Reklama

Masaż bańką chińską to jeden z podstawowych zabiegów kosmetycznych ujędrniających ciało i zmniejszających widoczność cellulitu. Cena takiego masażu wykonywanego w salonie kosmetycznym, gabinecie fizjoterapeuty lub centrum odnowy biologicznej zaczyna się od około 60 zł. Ale podobne efekty przy znacznie mniejszym wydatku można osiągnąć regularnie używając bańki chińskiej w domu. A najlepszym dowodem na to są idealnie gładka i sprężysta skóra na udach i pośladkach Natalii Siwiec, która sama regularnie masuje się bańką chińską.

Reklama

Fot.: iStock

Bańka chińska - działanie

Do masażu bańką chińską wykorzystuje się gumową bańkę, którą próżniowo zasysa się skórę i znajdującą się pod nią tkankę. Następnie, przesuwając bańkę po wybranym fragmencie ciała (np. udzie), powodujemy w tym miejscu:

  • pobudzenie krążenia krwi i co za tym idzie, lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek i skóry,
  • wygładzenie i ujędrnienie skóry,
  • rozbicie tkanki tłuszczowej powodującej cellulit,
  • zmniejszenie przyczyniających się do obrzęku ciała zastojów wody i limfy,
  • przyspieszenie wydalania z organizmu toksycznych produktów przemiany materii,
  • rozluźnienie mięśni.

Masaż bańką chińską - sprawdź, czego potrzebujesz

Chcąc wykonać masaż bańką chińską w domu, przede wszystkim potrzebujesz bańki (albo najlepiej kilku baniek w różnych rozmiarach) wykonanej z elastycznej gumy. Konieczny jest też kosmetyk poślizgowy - może być to oliwka kosmetyczna lub nawet oliwa z oliwek.W trakcie masażu bańką chińską skóra rozgrzewa się i rozszerzają się jej pory, czego konsekwencją jest lepsze wchłanianie nałożonych na nią kosmetyków. Warto wykorzystać ten fakt i do masażu bańką chińską użyć produktu wzmacniającego jej działanie ujędrniające i antycellulitowe.Żeby w pełni wykorzystać pielęgnacyjny potencjał bańki chińskiej dobrze jest jako kosmetyku poślizgowego użyć oliwki antycellulitowej lub samodzielnie ją sobie przygotować. Sprawdzonym i polecanym przez internautki kosmetykiem antycellulitowym jest na przykład olejek z brzozy Weleda.

Można też przygotować sobie doskonały olejek antycellulitowy. Wystarczy wymieszać łyżkę oliwy z oliwek lub oleju kokosowego z kilkoma kroplami któregoś z poprawiających mikrokrążenie olejków eterycznych - olejkiem cynamonowym, imbirowym lub z drzewa cedrowego.

Bańka chińska - masaż krok po kroku

Wykonanie automasażu bańką chińską należy poprzedzić umyciem ciała. Następnie smarujemy jego część, którą planujemy masować, kosmetykiem poślizgowym, działającym antycellulitowo.

  1. Przykładamy ściśniętą bańkę do natłuszczonego fragmentu ciała (np. do uda) i zasysamy nią skórę ze znajdującą się pod nią tkanką.
  2. Powoli przesuwamy bańkę linearnie od dołu ku górze.
  3. Żeby odczepić ją od ciała, wkładamy w nią palec wskazujący. Nie odrywamy jej na siłę, bo grozi to pękaniem naczynek i powstawaniem siniaków.
  4. Powtarzamy masaż wybranego fragmentu ciała, tym razem wykonując ruchy okrężne.

Zobacz także: Dzięki tym masażerom zdecydowanie zmniejszysz widoczność swojego cellulit!Ból w trakcie masażu to zwykle sygnał, że bańka chińska nie zassała skóry w odpowiedni sposób. Po masażu skóra powinna być rozgrzana i czerwona, mogą też pojawiać się na niej lekkie wybroczyny. Masaż bańką chińską nie powinien jednak prowadzić do powstawania siniaków.Z masażu bańką chińską należy zrezygnować przy kruchych naczyniach krwionośnych i żylakach, ropnych zmianach na skórze, chorobach serca, gorączce, miesiączce, hemofilii, nowotworze i ciąży.

Reklama

Zdjęcie główne: iStock

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane