Reklama

Kinesiotaping twarzy to technika pielęgnacji twarzy, która została oparta na rozluźnianiu mięśni przy pomocy specjalnych taśm. Dzięki odpowiedniemu ich naklejeniu następuje "relaksacja spiętych mięśni", co skutkuje wygładzeniem zmarszczek i uniesieniem owalu twarzy. Z pewnością kojarzycie taśmy wykorzystywane w tapingu twarzy. Są bardzo zbliżone do tych, które stosowane są w tapingu na ciele wykonywanym przez fizjoterapeutów. Odpowiemy wam na wszystkie nurtujące was pytania: na jakiej zasadzie taping twarzy działa? Co daje taping twarzy? Jak nakładać taśmy? Kto może używać taśm do tapingu twarzy i czy ich kolor ma znaczenie?

Reklama

Spis treści:

  1. Na czym polega kinesiotaping estetyczny twarzy?
  2. Czym są taśmy do kinesiotapingu twarzy?
  3. Czy taping twarzy jest skuteczny?
  4. Efekty tapingu twarzy
  5. Jak wykonać kinesiotaping twarzy i jak nakładać plastry na skórę?
  6. Kinesiotaping twarzy - cena zabiegu

Na czym polega kinesiotaping estetyczny twarzy?

Taping został stworzony w latach 70. ubiegłego wieku przez doktora Kenzo Kase. Z początku była to metoda wspierająca sportowców w rekonwalescencji. Dr Kenzo stworzył technikę, a także zaprojektował taśmy, które wspierają pracę mięśni i stawów, jednocześnie nie ograniczając ruchów. Kinesiotaping to nazwa wzięta od kinezjologii, czyli nauki o ruchu ciała. Taśmy mają na celu odciążenie i zrelaksowanie mięśni. Wkrótce odkryto, że tapy działają nie tylko na ciało, ale również na mięśnie twarzy. Taping estetyczny twarzy polega na odpowiednim doklejeniu taśm do skóry. Muszą mieć one odpowiednią długość i kształt, dzięki czemu są w stanie efektywnie relaksować mięśnie twarzy.

Ten zabieg zyskuje coraz większą popularność, jest także jednym z sekretów młodzieńczego wyglądu największych gwiazd! Do jego stosowania przyznała się chociażby Doda.

Getty Images@primipil

Czym są taśmy do kinesiotapingu twarzy?

Taśmy do tapingu twarzy wykorzystywane są dokładnie te same, co w przypadku fizjoterapeutycznego tapingu ciała. Jedyne są one wycinane w charakterystyczne kształty, które są odpowiednie do naklejania na twarzy. Mają one ustaloną grubość i ciężar właściwy, a co ważne, mają dużą rozciągliwość - aż 130-140%. Mają charakterystyczną budowę, która zbliżona jest do właściwości naszej skóry. Ich kolor nie ma znaczenia - jest jedynie kwestią estetyczną. Poza jednokolorowymi taśmami, mamy do wyboru również te z ozdobnym printem.

Getty Images@Tutye

Czy taping twarzy jest skuteczny?

Taping twarzy uznawany jest za jeden ze skutecznych sposobów anti-agingowych. Przynosi dobre rezultaty, o ile jest wykonywany w prawidłowy sposób, a także zachowana jest regularność zabiegów. Ważne jest dobre przyklejenie taśm. Nieprawidłowa metoda nakładania tejpów może powodować podrażnienia, a nawet przynieść skutki odwrotne do zamierzonych! Pamiętajcie także, że sam taping nie wystarczy. Musi on być uzupełniony odpowiednią pielęgnacją. Dobrze jest także wykonywać inne domowe zabiegi przeciwstarzeniowe, jak masaż twarzy (np. masaż twarzy kobido).

Efekty tapingu twarzy

Taping twarzy ma wiele zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim taping twarzy plastrami obniża w mięśniach napięcie. Ciągle zaciśnięte mięśnie twarzy mogą być przyczyną powstania asymetrii buzi. Ale to nie jedyna jego zaleta! Jeśli będziesz stosować taping twarzy, możesz się spodziewać:

  • poprawy owalu twarzy,
  • zmniejszenia tak zwanego drugiego podbródka,
  • zredukowania opuchlizny i usprawnienia przepływu limfy i krwi,
  • zredukowana jest widoczność blizn (dzięki ujędrnieniu skóry),
  • spłycenia zmarszczek twarzy,
  • poprawy rysów, m.in. uniesienia kącików ust i spłycenia bruzd wargowo-nosowych,
  • dotlenienia skóry,
  • zwiększenia witalności,
  • detoksykacja skóry.

Wykonanie takiego zabiegu w okolicy twarzy ma naprawdę wiele zalet, a efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko. Taping twarzy służy unoszeniu skóry, ujędrnieniu jej i wygładzeniu, co może zastąpić ćwiczenia mięśni twarzy, masaż twarzy lub zabiegi medycyny estetycznej. Te niepozorne kolorowe taśmy mają naprawdę realny wpływ na poprawę wyglądu twarzy. Dają twarzy naturalny lifting bez interwencji chirurgicznej.

Zobacz także: Plaster na lwią zmarszczkę - jak stosować taping twarzy na zmarszczki mimiczne

Dla kogo jest kinesiotaping twarzy?

Kinesiotaping twarzy dedykowany jest każdej osobie, która ma widoczne pierwsze oznaki starzenia się. Może być także środkiem zapobiegawczym przed powstawaniem zmarszczek. Jest także idealny dla każdej osoby mającej problem z opuchlizną twarzy i asymetrią owalu twarzy. Jest to także świetny zabieg relaksujący i odprężający - nie tylko mięśnie, ale również nas.

Getty Images@NataliShuvalova

Jak wykonać kinesiotaping twarzy i jak nakładać plastry na skórę?

Kinesiotaping twarzy wykonamy np. zaopatrując się w rolkę specjalnego plastra i nakleić taśmę zgodnie ze wskazówkami. Zanim przystąpimy do samodzielnej aplikacji, najlepiej przejść przez szkolenie. Istnieje jednak kilka zasad, o których należy pamiętać. Zacznij od zapoznania się z anatomią twarzy i najlepiej przynajmniej raz skorzystaj z usług specjalisty, aby podjerzeć jego metodę aplikacji kinesiotapingu estetycznego. Następnie aplikację możemy podzielić na kilka etapów.

  1. Przygotowanie skóry - zacznij od oczyszczenia jej. Wykonaj demakijaż i przemyj skórę żelem lub pianką do mycia. Nie aplikuj żadnych kosmetyków: tapy nakładamy na suchą skórę.
  2. Aplikacja taśm - zabieg zazwyczaj koncentruje się na wybranych partiach twarzy i/lub szyi. Najczęściej są to: okolice lwiej zmarszczki, kurze łapki, podwójny podbródek i bruzda nosowo-wargowa. Zacznij od wybrania partii, którymi będziesz chciała się zająć w danym zabiegu.
  3. Po wybraniu partii twarzy, utnij kawałki taśmy o stosownej długości i szerokości. PAMIĘTAJ! Na taśmie znajduje się klej, który może być potencjalnie drażniący i uczulający, dlatego przed oklejeniem twarzy, przetestuj go na niewielkim kawałku skóry. W cięciu pomogą nam przerywane linie, które znajdują się na spodzie taśmy. Poniżej zamieszczamy przykładowe umieszczenie taśm na twarzy. Pamiętaj, aby przy nakładaniu ich nie naciągać ich zbyt mocno.
Getty Images@primipil
  1. Taping w domowym zaciszu najlepiej wykonywać na noc. Wówczas mamy pewność, że taśmy będą na naszej skórze na tyle długo, że będą w stanie rozwinąć swoje działanie. Mówi się, że potrzebują do tego 6-8 godzin!
  2. Ostatni krok to zdejmowanie taśm. To bardzo ważny krok, który może mieć wpływ na kondycję skóry. Przyklejona taśma potencjalnie może podrażnić skórę, dlatego zacznij od rozmiękczenia taśmy wodą. Po umyciu buzi zacznij rolować taśmę, odklejając ją.
  3. Pielęgnacja po tapingu jest równie ważna. Nie możesz zastąpić codziennej pielęgnacji tapingiem. Rutyna z użyciem kosmetyków to kolejny krok do pięknie wyglądającej, odżywionej i nawilżonej skóry. W wybieraniu odpowiedniej pielęgnacji weźmy pod uwagę kondycję swojej cery oraz jej typ. I jeszcze jedno - podobnie, jak w pielęgnacji, tak i w tapingu niezwykle ważna jest systematyczność.
Reklama

Kinesiotaping twarzy - cena zabiegu

Kinesiotaping twarzy wykonany u specjalisty to koszt około 120-140 zł. Natomiast zakup taśmy to około 20-30 zł za pięciometrową rolkę, która wystarcza na wykonanie kilku zabiegów.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane