Reklama

Laserowe wybielanie zębów od lat uchodzi za najskuteczniejszy sposób na uzyskanie białego uśmiechu. Żeby jednak przeprowadzić ten zabieg, trzeba się najpierw odpowiednio przygotować, w innym przypadku możemy doprowadzić do nadwrażliwości, leczenia kanałowego oraz niejednolitego koloru. Efekt jest spektakularny, jednak utrzymanie go nie należy do najłatwiejszych. Warto więc być na to przygotowanym, gdyż cena laserowego wybielania nie jest niska.

Reklama

Spis treści:

  1. Dla kogo będzie odpowiednie laserowe wybielanie zębów
  2. Przeciwskazania do wybielania zębów laserem
  3. Jak wygląda zabieg laserowego wybielania zębów
  4. Efekty laserowego wybielania zębów
  5. Zalecenia po laserze na zęby
  6. Cena laserowego wybielania zębów

Dla kogo będzie odpowiednie laserowe wybielanie zębów

Bardzo ważne jest to, aby przez przeprowadzeniem zabiegu, wyleczyć wszystkie ubytki. Jeśli tego nie zrobimy, może dojść do wystąpienia nadwrażliwości zębów. Dodatkowo grozi to uszkodzeniami, które będą potem wymagały leczenia kanałowego. Preparat oparty o nadtlenek wodoru może bowiem uszkodzić miazgę zęba.

Przed samym laserowym zabiegiem na zęby, koniecznie trzeba usunąć kamień nazębny i wykonać higienizację, tak by uzyskany efekt był równomierny, a zęby rozjaśnione na tym samym poziomie. Ewentualne leczenie, a następnie usuwanie kamienia to dodatkowe koszty, które trzeba doliczyć do całego procesu - każdy decydujący się na tę metodę powinien być na to przygotowany.

Jednocześnie laser na zęby będzie dobry dla pacjentów, który wypróbowali już inne metody, na przykład sposób nakładkowy, a mimo to efekt wybielania zębów ich nie zadowala. Laser diodowy pozwala w szybki i bezbolesny sposób, często już po jednej wizycie, uzyskać hollywoodzki uśmiech. Jest to też więc metoda dla tych z was, którym zależy na szybkich i spektakularnych efektach.

Przeciwskazania do wybielania zębów laserem

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na taki zabieg wybielania u dentysty. Przeciwskazaniem są choroby przyzębia, próchnica, ubytki, stare wypełnienia i nadwrażliwość dziąseł. Nie wszystkie te problemy da się wyleczyć w ciągu kilku wizyt, trzeba uzbroić się w cierpliwość, a czasem nie jest to w ogóle możliwe ze względu na inne problemy zdrowotne. Przykładowo, jeśli dziąsła krwawią mimo braku kamienia nazębnego, konieczna będzie dalsza diagnostyka. Okazuje się więc, że aby kwalifikować się do rozjaśniania zębów, trzeba cieszyć się ogólnie dobrym zdrowiem.

Jak wygląda zabieg laserowego wybielania zębów

Na samym początku stomatolog nakłada na dziąsła specjalny żel, który chroni je przed środkiem wybielającym. Następnie żel ten jest utwardzany w specjalnej lampie. Teraz zaczyna się właściwa część zabiegu. Na zęby nakładany jest preparat, którego głównym składnikiem aktywnym jest nadtlenku wodoru. Ostatnim krokiem jest naświetlanie zębów niebieskim światłem za pomocą lasera diodowego lub lampy LED. Czas naświetlania wynosi od 20 do 40 minut. Nadtlenkek wodoru przy rozpadzie wnika w szkliwo i wybiela przebarwienia na zębach. Po zabiegu usuwa się preparat wybielający oraz ochronny z dziąseł, a usta płucze się ciepłą wodą.

Zobacz także: Wybielanie zębów w domu - jak naturalnie wybielić zęby?

Efekty laserowego wybielania zębów

Po laserowym wybielaniu zębów możemy liczyć na długotrwałe usunięcie plam i przebarwień, które powstały przy jedzeniu, piciu, a nawet paleniu papierosów. Pełny efekt zabiegu i stabilizacja koloru widoczna jest dopiero po dwóch tygodniach. Na niektórych zębach można osiągnąć efekt wybielenia nawet o 11 stopni oraz ujednolicenia koloru zębów. W zależności od diety, higieny jamy ustnej i innych nawyków, efekt wybielania może utrzymywać się nawet do 2 lat.

Zalecenia po laserze na zęby

Aby efekt wybielenia zębów utrzymał się jak najdłużej, należy przez minimum dwa tygodnie po zabiegu wprowadzić tak zwaną białą dietę, czyli wyrzucić z diety wszelkie barwniki, na przykład porzeczki, buraki, wino czy kawę. W późniejszym okresie również lepiej unikać tych produktów lub chociaż ograniczyć ich spożycie, aby zachować śnieżnobiały uśmiech. Jeżeli palimy, efekt nie będzie trwały, a zębów powrócą do poprzedniego stanu bardzo szybko.

Cena laserowego wybielania zębów

Cena laserowego wybielania zębów zależna jest od kilku czynników - wyboru salonu i lokalizacji, w jakiej on się znajduje oraz wybranej przez nas metody. Żeby wybielić całe dwa łuki zębowe, trzeba się liczyć z kosztem od kilkuset do około 2000 złotych. Możemy również zdecydować się na wybielanie pojedynczych zębów. Cena wybielania jednego zęba oscyluje w granicach 100-200 złotych. Laserowy zabieg u dentysty to jednak jeden z najdroższych sposobów na wybielenie szkliwa.

Reklama

Przeczytaj również: Paski wybielające zęby - czy mogą niszczyć szkliwo?

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane