajcie, czym różnią się rollery do twarzy, który wybrać i w jaki sposób masować nimi twarz.

Roller do twarzy to produkt, który ma za zadanie poprawić stan cery. Najczęściej wykonany jest z różowego kwarcu i zielonego jadeitu. To właśnie na właściwościach tych dwóch kamieni szlachetnych oparte jest wychwalane przez tradycyjną medycynę chińską zastosowanie popularnej rolki. Oba kamienie wykazują podobne działanie na skórę i równie dobrze sprawdzają się w odmładzającym i relaksującym masażu twarzy. Są jednak pewne drobne różnice, o których warto wiedzieć, wybierając konkretny roller.

Spis treści:

  1. Efekty używania rollera do twarzy
  2. Jadeitowy roller do twarzy
  3. Roller do twarzy z Rossmanna – opinie
  4. Kwarcowy roller do twarzy
  5. Derma roller – roller do twarzy z igłami
  6. Jak używać rollera do twarzy?
  7. Przeciwwskazania do stosowania rollera

Jak zrobić odmładzający masaż twarzy? [video]

Efekty używania rollera do twarzy

Roller do twarzy nie zlikwiduje trądziku i nie upora się z problemem nadmiernego wydzielania sebum, a nawet może pogłębić problem. Nie wygładzi też głębokich zmarszczek i bruzd po kilku użyciach. Sprawia jednak, że skóra jest odświeżona, rozświetlona, a cienie pod oczami mniej widoczne. Przy regularnym stosowaniu ujędrnia cerę, poprawia jej kontur i wygładza drobne zmarszczki. Schłodzony roller do twarzy zmniejsza również pory i zwęża rozszerzone naczynka.

Warto stosować go w połączeniu z odpowiednim kosmetykiem, jak olejek do twarzy czy maska w płachcie. Masażer do twarzy w tym przypadku zwiększa zdolność absorbowania zawartych w nich składników odżywczych przez skórę. Oznacza to, że będą one działać zdecydowanie skuteczniej. Dodatkowo, to właśnie dzięki niemu zyskamy odrobinę odprężenia i relaksu w ciągu dnia.

Jadeitowy roller do twarzy

Wałek jadeitowy odpowiada za opóźnianie procesów starzenia się skóry. Kamień szlachetny używany do jego wykonania nazywany jest również „żadowym”. Ma za zadanie wzmocnić układ limfatyczny, zwęzić pory, pozbyć się szarego kolorytu cery, ale też przywrócić skórze witalność, wygładzić i zredukować oznaki zmęczenia. Jadeitowy roller do twarzy odpręża, a według chińskiej medycyny – usuwa również toksyny.

Jadeitowy roller do twarzy z Rossmanna – opinie

Dużą popularnością wśród Wizażanek cieszy się jadeitowy roller do twarzy z Rossmanna. Wałek do masowania twarzy Ewa Schmitt posiada dwie końcówki różniące się wielkością – większa służy do masażu takich partii ciała takich jak szyja, czoło czy policzki, natomiast nos, okolice ust czy oczu wygodniej masować mniejszą.

Wałek jadeitowy zakupiłam w Rossmannie za około 30zł. Stosuję go od roku 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Już po pierwszym użyciu, mimo zastosowania tej samej pielęgnacji co zwykle, miałam wrażenie, że cera jest gładsza, pory mniej widoczne, a cera wygląda jakoś tak zdrowiej i bardziej promiennie. Po miesiącu stosowania widać było znaczne wygładzenie skóry i jej zdrowszy wygląd. Cera chłonęła zdecydowanie lepiej kosmetyki, była bardziej nawilżona i odżywiona. Dodatkowo z rana świetnie niweluje opuchliznę(...) – pisze Agnieszkaszasta.

Kremy lepiej się wchłaniają przy użyciu tego masażera. Najbardziej zauważyłam to przy skórze pod oczami jest mocno wygładzona i mocniej nawilżona przy użyciu tej samej pielęgnacji. Czoło wygląda również na gładsze. Świetnie ujędrnia skore. Chłód kamienia radzi cudownie sobie z obrażeniami pod oczami. - 

Kwarcowy roller do twarzy

Roller kwarcowy wykonany jest oczywiście z kwarcu, nazywanego „kamieniem miłości”, a kolor ten zawdzięcza obecności tytanu i manganu. W pielęgnacji odpowiada za redukcję napięcia i relaks, ale też posiada właściwości oczyszczające czy antystresowe. Podobnie jak wałek jadeitowy pomaga opóźnić procesy starzenia i odpowiada za lepsze napięcie skóry. Lepiej niż roller jadeitowy trzyma chłód. Jest również twardszym minerałem, co sprawia, że jest bardziej odporny na zarysowania. Kwarcowe rollery do twarzy kupicie zarówno w Rossmannie, jak i w Hebe. Kosztują od ok. 30 zł do ok. 80 zł.

Ciekawą odmianą wałków kwarcowych są soniczne rollery do twarzy. Taki masażer wyposażony jest w jedną kwarcową końcówkę, która służy do masowania, ale dodatkowo generuje nawet kilka tysięcy drgań na minutę! Z kwarcu wykonane są również końcówki masażera do twarzy 3D. Różni się jednak nieco wyglądem od klasycznych kwarcowych rollerów. Posiada on dwie obracające się głowice, których powierzchnia przypomina fakturę diamentu. Tego typu masażery soniczne i 3D jeszcze skuteczniej pobudzają krążenie, usuwają opuchliznę i obrzęki, napinają i wygładzają skórę.

Derma roller – roller do twarzy z igłami

Derma roller to specyficzny rodzaj wałeczka do masażu twarzy. Kluczowy jest tu nie rodzaj materiału, z którego jest wykonany, lecz obecność dużej liczby drobnych igiełek. Igiełki te wykonują mikronakłucia w skórze, co sprawia, że pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny. Bardziej efektywnie wchłaniają się również nakładane na twarz kosmetyki.

Wśród tego typu akcesoriów uwagę przyciąga złoty derma roller do twarzy. Nie ma on jednak ostrych igiełek, lecz wypustki. Wykonany z jego pomocą masaż ułatwia detoksykację skóry, niweluje obrzęki, zwłaszcza te pod oczami, rozluźnia napięte mięśnie, zmniejszając tym samym widoczność zmarszczek mimicznych.

Jak używać rollera do twarzy?

Zastanawiacie się, jak prawidłowo używać rollera do twarzy. Przygotowałyśmy dla was instrukcje masażu rollerem krok po kroku:

  1. Przede wszystkim zacznijcie od dokładnego demakijażu i oczyszczenia skóry.
  2. Następnie nałóżcie ulubiony krem, olejek bądź serum.
  3. Przed użyciem wałek możecie schłodzić w lodówce.
  4. Wykonując masaż, postępujcie zgodnie z podstawową zasadą dotyczącą kierunku – od dołu do góry i od środka na zewnątrz, a więc przeciwnie niż działanie grawitacji. Możecie zacząć od szyi, następnie podbródek, policzki, skronie, nos, czoło.
  5. Po użyciu umyjcie roller np. za pomocą delikatnego żelu lub pianki do twarzy.

Najważniejsza jest systematyczność. Po roller do twarzy sięgajcie więc najlepiej codziennie, a co najmniej 3-4 razy w tygodniu, przeznaczając na masaż od 5 do 10 minut. Choć zabieg jest przyjemny i można go wykonywać w domu, nie zawsze jest on wskazany.

Przeciwwskazania do stosowania rollera do twarzy

Wstrzymajcie się, jeśli:

  • zmagacie się z trądzikiem o dużym nasileniu,
  • skóra jest uszkodzona,
  • skóra jest podrażniona,
  • obecna jest opryszczka.

Ostrożność zachowajcie szczególnie w przypadku derma rollerów z igiełkami, których lepiej unikać, gdy macie cerę naczynkową czy cukrzycę, przy której skóra trudniej się goi.

Wałeczek do masażu twarzy
deniskomarov
Pielęgnacja
Wałeczki do masażu twarzy – jaki roller wybrać i jak go używać?
Wałeczki do masażu twarzy zawładnęły sercami Instagramerek i stały się niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji. Systematyczne stosowanie rollerów sprawia, że skóra staje się jędrna, wygładzona, zyskuje świeży, zdrowy koloryt. Takie efekty uzyskacie, poświęcając na zabieg zaledwie kilka minut dziennie.

Zasada działania wałeczków do masażu twarzy jest dość prosta. Dzięki naciskowi na skórę pobudzają one krążenie krwi i limfy oraz rozluźniają napięte mięśnie twarzy. W rezultacie komórki skóry są lepiej dotlenione, ułatwione jest usuwanie toksyn, zmniejszają się obrzęki czy nieestetyczne worki pod oczami. Twarz jest gładsza, a jej koloryt wyrównany. Do wyboru macie kilka różnych rodzajów wałeczków. Sprawdźcie, który wybrać i w jaki sposób prawidłowo masować twarz. Spis treści: Jak działają wałeczki do masażu twarzy? Wałeczek do masażu twarzy – jadeitowy czy kwarcowy? Soniczny wałeczek do masażu twarzy Derma roller – wałeczek do masażu twarzy z igłami Złoty wałeczek do masażu twarzy Jak używać wałeczka do masażu twarzy? Wałeczki do masażu twarzy – efekty stosowania i opinie Wałeczki do masażu twarzy – przeciwwskazania Jak działają wałeczki do masażu twarzy? Roller do twarzy ma za zadanie przede wszystkim usprawnić przepływ limfy. Zastoje limfy skutkują między innymi dobrze znanymi porannymi obrzękami czy workami pod oczami. Dzięki masażowi pobudzone zostaje także mikrokrążenie w naczyniach krwionośnych, co z kolei sprawia, że do komórek skóry łatwiej i szybciej dociera tlen i substancje aktywne zawarte w stosowanych kosmetykach. Wałeczki do masażu twarzy doskonale odprężają i rozluźniają napięte mięśnie twarzy. Dzięki temu zmniejsza się widoczność drobnych zmarszczek mimicznych. Pomagają również ujędrnić skórę i poprawić owal twarzy, co szczególnie docenią panie w dojrzałym wieku. Co więcej, jeśli przed zabiegiem schłodzicie roller w lodówce, zmniejszycie widoczność „pajączków” i zwęzicie rozszerzone pory. Wałeczek do masażu...

Masaż twarzy rollerem
Hirurg/iStock
Pielęgnacja
Masaż twarzy rollerem - jak go używać krok po kroku i jakie daje efekty
Masaż twarzy rollerem to fantastyczny sposób na zrelaksowanie naszej skóry twarzy, a także poprawę mikrokrążenia i pozbycie się obrzęków. Regularne masowanie twarzy poprawia jej rysy, głównie dzięki pozbyciu się limfy i opuchnięć, ale także dzięki działaniu odmładzającemu.

Masaż twarzy rollerem wywodzi się z azjatyckiej pielęgnacji. Jest w niej stosowany od setek lat, a do nas przywędrował dzięki rozpowszechnieniu azjatyckich produktów, które podbiły nasz rynek. Masowanie twarzy rollerem pozwala uwydatnić rysy, wysmuklić twarz i sprawić, że będzie ona wyglądała świeżo - z efektem liftingu. Aby osiągnąć takie efekty, musisz jednak prawidłowo stosować roller. Zobacz, jak zrobić to krok po kroku! Spis treści: Efekty masażu twarzy rollerem Jaki roller do masażu twarzy wybrać? Roller do masażu twarzy z kamienia jadeitowego Roller do masażu twarzy z różowego kwarcu Jak używać rollera do masażu twarzy? Jak wykonać masaż twarzy rollerem krok po kroku? Przeciwwskazania do wykonywania masażu twarzy rollerem Efekty masażu twarzy rollerem Masaż twarzy rollerem przynosi naszej cerze wiele korzyści, a wiele osób, które spróbowało wykonać domowy zabieg potwierdza, że przynosi on delikatne efekty już po pierwszym użyciu! Regularne stosowanie daje wiele korzyści, między innymi: zniwelowanie opuchnięć i obrzęków,  modelowanie owalu twarzy,  pozbycie się drobnych zmarszczek,  stymulacja krążenia limfy, uczucie ulgi i odprężenia skóry, które wynikają z rozluźnienia mięśni. Jeśli chcesz uzyskać większe efekty i pozbyć się opuchlizny, przed użyciem trzymaj roller w lodówce. Schodzony kamień jeszcze lepiej zadba o uczucie odprężenia i zniwelowanie obrzęku.  Jaki roller do masażu twarzy wybrać? Niektóre osoby przypisują także różne właściwości kamieniom, z których jest wykonany roller. Właściwości kamieni wywodzą się z chińskiej tradycyjnej medycyny. Do najpopularniejszych rodzajów rollerów należą roller jadeitowy i roller kwarcowy. Przy kupnie rollera warto sprawdzić autentyczność kamienia - dopiero wtedy...

Masaż jadeitowym rollerem do twarzy
Tijana Simic
Pielęgnacja
Jadeitowy masażer do twarzy – który wybrać i jak używać? [Ranking]
Jadeitowe masażery do twarzy od setek lat stosowane są przez Azjatki w czasie codziennej pielęgnacji. Od pewnego czasu zawładnęły też Instagramem. Masaż jadeitowym wałkiem nie tylko fantastycznie relaksuje, ale również likwiduje obrzęki i cienie pod oczami, zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i poprawia owal twarzy.

Jadeitowy masażer do twarzy to jeden z najpopularniejszych urodowych gadżetów ostatnich sezonów. Charakterystyczne urządzenie złożone z rączki i dwóch różnej wielkości wałeczków pozwala na wykonanie odmładzającego masażu twarzy. Już po pierwszym użyciu skóra nabiera zdrowego, świeżego kolorytu i znika opuchlizna, a po kilku tygodniach jest wyraźnie gładsza i lepiej napięta. Sprawdźcie, który wałeczek jadeitowy wybrać i w jaki sposób masować nim twarz. Spis treści: Masażer do twarzy – jadeitowy czy kwarcowy? Jak używać jadeitowego masażera do twarzy? Efekty stosowania jadeitowego masażera do twarzy Jadeitowy masażer do twarzy – przeciwwskazania Jadeitowy masażer do twarzy z Rossmanna Ewa Schmitt – opinie Jadeitowy masażer do twarzy Deni Carte Jadeitowy masażer do twarzy Clavier Masażer do twarzy – jadeitowy czy kwarcowy? W sklepach natkniecie się na dwa rodzaje klasycznych rollerów do twarzy . Wyglądają niemal identycznie – mają wygodną rączkę do trzymania, a na obu jej końcach umieszczone są wałeczki. Mniejszy wałek przeznaczony jest do masowania okolic oczu i ust, a więc tych partii twarzy, które ciężko byłoby dokładnie wymasować wałkiem o większej średnicy. Tym, co różni rolki do twarzy, jest kamień, z którego są wykonane. Z łatwością jednak je odróżnicie – wałki jadeitowe mają zielonkawy kolor, natomiast rollery z kwarcu są różowe. Według tradycji chińskiej oba kamienie mają wyjątkowe działanie – jadeit nazywany jest „kamieniem młodości”, natomiast kwarc „kamieniem miłości”. W rzeczywistości efekty stosowania obu masażerów są takie same. Różnica jest taka, że kwarc lepiej trzyma chłód i jest odrobinę odporniejszy...

masażer do twarzy
glegorly/iStock
Pielęgnacja
Masażer do twarzy - jak daje efekty i jaki wybrać? 
Masażer do twarzy niweluje zmarszczki i cienie pod oczami, sprawia że twarz jest rozświetlona, dotleniona i ujędrniona. Kluczem do sukcesu są regularne masaże twarzy nie rzadziej niż co dwa dni. Sprawdźcie, jaki rodzaj masażera do twarzy wybrać – jadeitowy, gua sha, masażer 3D, elektryczny czy soniczny oraz jak go używać.

  Masażera do twarzy najlepiej używać z dodatkiem olejku, serum lub maseczki. Masaż wykonujemy od 2 do 5 minut. Wizażanki bardzo chwalą regularny masaż twarzy - "buźka jędrniejsza, opuchlizna zmniejszona", szczególnie ten za pomocą rollerów jadeitowych i kwarcowych. Spis treści: Jak działa i jakie efekty daje masażer do twarzy? Jak używać masażera do twarzy? Jak często używać masażera? Jaki masażer do twarzy wybrać? Jadeitowy masażer do twarzy Masażer do twarzy gua sha Masażer do twarzy 3D Elektryczny masażer do twarzy Soniczny masażer do twarzy Przeciwwskazania do stosowania masażera do twarzy Jak działa i jakie efekty daje masażer do twarzy? Efektem używania urządzenia do masażu twarzy jest rozluźnienie jej mięśni i ich wzmocnienie. Trzeba pamiętać, że gdy mięśnie twarzy słabną, zmienia nam się owal twarzy, a pod oczami robią się worki. Za to jednym z powodów powstawania zmarszczek jest utrwalenie skurczu mięśni.  Ponadto masaż pobudza krążenie krwi i limfy w tkankach. I tym samym ułatwia usuwanie z nich toksycznych produktów przemiany materii oraz zapewnia ich lepsze dotlenienie i odżywienie. A cera, która jest lepiej dotleniona i odżywiona, jest zdrowsza i zdecydowanie lepiej wygląda. Mało tego - tak pobudzona do życia skóra energiczniej produkuje elastynę i kolagen, które czynią ją jędrną i sprężystą. Przy regularnym stosowaniu masażera do twarzy możemy zauważyć: ujędrnienie i wygładzenie skóry, poprawę kolorytu skóry, dzięki dotlenieniu i odżywieniu komórek, usunięcie opuchlizny i zastojów limfy, zniwelowanie zmarszczek, poprawienie konturu i owalu twarzy, zniwelowanie worków i cieni pod oczami . Jak używać masażera do...

Nasze akcje
yope skin progress
Pielęgnacja
Zdrowsza skóra dzień po dniu - kosmetyki YOPE SKIN PROGRESS sprawdzone przez Wizażanki
Współpraca reklamowa
Biotebal EFFECT serum spray wyniki testu
Fryzury
Wizażanki przetestowały nowość - Biotebal EFFECT Serum spray!
Współpraca reklamowa
Skin cycling
Pielęgnacja
Na czym polega metoda #SkinCycling, która podbija TikToka?
Współpraca reklamowa
L'Oreal Paris codzienna rutyna pielęgnacyjna
Pielęgnacja
Test redakcji: Witamina C i SPF to duet idealny w codziennej porannej rutynie pielęgnacyjnej
Współpraca reklamowa
neboa
Fryzury
"Kosmetyki od NEBOA odżywiły i zregenerowały moje włosy od skalpu po same końce" - zobaczcie wyniki testu Wizażanek
Współpraca reklamowa
Test kosmetyków do makijażu od AA Wings of Color
Makijaż
Przetestowałam nowe kosmetyki AA Wings of Color. Efekt to idealna skóra przez cały dzień!
Współpraca reklamowa
lactacyd
Styl życia
„Już po pierwszym użyciu znika uczucie suchości i swędzenia”. Nowy płyn do higieny intymnej Lactacyd® Ultra-Nawilżający 40+ to hit Wizażanek!
Współpraca reklamowa
Depilatory Braun
Pielęgnacja
Przetestowałyśmy urządzenia do depilacji Braun. To sposób na gładką skórę bez podrażnień i wrastających włosków!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost