Reklama

Najbardziej skuteczne sposoby na podkrążone oczy to naturalne okłady z herbaty lub rumianku oraz kremy i żele z rozświetlającymi składnikami. Cienie i worki pod oczami można zniwelować za pomocą produktów ze świetlikiem, wyciągiem z kasztanowa lub arniką. Jeśli problem pojawił się nagle i żadne sposoby nie są w stanie zniwelować podkrążonych oczu, należy skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Podkrążone oczy- przyczyny

Przyczyny podkrążonych oczu często są bardzo prozaiczne, zazwyczaj jest to objaw zmęczenia lub małej ilości snu, picie dużej ilości kawy, nadużywanie papierosów, długotrwały stres bądź reakcja na leki i kosmetyki.Bywa też tak, że problem ten jest uwarunkowany genetycznie lub pojawia się w podeszłym wieku. W tym przypadku skóra jest zazwyczaj bardzo cienka i widoczne są naczynia krwionośne. W takiej sytuacji bardzo ciężko jest pozbyć się podkrążonych oczu, możemy je zatuszować makijażem lub częściowo zmniejszyć cienie i worki domowymi sposobami.Niekiedy bywa tak, że podkrążone oczy to poważniejszy problem. Mogą być one objawem poważnych chorób. Często jest to symptom alergicznego zapalenia błon śluzowych lub atopowego zapalenia skóry. Problemy z funkcjonowaniem tarczycy lub wątroby również często objawiają się obrzękiem oczu i zasinieniem. Jeśli objawowi temu towarzyszą osłabienie czy zawroty głowy, może być to oznaka anemii lub cukrzycy.Zobacz także: Opuchnięte oczy rano - jak zniwelować opuchliznę?

Sposoby na podkrążone oczy

Najlepszym sposobem na pozbycie się podkrążonych oczu jest unikanie czynników, którymi są spowodowane. Ważna jest odpowiednia ilość odpoczynku, zbilansowana dieta, brak stresu i unikanie używek. Jeśli jest to niemożliwe lub efekt jest niewystarczający, możemy zastosować domowe sposoby na podkrążone oczy.Warto zainwestować w kremy lub żele pod oczy, które zawierają składniki rozświetlające i rozjaśniające. Szczególnie skuteczne są kosmetyki z dodatkiem:

Produkty najlepiej trzymać w lodówce, dzięki czemu przy nakładaniu naczynia krwionośne zwężą się pod wpływem zimna.Równie skuteczne jest stosowanie naturalnych okładów. Świetnie sprawdzą się okłady z herbaty czarnej, zielonej lub z rumianku. Podobne działanie ma ogórek, dlatego jego plasterki warto regularnie kłaść na powieki na minimum 15 minut.

Reklama

Podkrążone oczy- kiedy zgłosić się do lekarza

W przypadku, kiedy zazwyczaj mamy podkrążone oczy i nie mamy żadnych innych objawów, nie powinien być to powód do niepokoju. Jeśli jednak problem pojawił się nagle i żądne sposoby nie są w stanie ukryć cieni, może być to objaw chorób lub problemów z narządami wewnętrznymi. W takim przypadku warto zgłosić się od lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania krwi. Niepokojące są takie symptomy, jak: bóle brzucha, łzawienie oczu, brak energii i apetytu, ogólne osłabienie.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane