Naturalnym glow określić możemy zdrową, wypielęgnowaną cerę, która jest promienna, gładka i miękka w dotyku. Dobrze wygląda bez makijażu, nie potrzebuje kamuflażu i jest rozświetlona, ale nie przetłuszczona. Taki efekt osiągnąć możemy oczywiście dzięki użyciu rozświetlacza do twarzy, jednak w pierwszej kolejności warto zadbać o pielęgnację, która sprawi, że zredukujemy szarości, poprawimy teksturę skóry, ale też ujednolicimy koloryt cery i dodamy jej blasku. Każdy mejkap będzie wyglądał na niej nieskazitelnie. O tym, jak uzyskać taki efekt opowiedziała nam Amanda Bell, dyrektorka ds. promocji marki i nauki makijażu marki Pixi, która jest wizażystką, pedagogiem i twórczynią produktów marki.

Reklama

Zobacz także: Makijaż glow - jak go wykonać? Triki wizażystki na piękny i trwały makijaż rozświetlający

Naturalny glow dzięki witaminie C

Witamina C może pomóc w rozjaśnieniu cery - w tym redukcji przebarwień, zarówno posłonecznych, potrądzikowych, jak i hormonalnych. Wspomaga ujędrnianie skóry i dodaje jej blasku. Cera zyskuje dzięki niej równomierny koloryt i zachwyca naturalnym glow. Jest jaśniejsza i wygładzona. Możemy stosować ją w kilku produktach o zróżnicowanej sile działania.

Włączenie witaminy C do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych pomoże ożywić i rozjaśnić skórę. Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który bardzo szybko energetyzuje cerę. Wybierz produkt do mycia twarzy i tonik z witaminą C, a dla uzyskania głębszych, bardziej spektakularnych efektów, sięgnij po skoncentrowane serum - mówi Amanda Bell.

Witamina C poprawi wygląd cery zmęczonej i poszarzałej. Jest pierwszym krokiem do rozświetlenia skóry bez użycia produktów kolorowych. Żeby wzmocnić efekt, warto rozszerzyć również pielęgnację o rytuał łączący peeling z maską odżywiającą.

Poszarzała i pergaminowa skóra jest przeciwieństwem efektu świetlistej cery. Świetnym sposobem na pozbycie się oznak zmęczenia jest duet peeling plus maska odżywcza. Peeling poprawi strukturę skóry i umożliwi składnikom nawilżającym maski dotarcie do najgłębszych jej warstw, dzięki czemu uzyskany efekt będzie jeszcze większy. Sięgaj po maski bogate w humektanty i ceramidy, ponieważ to właśnie one nadają skórze idealnie nawilżonego wykończenia.

Rozświetlające olejki do twarzy

Wieczorem dodaj 2 krople olejku do kremu nawilżającego, dzięki czemu w łatwy i dopasowany dla twoich potrzeb sposób odżywisz i rozświetlisz cerę, utrzymując jednocześnie odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Sięgaj po mieszanki olejków, które zawierają szereg pożądanych składników pielęgnacyjnych – wówczas dosłownie otulisz skórę odżywczym kokonem!

Olejek możemy też dodać do podkładu, zwiększając jego właściwości rozświetlające, zmniejszając jego krycie, zwiększając efekt naturalnego glow. Do triku możemy wykorzystać np. olejek jojoba. Do podkładu dodajemy również płynny rozświetlacz. Tego typu udoskonalenia najlepiej stosować jednak na suchej cerze.

Zobacz także

Mgiełki rozświetlające

Skóra odwodniona może wyglądać na matową i poszarzałą. Łatwym i skutecznym sposobem na pozbycie się tego problemu jest użycie mgiełki, której aplikacja nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku, a w rezultacie otrzymujemy poprawę nawilżenia i piękny blask cery!

Mgiełka do twarzy pomaga ukoić skórę, nawilża ją latem, ale też naturalnie ją rozświetli. Ta z drobinkami dodatkowo doda blasku makijażowi. Niezależnie od tego, czy będzie rozpylona bezpośrednio na skórę, czy na podkład, zostawi na nich subtelny, rozświetlający film. Mgiełki dobrze używać jako bazy, która ma działanie pielęgnujące i regenerujące.

Instagram@pixibeauty/ iStock

Baza rozświetlająca i odpowiedni puder

Dla naturalnego glow zamiast mgiełki użyć możemy dedykowanej temu bazy rozświetlającej. Zawiera ona pigmenty, które odbijają światło i nadają cerze zdrowy wygląd. Skóra wygląda na wypoczętą i wygładzoną. Bazy użyć możemy zarówno na całą twarz, jak i jej wybrane partie, jak przy użyciu klasycznego rozświetlacza.

Bazy pod makijaż bogate w składniki pielęgnacyjne to fantastyczny sposób na nadanie cerze upiększającego blasku, odpowiedniego na każdą okazję:dla lekkiego efektu rozświetlenia nałóż bazę rozświetlającą pod podkład,dla średniego efektu rozświetlenia zmieszaj bazę rozświetlającą z podkładem,dla uzyskania maksymalnego blasku nałóż rozświetlającą bazę jako płynny rozświetlacz na podkład. Dzięki temu osiągniesz nieskazitelne, świetliste wykończenie.

Istotne jest również to, jaki puder wybierzemy do wykończenia makijażu. Te matujące zredukują lub zamaskują efekt i pozbawią cerę blasku, który uzyskałyśmy dzięki produktom do pielęgnacji.

Zrezygnuj z tradycyjnych pudrów utrwalających na bazie talku. Sięgnij po te, które usuwają nadmiar sebum, ale wciąż pozwalają na prześwitywanie naturalnego blasku cery.

Naturalny glow dzięki zmianie sposobu aplikacji

To, w jaki sposób aplikujemy kosmetyki ma wpływ na efekt końcowy.

Możesz nadać cerze promiennego blasku i nawilżenia poprzez spryskanie pędzla lub gąbki do makijażu lekką mgiełką nawilżającą. Zabieg ten nie tylko wydobędzie blask produktów, ale także pomoże kosmetykom skuteczniej wtopić się w cerę. Dodatkowo możesz rozblendować podkład okrężnymi ruchami (dzięki temu skuteczniej rozprowadzisz pigment po powierzchni skóry).
Reklama

A wy jak uzyskujecie swój naturalny glow?

Reklama
Reklama
Reklama