Taping twarzy - skuteczny sposób na zmarszczki. Na czym polega?
Taping twarzy cieszy się coraz większą popularnością. To znakomity sposób na zachowanie młodego wyglądu na dłużej. Dzięki regularnym zabiegom z wykorzystaniem specjalnych plastrów m.in. ujędrnimy skórę, wygładzimy zmarszczki i zniwelujemy blizny. Ale nie tylko! Zobaczcie, na czym polega taping twarzy, jak działa i na co uważać decydując się na tzw. plastrowanie.

Taping (kinestotaping estetyczny) polegający na plastrowaniu twarzy znany jest od dawna. Metoda sięga początków lat 70-tych i opatentowana została przez japońskiego chiropraktyka, doktora Kenzo Kense'a.
Początkowo plastry wykorzystywane były do łagodzenia bólu po kontuzjach, dopiero później odkryto, że znakomicie sprawdzają się również w kosmetologii.
Na czym polega taping twarzy?
Taping twarzy polega na przyklejaniu taśm do twarzy, które są znakomitym uzupełnieniem pielęgnacji anti-aging. Osoby zajmujące się tapingiem polecają go szczególnie po masażu twarzy, aby wzmocnić efekty.
Do zabiegu tapingu używa się taśm kinezjologicznych. Kolorowe plastry, których jeszcze do niedawna używali tylko terapeuci w gabinetach rehabilitacyjnych, w ostatnich latach robią prawdziwą furorę w świecie kosmetologii. Wykonane są z delikatnej, rozciągliwej bawełny, natomiast klej zastosowany przy plastrach jest hipoalergiczny, dlatego istnieje małe ryzyko działań niepożądanych. Zaleca się jednak przed wykonaniem zabiegu zrobić próbę uczuleniową - na nadgarstek przykleić kawałek taśmy i odczekać godzinę. Jeżeli w tym czasie nie wystąpi m.in. pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie, można wykonać zabieg.
Jak działa taping twarzy?
Taping twarzy zwiększa przepływ krwi i limfy oraz regeneruje najgłębsze struktury naszej skóry. Działa niczym lifting - skóra po zabiegu jest ujędrniona i wygładzona. Taping wpływa na redukcję zmarszczek, poprawia owal twarzy, widocznie zmniejsza drugi podróbek, likwiduje blizny, poprawia koloryt, a także pomaga w pozbyciu się obrzęków twarzy i szyi.
Istotna jest przede wszystkim prawidłowa aplikacja taśm, dlatego zaczynając przygodę z tapingiem warto udać się do specjalisty, który odpowiednio zadba o naszą skórę i przygotuje ją do zabiegu. Efekty zobaczymy już po pierwszym zastosowaniu, jednak aby uzyskać najlepsze i trwale rezultaty, warto wykonywać go regularnie.

Taping twarzy - jak przygotować skórę do zabiegu i jak go zrobić?
Skóra do wykonania tapingu musi być sucha i dobrze oczyszczona. Końce taśm powinny być odpowiednio docięte i zaokrąglone, żeby lepiej przylegały do twarzy. Klej aktywuje się pod wpływem ciepła, dlatego przed aplikacją należy delikatnie pocierać taśmy.
Taśmy można naklejać na czoło (redukcja lwiej zmarszczki oraz zmarszczek poziomych), policzki (uniesienie i ujędrnienie), okolice oczu (wygładzenie kurzych łapek), podbródek (poprawienie owalu twarzy) oraz okolice ust i nosa (wygładzenie bruzdy nosowo-wargowej). Można naklejać je tylko na wybrane partie lub okleić nimi całą twarz.
Aby samodzielnie usunąć plastry należy je delikatnie zwilżyć i zrolować, aby nie podrażnić skóry, a następnie umyć twarz i nałożyć krem.
Średni czas trzymania plastrów to ok. 6-8h. Najlepiej aplikować je na noc. Aby uniknąć działań niepożądanych, przed tapingiem twarzy nie można stosować kremów z retinolem, kwasami oraz wykonywać zabiegów medycyny estetycznej.
Taping twarzy - gdzie wykonać zabieg?
Taping twarzy wykonamy w gabinetach masażu, fizjoterapii oraz wybranych gabinetach kosmetycznych. Taśmy możemy przyklejać również samemu w domu, jednak trzeba robić to uważnie i bardzo starannie. Nieprawidłowo przyklejone mogą spowodować odwrotny efekt od zamierzonego np. pogłębić zmarszczki.
Taping twarzy - przeciwskazania
Taping twarzy nie jest dla każdego. Przeciwskazaniami do plastrowania twarzy są przede wszystkim:
- choroby i stany zapalne skóry, infekcje, podrażnienia;
- świeże rany i blizny;
- zakrzepica żył;
- uczulenie na klej.