To najskuteczniejszy trik na miękkie stopy ! Dodaj ten składnik do wody, a uzyskasz "baby feet". To tajemny przepis mojej mamy na pielęgnację suchej skóry stóp
Istnieje pewien prosty i szybki sposób miękkie stopy, który nie wymaga inwestowania w drogie kosmetyki. Jak się okazuje, do uzyskania "baby feet" możesz wykorzystać sól kuchenną! Taki domowy zabieg zajmie ci jedynie kilka minut. Podpowiadam, jak wykonać go krok po kroku.

Miękkie stopy to klucz do zwiększenia pewności siebie i komfortu, gdy latem odsłaniamy stopy w odkrytych butach. Jeśli twoje pięty są przesuszone i popękane, a na palcach masz liczne obtarcia i odciski, to domowa kąpiel z dodatkiem tego magicznego składnika rozwiąże wspomniane problemy. Poznaj więcej korzyści, jakie daje moczenie stóp w słonej wodzie.
Korzyści z domowej kąpieli solnej na miękkie stopy
Moczenie stóp w słonej wodzie ma wiele dobroczynnych właściwości. Po pierwsze ciepła woda połączona z delikatnym masażem stymuluje krążenie krwi. Przyczynia się to do zmniejszenia opuchlizny i uczucia ciężkości. Według ekspertów po taki domowy zabieg powinny sięgać osoby z siedzącym trybem życia. Poprawa krążenia krwi wspomaga eliminację toksyn i regeneruje tkanki.
Jaką rolę w moczeniu stóp pełni sól? Zważając na jej właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne, jest skuteczna w walce z infekcjami skóry w tym obszarze. Regularne powtarzanie takiej domowej kąpieli może też zredukować nieprzyjemny zapach. Jedną z najważniejszych zalet stosowania solnej kąpieli jest także usuwanie martwego naskórka. Pomaga zmiękczyć zrogowaciałą tkankę, dzięki czemu łatwiej usunąć zgrubienia czy odciski przy użyciu pumeksu.
Jeśli chcesz cieszyć się gładką i miękką skórą stóp, to właśnie regularne złuszczanie zapewni ci ten efekt. Kąpiele w soli sprawią, że skóra stóp będzie niezmiennie w dobrej kondycji, a ich wygląd będzie niezwykle estetyczny.

Jak przygotować kąpiel na miękkie stopy?
Tak naprawdę do przeprowadzenia domowej kąpieli stóp potrzebujesz tylko dwóch składników - wody i soli. Zacznij od przygotowania większej miski i zagrzania ciepłej wody. Pamiętaj, aby była ciepła, a nie gorąca, aby uniknąć podrażnień. Do wody dodaj pół szklanki soli kuchennej i mieszaj, dopóki się nie rozpuści. Stopy zanurz w przygotowanym roztworze i mocz przez ok. 15-20 minut. Warto wykonać też delikatny masaż, który pobudzi krążenie krwi, a w rezultacie zredukuje opuchliznę.
Po tym czasie dokładnie osusz stopy ręcznikiem. Jeśli zauważysz zrogowaciały naskórek, użyj pumeksu, aby delikatnie go usunąć. Następnie nałóż ulubiony krem do stóp i ciesz się miękką i gładką skórą. Moczenie powtarzaj 1-2 razy w tygodniu.