Reklama

Pryszcze wokół ust i pod nosem niekiedy wynikają z nieodpowiedniej diety lub pielęgnacji, a czasami są oznaką poważnych problemów. Początkowo warto spróbować pozbyć się ich za pomocą domowych sposób, takich jak między innymi: suplementacja witamin z grupy B, dogłębne oczyszczanie skóry czy zmiana nawyków żywieniowych. Jeśli jednak stan naszej skóry nie poprawia się przez dłuższy czas, niezbędna będzie wizyta u dermatologa, który zdiagnozuje problem i wprowadzi odpowiednie leczenie.

Reklama

Skąd się biorą pryszcze pod nosem i wokół ust?

Przyczyny powstawania pryszczy mogą być różne. Niekiedy przyczyną są uwarunkowania genetyczne lub choroby, ale my również często mamy duży wpływa na pojawienie się problemów skórnych. Pryszcze pod nosem i wokół ust mogą pojawiać się w przypadku:

Zobacz także: Jak pozbyć się pryszczy na brodzie?

Jak pozbyć się krostek pod nosem i wokół ust?

Sposobów na pozbycie się krostek pod nosem i krostek wokół ust jest kilka. Duże wpływ na stan naszej cery ma dieta i styl życia. Złe odżywianie oraz nieodpowiednia pielęgnacja to najczęstsze przyczyny pojawiania się krostek. Jeśli zdrowa dieta oraz oczyszczanie twarzy w domu nie jest wystarczające, koniecznie zgłoście się do dermatologa lub skorzystajcie z zabiegów u kosmetologa.

Dieta a krostki pod nosem i wokół ust

Duży wpływ na pryszcze w tej okolicy ma nasza dieta i styl życia. Często mogą się one pojawiać, jeśli jemu dużo ostrych i tłustych potraw, a także słodyczy. Na zły stan naszej skóry wpływają również używki, warto więc ograniczyć palenie papierosów i spożywanie alkoholu. Z drugiej strony bardzo ważne jest to, aby pić duże ilości wody. Pomoże nam to w pozbycie się toksyn z naszego organizmu i ogólnej poprawy kondycji skóry. Warto również regularnie suplementować witaminy z grupy B, gdyż ich niedobór często odpowiada za pojawienie się zmian skórnych w tej okolicy.

Oczyszczanie skóry

Równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Codzienne dokładne oczyszczanie skóry twarzy, regularne peelingi lub stosowanie innych kosmetyków o działaniu złuszczającym. Warto stosować kosmetyki, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Szczególnie skuteczne są różne zabiegi oczyszczające w gabinetach kosmetycznych. Mają one zdecydowanie mocniejsze działanie niż domowe zabiegi. Warto jednak najpierw odbyć konsultację z dermatologiem lub kosmetologiem.

Reklama

Wizyta u dermatologa

Jeśli krostki nie znikną po 2-3 tygodniach, powinniśmy się zgłosić do dermatologa. Ich pojawienie się może bowiem oznaczać choroby skóry, które wymagają leczenia mocniejszymi preparatami. Niekiedy niezbędne mogą być antybiotyki, sterydy lub inne środki na receptę. Przykładem takiej choroby jest okołoustne zapalenie skóry, które najczęściej spowodowane jest wystąpieniem alergii i wymaga kilkumiesięcznego leczenia.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane