Cacko za 20 zł działa jak "chelatowanie" u fryzjera. O 24% zmniejsza wydzielanie sebum i daje "push-up effect"
Szampon chelatujący to superbohater, który odżywi włosy, nawet jeśli wszystkie inne kosmetyki zawiodły. Fryzura nabiera żywego, lśniącego koloru, a włosy są podniesione i dłużej świeże.

Polecany przez stylistki i fryzjerów szampon chelatujący włosy to must have w sezonie jesienno-zimowym, kiedy większość z nas nosi czapkę lub beret, przez co włosy mogą się szybciej przetłuszczać i być oklapnięte. To także obowiązkowy kosmetyk w domu, w którym jest twarda woda odpowiedzialna za to, że mamy matowe, szorstkie, łamliwe i plączące się włosy. Nowość polskiej marki w promocji kosztuje tylko około 20 zł. Sprawdziliśmy co ma w składzie, i kto będzie z niego najbardziej zadowolony.
Spis treści:
- Szampon chelatujący hair rituals, tołpa – efekty i stosowanie
- Szampon chelatujący hair rituals, tołpa – składniki
- Zalety i wady szamponu chelatującego hair rituals – opinie i oceny
Szampon chelatujący hair rituals, tołpa – efekty i stosowanie
Szampon chelatujący kojarzy się, słusznie zresztą, głównie z działaniem silnie oczyszczającym skórę i włosy z sebum, resztek kosmetyków, osadu mineralnego (to ten biały nalot od twardej wody) oraz martwego naskórka. Gagatek z serii hair rituals ma jednak dodatkowe działanie nawilżające i ochronne, dzięki czemu nie powoduje skutków ubocznych typowych dla tzw. rypaczy. Czego nie robi? Nie matowi i nie przesusza włosów, nie przesusza skóry głowy, nie wywołuje swędzenia łupieżu i puszenia się fryzury. Co robi? Ogranicza wydzielanie sebum o 24% i przedłuża świeżość fryzury. Podnosi włosy u nasady, ale dociąża na ich długości, dając efekt lśniącej tafli. Nawilża włosy i skórę głowy, a także zapobiega wypadaniu włosów i pojawianiu się łupieżu i stanów zapalnych. Ekspertki fryzjerstwa zalecają chelatowanie włosów w zależności od potrzeb indywidualnych: raz w tygodniu (jeśli masz w domu twardą wodę) lub raz w miesiącu.

Szampon chelatujący hair rituals, tołpa – składniki
Chociaż szampon przypomina swoim działaniem oczyszczającym rypacze, ma on w składzie także odżywcze i nawilżające substancje, które dodatkowo pielęgnują włosy i skórę głowy:
- betaina – silnie nawilżająca substancja pochodzenia roślinnego, chroni barierę hydro-lipidową skóry, łagodzi podrażnienia, zapobiega swędzeniu głowy,
- kwas hialuronowy – działa nawilżająco na skórę głowy i włosy, zmiękcza i nabłyszcza fryzurę, zapobiega elektryzowaniu się włosów i dyscyplinuje baby hair, hamuje łojotok i przedłuża świeżość włosów,
- kwas mlekowy – pomaga zapobiegać łupieżowi, oczyszcza i regeneruję włosy i skórę głowy, zwiększa przyswajalność substancji odżywczych, zapobiega wypadaniu włosów.
Zobacz także: Serum do twarzy z betainą i kwasami zasusza trądzik i wymazuje strupki jak retinol. Daje efekt „clean glow”
Zalety i wady szamponu chelatującego hair rituals – opinie i oceny
Szampon chelatujący z nowej serii hair rituals polskiej marki tołpa to nowość, która właśnie zdobyła pierwszą ocenę Wizażanki na KWC. Otrzymał on 5/5 gwiazdek i został pokochany za silnie oczyszczające działanie, przez co zyskał miano „prawdziwego rypacza”. Warto zauważyć jednak, że dla odmiany od zwykłych rypaczy, nie zaburza on naturalnej bariery hydrolipidowej skóry głowy. Na stronie producenta ocena tego szamponu to także maksymalne 5/5 gwiazdek. 100% opinii potwierdza, że jest to strzał w 10 dla osób, które mają przetłuszczającą się skórę głowy, a także dla tych, którzy mają cienkie i oklapnięte włosy. Szampon dobrze współpracuje z odżywkami. Do wymienianych w opiniach zalet należą:
- dokładne oczyszczanie,
- przedłużenie świeżości fryzury o kilka dni,
- delikatna formuła, która nie przesusza skóry i nie matowi włosów,
- piękny zapach charakterystyczny dla serii hair rituals.
Prawdziwy rypacz. Szampon naprawdę wszystko dobrze domywa - to dobry wybór dla osób, którym mocno przetłuszcza się skóra głowy albo przy używaniu ciężkich kosmetyków do stylizacji. Warto użyć raz na kilka myć. Pięknie pachnie.
– napisała w KWC Silamalychrzeczy
Wad szamponu w opiniach nie znajdujemy, chociaż stosując go codziennie (nie ma takiej potrzeby), nie przyniesiemy korzyści naszym włosom. Jeśli lubisz myć głowę codziennie (bo na przykład tak polubisz zapach tego szamponu), to lepiej stosować go na zmianę z szamponem nawilżającym z tej samej serii.