Olej rzepakowy na włosy - jak go nakładać i jakie daje efekty?
Olej rzepakowy na włosy ma silne działanie nawilżające, przeciw zapalne, łagodzące skórę głowy, a ponadto dogłębnie wnika w trzon włosa. Świetnie sprawdzi się jako pojedynczy składnik, ale poradzi sobie również w duecie z innymi produktami. Sprawdźcie, jak działa i jakich efektów możemy spodziewać się po oleju rzepakowym na włosy.

Olej rzepakowy na włosy jest dość mało popularny jako olej do pielęgnacji włosów. Ten odżywczy emolient pomaga naprawić problem zniszczonych włosów i chronić je przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Olej rzepakowy powszechnie stosowany jest głównie w kuchni, choć ma naprawdę znakomity wpływ na poprawę kondycji włosów. Świetnie spełnia swoją funkcję podczas zabiegu olejowania włosów.
Spis treści:
- Skład i właściwości oleju rzepakowego na włosy
- Olej rzepakowy na włosy - efekty
- Ile trzymać olej rzepakowy na włosach?
- Na jakie włosy nakładać olej rzepakowy?
Skład i właściwości oleju rzepakowego na włosy
Olej rzepakowy jest jednym z najpopularniejszych olejów roślinnych w Polsce. Olej, jak sama nazwa wskazuje, jest tłoczony z rzepaku. Taki wyrób jest bogaty w cenne kwasy nienasycone, witaminy i minerały. Olej rzepakowy posiada również sterole roślinne, które skutecznie obniżają poziom złego cholesterolu. Sterole mają jeszcze jedno zastosowanie w tematyce włosowej, czyli pomagają naprawić zniszczone włosy. W oleju rzepakowym występują następujące składniki:
- prowitamina A,
- witamina K,
- witamina E,
- kwas linolowy,
- kwasy tłuszczone omega-3
- kwasy tłuszczowe omega-6
Olej rzepakowy na włosy - efekty
Czego więc możemy spodziewać się po wprowadzeniu oleju rzepakowego do naszej włosowej rutyny? Do efektów stosowania oleju zaliczamy:
- wyższą podatność na stylizację,
- mniejsza ilość rozdwojonych końcówek,
- dogłębne nawilżenie włosów,
- kompleksową regenerację
- zniwelowanie łupieżu,
- nadanie włosom zdrowego blasku i ich wygładzenie,
- zahamowanie wypadania włosów,
- zwiększenie odporności pasm na uszkodzenia mechaniczne,

Zobacz także: Oleje do włosów wysokoporowatych – jakie wybrać?
Jak stosować olej rzepakowy na włosy?
Olej rzepakowy najlepiej użyć z innym składnikiem jak na przykład oliwa z oliwek na włosy. Jak więc olejować włosy?
- Do miseczki należy wlać 1-2 łyżki oleju rzepakowego i delikatnie podgrzać.
- Następnie nakładamy olej na włosy, od połowy długości aż po same końcówki.
- Pozostawiamy włosy na 2-3 godziny (lub na całą noc) i zabezpieczyć włosy specjalnym czepkiem, który podbije działanie olejów poprzez wytworzenie „sauny” na włosach.
- Aby dokładnie zmyć mieszankę z włosów, należy myjemy je dwa razy oczyszczającym szamponem i nakładamy odżywkę lub najpierw emulgujemy olej maską do włosów i dopiero myjemy szamponem.
Takie olejowanie włosów pomoże wam zapanować puszeniem się włosów i ich nadmiernym przesuszaniem.
Naszą drugą propozycją jest odżywcza i nabłyszczająca maska z olejem rzepakowym i jogurtem naturalnym. Zapewne to połączenie wydaje się wam nieco dziwne, ale gwarantujemy, że efekty po są naprawdę fenomenalne. Do miseczki wlewamy 2 łyżki oleju rzepakowego i 2-3 łyżki jogurtu naturalnego gęstego lub greckiego. Po dokładnym wymieszaniu nakładamy na włosy i czekamy minimum godzinę, po czym myjemy włosy. Takie połączenie składników świetnie nabłyszczy włosy i nieco je wygładzi, a także będą mięciutkie w dotyku.

Na jakie włosy nakładać olej rzepakowy?
Każde włosy wymagają innego rodzaju pielęgnacji, więc podpowiadamy, do jakich włosów olej rzepakowy sprawdzi się najlepiej. Kiedy więc sięgnąć po ten olej? Z pewnością już wiecie, że olej rzepakowy doskonale sprawdza się w zabiegu olejowania włosów. Ta metoda przywraca kosmykom blask, miękkość, elastyczność i nawilżenie. Regularne stosowanie oleju (raz na tydzień lub dwa tygodnie) zmniejsza porowatość włosów. Jeśli więc twoje włosy są wysokoporowate i mają tendencję do puszenia się, elektryzowania, nadmiernej łamliwości, a w dotyku są szorstkie i bardzo się plączą to znak, aby sięgnąć po olej rzepakowy. Podobnie sytuacja wygląda przy włosach średnioporowatych.