Peeling kawitacyjny - efekty. Sprawdź, ile trzeba za niego zapłacić
Peeling kawitacyjny nie tylko oczyszcza skórę i usuwa z niej nadmiar sebum, ale też zmniejsza jej przetłuszczanie się. Sprawdź, jakie efekty daje i ile kosztuje.

- Katarzyna Dobrzyńska
Peeling kawitacyjny to zabieg złuszczająco-oczyszczający, w trakcie którego wykorzystywane jest zjawisko kawitacji. Szpatułka urządzenia do peelingu kawitacyjnego jest przesuwana po zwilżonej uprzednio skórze. Wytwarzane przez nią fale ultradźwiękowe w kontakcie z wilgocią powodują formowanie się pęcherzyków próżniowych wypełnionych nasyconą parą lub gazem rozpuszczonym w cieczy.
Pęcherzyki powiększają się i pękają, usuwając z powierzchni skóry zanieczyszczenia, nadmiar łoju i zewnętrzną warstwę korneocytów (martwych komórek znajdujących się w zrogowaciałej warstwie naskórka). Ponadto, towarzyszący peelingowi kawitacyjnemu mikromasaż, który stymuluje mikrokrążenie w skórze usprawnia zachodzące w niej procesy metaboliczne.
Peeling kawitacyjny - efekty
Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych zabiegów oczyszczających proponowanych w salonach kosmetycznych. Ale skóra regularnie poddawana kawitacji jest nie tylko czystsza, ale też jaśniejsza, bardziej matowa i wolniej się zanieczyszczająca. Jej stan znacząco się poprawi, jeżeli zaraz po peelingu kawitacyjnym poddamy się kolejnemu zabiegowi oczyszczającemu albo nawilżającemu, bądź odżywiającemu.
Już po pierwszym zabiegu zobaczymy efekty:
- Odblokowanie porów i redukcja zaskórników - zdecydowanie zmniejszy się widoczność „czarnych kropek"
- Dotlenienie cery – skóra będzie bardziej świetlista i ujednolicona
- Zmiękczenie i wygładzenie – skóra po zabiegu jest dużo bardziej miękka
- Rozjaśnienie przebarwień – dzięki działaniu złuszczającemu peeling rozjaśnia przebarwienia
- Lepsze wchłanianie kosmetyków – dzięki usunięciu martwego naskórka, a także dotlenieniu skóry po użyciu peelingu kremy będą dosłownie wsiąkać w naszą skórę
Dwa dni po wykonaniu peelingu kawitacyjnego stan cery może się chwilowo pogorszyć i mogą pojawić się na niej ropne krostki. Dzieje się tak dlatego, że w skórze nadal trwają procesy oczyszczające i na jej powierzchnię wydobywają się dotąd głębiej ukryte zanieczyszczenia.
Peeling kawitacyjny cena
Ceny samego tylko peelingu kawitacyjnego wykonanego w salonie kosmetycznym zaczynają się zwykle od około 50 zł. Zabiegowi temu towarzyszy jednak zwykle (oprócz poprzedzającego go oczyszczenia twarzy) maska i ampułka. Wtedy też cena kawitacji odpowiednio wzrasta i oscyluje zwykle między kwotą 130 a 200 zł. Chcąc na dłuższą metę zaoszczędzić, warto rozważyć zakup urządzenia do peelingu kawitacyjnego i zacząć wykonywać ten zabieg w domu.
Zobacz także: Peeling enzymatyczny - jak działa i kto powinien go używać?
Peeling kawitacyjny w domu
- Przed zabiegiem skóra musi być dokładnie wyczyszczona, więc zacznij od demakijażu.
- Użyj kosmetyku, który chcesz „wtłoczyć".
- Przesuwaj szpatułkę urządzenia wzdłuż twarzy, trzymając urządzenie pod kątem 45 stopni.
- Pamiętaj, że przez cały zabieg skóra musi być mocno nawilżona.
- Nie zatrzymuj szpatułki w jednym miejscu zbyt długo, żeby nie doprowadzić do poparzenia skóry. Omijaj okolice oczu oraz ust.
- Peeling kawitacyjny nie powinien trwać dłużej niż 15 minut .
- W trakcie zabiegu czyść szpatułkę wacikiem.
- Po zabiegu przemyj twarz tonikiem, a następnie nałóż ampułkę, maseczkę, bądź bogaty krem.
Peeling kawitacyjny możesz wykonywać nie tylko na skórze twarzy, ale także dekolcie, dłoniach czy plecach.
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego
Najtańsze urządzenia zaczynają się już od 100 złotych. My polecamy jednak zainwestować w sprzęt, który nie będzie budził naszych wątpliwości co do jakości wykonania. Większość urządzeń dostępnych na rynku oprócz kawitacji może służyć nam również do sonoforezy.
Urządzenia do peelingu kawitacyjnego to najczęściej niewielkie sprzęty z metalową szpatułką. Warto zwrócić uwagę, aby całe urządzenie wygodnie leżało w dłoni, najlepiej gdyby było bezprzewodowe.
Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego
Po peeling kawitacyjny nie powinny sięgać osoby z aktywnym trądzikiem i stanami zapalnymi. Praca na takiej skórze może jeszcze bardziej pogorszyć jej stan i roznieść bakterie po całej skórze. Nie poleca się go również osobą chorującym na nowotwory, padaczkę, choroby tarczycy, mającym wstawiony rozrusznik serca, a także kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią.