Reklama

Laser na twarz to inaczej laseroterapia, czyli seria zabiegów wykonywana w gabinetach kosmetycznych w celu poprawy stanu skóry. Może być wykonywana z wielu powodów i działać na wiele obszarów, takich jak likwidacja przebarwień, zmarszczek, a także poprawa jędrności skóry. Najpopularniejszym typem lasera, który jest wykorzystywany w salonach kosmetycznych jest laser frakcyjny.

Reklama

Spis treści:

  1. Na czym polega zabieg laserem na twarz?
  2. Efekty stosowania lasera na twarz
  3. Laser na przebarwienia na twarzy
  4. Laser odmładzający na twarz
  5. Laser na popękane naczynka na twarzy oraz na rumień
  6. Laser biostymulujący na twarz
  7. Cena zabiegu laserem na twarz
  8. Przeciwwskazania do stosowania lasera na twarz

Na czym polega zabieg laserem na twarz?

Laser frakcyjny emituje wiązkę promieni światła, która wnika w skórę właściwą i usuwa niedoskonałości. Dzięki temu laser jest bardzo skuteczny w walce z wszelkimi problemami. Efekt uzależniony jest od długości fali światła. Laseroterapia należy do bardzo precyzyjnych zabiegów: wypuszczana przez urządzenie fala jest niewielkich rozmiarów i może objąć swoim działaniem wybrany punkt na twarzy, jak chociażby pojedyncze przebarwienie.

Efekty stosowania lasera na twarz

Laseroterapia to bezpieczny sposób na pozbycie się problemów skórnych, a jego efekty uzależnione są od tego, co dokładnie chcesz osiągnąć. Wykonywana przez specjalistów w sterylnych warunkach nie pozostawia efektów ubocznych. Laser może działać na skórę na wiele różnych sposobów, które po krótce przedstawimy. Oto efekty stosowania lasera na twarz!

Zobacz także: Depilacja laserowa bikini – rodzaje, efekty, cena, opinie

Laser na przebarwienia na twarzy

Już wcześniej wspomniałyśmy o tym, że laser na twarz potrafi usunąć przebarwienia, które powstały ze względu na nagromadzenie się melaniny na niewielkim skrawku skóry. Przyczyną powstawania przebarwień mogą być:

  • zachwianie równowagi hormonalnej (np. w trakcie ciąży czy jako objaw choroby hormonalnej),
  • leki fotouczulające,
  • uszkodzenia skóry powstałe przez działanie silnych kosmetyków na bazie alkoholu.

Aby usunąć przebarwienie, zostaje ono naświetlone wiązką lasera. Melanina pochłania promieniowanie i odbija je, jednak w tym procesie jednocześnie się rozpada. Organizm usuwa tak rozbity barwnik, ale zanim to nastąpi, możesz się spodziewać lekkiego pociemnienia plam. W ciągu kilku dni zniknie wraz ze złuszczającym się martwym naskórkiem.

Laser odmładzający na twarz

Laserowe odmładzanie twarzy uznawane jest za świetną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych lub bardziej inwazyjnych zabiegów. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a jedynym działaniem niepożądanym jest podrażnienie skóry, które stopniowo ustępuje. Zabieg laserowego odmładzania twarzy dedykowany jest kobietom, których skóra na twarzy wyraźnie traci jędrność i widoczne są pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek i zwiotczenia skóry.

Aby zrozumieć, czemu laser na twarz dojrzałą jest skuteczny, warto wiedzieć, że wraz z wiekiem zmniejsza się aktywność fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Zadaniem wiązki lasera jest stymulacja fibroblastów, aby te poprawiły swoją aktywność i szybciej produkowały włókna kolagenowe oraz elastynę. Poprzez to skóra zaczyna się regenerować, poprawia się jej jędrność i ogólny wygląd.

Julia Kiseleva/iStock

Laser na popękane naczynka na twarzy oraz na rumień

Jeśli na Twojej twarzy pojawiły się pajączki, czyli rozszerzone naczynka krwionośne, laseroterapia również będzie skuteczną bronią w walce z nimi. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana miejscowo, a następnie stosowana jest wiązka światła o długości, która pochłaniana jest przez hemoglobinę. Pod wpływem wiązki ulega zniszczeniu wraz z uszkodzonym naczynkiem.

Po zabiegu laserowego zamykania naczynek możesz spodziewać się zaczerwienienia i opuchnięcia, ale objawy te znikają, podobnie jak problematyczne rozszerzone naczynka. Zazwyczaj w przypadku naczynka wystarcza jednorazowy zabieg laserem, ale jeśli zmiany są rozległe, możesz zostać poproszona o powtórkę.

Laser biostymulujący na twarz

Laser biostymulujący przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z trudnymi do wyleczenia zmianami skórnymi, jak np. w przypadku trądziku. Ale nie tylko! Może pomagać leczyć zespoły bólowe oraz działa przeciwzapalnie. Biostymulacja to bezbolesny i szybki zabieg, w którym naświetla się zmienione chorobowo miejsca laserem o niskiej pomocy. Pomaga to zregenerować tkanki i zahamować stany chorobowe.

Laseroterapia może być również zastosowana na blizny po trądziku. Laser zmniejszy ich widoczność, a w niektórych przypadkach może je nawet całkowicie usunąć.

Cena zabiegu laserem na twarz

Jeśli chodzi o ceny zabiegów laserowych, są one uzależnione od tego, na co ma działać laser, na jak dużym obszarze będzie stosowany oraz ilu zabiegów będzie wymagała kuracja. Ceny za pojedynczy zabieg na niewielkim kawałku skóry zaczynają się już od około 100 zł. W przypadku rozległych zmian skórnych, wymagających całego cyklu leczenia, cena ta może sięgnąć 1000 lub więcej złotych.

Zobacz także: Laserowe usuwanie tatuażu – na czym polega zabieg?

Przeciwwskazania do stosowania lasera na twarz

Jednak nie każdy może cieszyć się dobrymi rezultatami laseroterapii. Istnieje cała lista przeciwwskazań do jej wykonania. Znajdują się na niej:

Reklama
  • aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe,
  • niewyleczony stan zapalny skóry,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • zaburzony układ immunologiczny,
  • zaburzenia gojenia,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • epilepsja,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • opalona skóra,
  • stosowanie wszelkich substancji światłoczułych.
Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane