Profesjonalne przyrządy do domowej pielęgnacji. Jakie są najskuteczniejsze?
Jeszcze do niedawna, żeby poddać się zabiegowi z użyciem lasera czy ultradźwięków, trzeba się było wybrać do kosmetyczki. Rozwój technologii sprawił, że możemy kupić przyrządy, kóre pozwala nam profesjonalnie się złuszczać, ujędrniać, odmładzać i depilować w zaciszu własnej łazienki. Wybrałyśmy te, które warto mieć w domu.

Choć wierzymy w moc kosmetyków, nie mamy złudzeń – żeby osiągnąć pewne rezultaty, potrzeba zaawansowanej techniki. Do niedawna mogłyśmy z nich skorzystać tylko w gabinetach kosmetycznych. Jednak oferta profesjonalnych sprzętów dostępnych dla każdego jest coraz większa. W 2020 roku możesz zostać własną kosmetyczką i zafundowac sobie profesjonalne zabiego w domu. Które z nich dają gwarancję sukcesu?

Masaż bańką chińską
Zanim zaczniemy zachwycać się zdobyczami techniki, warto zwrócić uwagę na te stosunkowo najprostsze pielęgnacyjne urządzenia, które z gabinetu kosmetycznego trafiły do prywatnej łazienki. Zacznijmy od bańki chińskiej – elastycznego cylindra, który wykorzystuje się do usuwania obrzęków limfatycznych, ujędrniania skóry i walki z cellulitem. Masaż z użyciem bańki chińskiej ma w swojej ofercie duża część salonów kosmetycznych i centrów odnowy biologicznej. Można go z dużym powodzeniem wykonywać w domu!Jakiś czas temu pisaliśmy o Natalii Siwiec, która przyznała, że kiedyś regularnie poddawała się masażowi bańką chińską u kosmetyczki, a teraz Siwiec robi go sobie sama. Kojarzona z idealną sylwetką i gładką skórą modelka, która specjalizuje się w reklamowaniu kostiumów kąpielowych, jest chyba najlepszym dowodem na to, że bańka chińska sprawdza się także używana w domu.
Dermaroller i dermapen w walce o jędrniejszą skórę bez blizn, przebarwień i rozstępów
Innym urządzeniem, który kojarzymy z gabinetem kosmetyczki jest dermaroller. Ten najeżony mikroigiełkami wałek jest wykorzystywany do zabiegów nawilżających i anti-aging na twarz oraz do walki z rozstępami. Od pewnego czasu ma go także w domu co trzecia kosmetykomaniaczka! Nakłuwana wałeczkiem skóra nie tylko lepiej chłonie wszystkie aplikowane na nią kosmetyki, ale też z intensywniej się regeneruje, dzięki czemu jest bardziej elastyczna, a pokrywające ją zmarszczki, przebarwienia potrądzikowe czy rozstępy – mniej widoczne.
Wersją hi-tech dermarollera jest dermapen. Ten przypominający długopis przyrząd jest uzbrojony w igiełki, które – automatycznie pulsując – nakłuwają skórę. Dermapen pod wieloma względami jest lepszym urządzeniem niż dermaroller. Jakie są jego zalety?
- Dermapen nakłuwa skórę pionowo. Tymczasem igły dermarollera wnikają pod kątem. Podczas zabiegu dermapenem nie dochodzi więc do szarpania skóry, a powstałe w niej uszkodzenia są mniejsze.
- Dermapen pozwala na większą precyzję. Zawierający pulsujące igły kartridż dociera w zakamarki, które są niedostępne dla dermarollera (np. w okolice skrzydełek nosa).
- Dermapen jest w stanie wykonać nawet 18 tys nakłuć na minutę.
Sądząc po liczbie tutoriali na YouTubie, zarówno dermaroller, jak i dermapen są często i z dużym powodzeniem używane w domu.
Mezoterapia bezigłowa wygładza, nawilża i uelastycznia skórę
Dermaroller i dermapen to bardzo skuteczne, ale też inwazyjne sposoby odmładzania skóry. Zdecydowanie mniej drastycznym sposobem przywracania cerze pięknego wyglądu jest mezoterapia bezigłowa. Służące do niej i znane nam z salonów kosmetycznych urządzenie możemy teraz mieć w domu. I warto! Masaż głowicą wytwarzającą impulsy elektryczne i ultradźwięki sprawia, że składniki aktywne kosmetyków lepiej wnikają w skórę. W przyrząd do mezoterapii bezigłowej radzę zaopatrzyć się zwłaszcza tym kobietom, które zauważyły pierwsze zmarszczki na twarzy. Regularnie wykonywana mezoterapia bezigłowa spłyci istniejące zmarszczki i zapobiegnie powstawaniu nowych.
Prądy d’Arsonvala przeciw trądzikowi, zmarszczkom i wypadaniu włosów
Darsonwalizacja w salonach kosmetycznych zwykle towarzyszy innym zabiegom – działające antybakteryjnie prądy o wysokiej częstotliwości są używane na przykład po manualnym oczyszczaniu cery. Ale zestaw do darsonwalizacji można i warto mieć w domu! To urządzenie emitujące prąd pozwala nie tylko zdezynfekować skórę, ale też wykonać mikromasaż twarzy oraz wzmocnić włosy i zatrzymać ich nadmierne wypadanie.
Kawitacja i jonoforeza czyli złuszczanie i intensywna pielęgnacja skóry
Peeling kawitacyjny to jeden z podstawowych zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne. To głębokie, ale równocześnie nieinwazyjne oczyszczanie cery jest polecane zwłaszcza osobom z cerą tłustą i skłonną do zanieczyszczania się. Czesto po pierwszym peelingu kawitacyjnym następuje wysyp krostek i zdecydowana poprawa stanu skóry następuje dopiero wtedy, gdy kawitacji poddajemy się regularnie i dość często. A na to trzeba mieć czas i pieniądze. Rozwiązaniem może być zakup sprzętu i wykonywanie peelingu kawitacyjnego w domu.W urządzenie do peelingu kawitacyjnego warto zainwestować z jeszcze jednego powodu – zwykle ma ono przynajmniej jedną dodatkową funkcję. Najczęściej jest to możliwość wykonania zabiegu jonoforezy. Polega on na wprowadzenia substancji aktywnych wgłąb skóry za pomocą prądu galwanicznego - dzięki temu można maksymalnie wykorzystać dobroczynne właściwości kosmetyków. Jonoforeza wykonywana w gabinecie kosmetycznym powoduje zwiększenie napięcia i elastyczności skóry oraz zmniejszenie stanów zapalnych. Po domowym zabiegu aż takich efektów nie powinnyśmy oczekiwać.
Depilacja laserowa w domu
Choć popularne od kilku depilatory IPL tak naprawdę nie są tym samym, czym jest stosowany w salonach kosmetycznych laser, to usuwanie z ich pomocą niechcianych włosków jest równie skuteczne. Intensywne światło pulsacyjne osłabia mieszki włosowe i włosy z czasem wypadają. Regularne stosowanie depilatora IPL zapobiega ich odrastaniu.
Zakup depilatora IPL czy innych domowych sprzetów to często spora inwestycja. Jednak ostatecznie, wydanie ponad tysiąca złotych na domowy przyrząd pielęgnacyjny naprawdę się opłaca. Dzieki niemu możemy fundować sobie specjalistyczny zabieg nawet kilka razy w miesiącu. A na wizyty kosmetyczki kilka razy w miesiącu niewiele z nas może sobie pozwolić.
Zobacz także: Modne kolory włosów w 2020 roku: ombre, kolorowe końcówki, odrostyZdjęcie główne: iStock