5 mitów na temat prezerwatyw, w które natychmiast powinnaś przestać wierzyć!
Na słowo „prezerwatywa” twój partner się krzywi i znajduje wymówki, by tylko uniknąć swojego lateksowego wroga? Natychmiast przestań wierzyć w te popularne mity na temat tej metody antykoncepcji!

Prezerwatywy to jedna z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się form antykoncepcji na świecie. Jak wynika ze statystyk przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, w samych Stanach Zjednoczonych sprzedawane jest aż 450 mln prezerwatyw rocznie. Powody tego sukcesu są proste - prezerwatywy są ogólnodostępne, tanie i najważniejsze – chronią nie tylko przed niechcianą ciążą, ale też chorobami przenoszonymi drogą płciową. Niestety wiele osób unika tej formy zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą powtarzając popularne mity na temat prezerwatyw.Przeczytaj także: Nowa metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn. Wyprze z rynku tradycyjne prezerwatywy?
Dlaczego mężczyźni unikają prezerwatyw?
Spędzacie romantyczny wieczór, napięcie seksualne wzrasta, czujecie, że za chwilę dojdzie do zbliżenia, a on… nagle mówi, żebyście kochali się bez zabezpieczenia. W twojej głowie myśli wręcz buzują. Z jednej strony masz ogromną ochotę utonąć w jego ramionach i dać się ponieść chwili, z drugiej rozsądek podpowiada „nie jesteś gotowa na dziecko”. Zdarzyło ci się to kiedyś? Pewnie nie raz. Najczęstszą wymówką w takich sytuacjach jest to, że nakładanie zabezpieczenia psuje atmosferę podniecenia, ma zbyt dużego członka i prezerwatywa go uwiera lub, co najczęściej się zdarza, przez lateks będzie niewystarczająco odczuwał przyjemność. Czy wszystkie te tłumaczenia pokrywają się z rzeczywistością?W naszej galerii znajdziecie 5 najczęściej powtarzanych mitów na temat prezerwatyw, które chętnie wykorzystują mężczyźni.Przeczytaj także: Ta część garderoby podgrzeje atmosferę w waszej sypialni. I wcale nie chodzi o bieliznę…Zdjęcia: iStock
1 z 5

Prezerwatywy zmniejszają intensywność doznań podczas stosunku
Jeśli prezerwatywa jest źle dopasowana, może się zsuwać, uwierać i pękać, co niewątpliwie odbiera ochotę na dalsze igraszki i psuje nastrój. Dodatkowo jej nałożenie może bywać stresujące, co szczególnie nie sprzyja miłosnym uniesieniom. Ale bądźmy szczerzy – największym problemem nie jest sama prezerwatywa, lecz brak doświadczenia w jej nakładaniu, a przede wszystkim dobór nieodpowiedniego produktu. Zatem jeśli chcecie oboje czerpać maksymalną przyjemność z seksu, jednocześnie nie martwiąc się o niechcianą ciążę, lepiej nie sięgajcie po pierwszą lepszą paczkę gumek, a dopasujcie je do swoich potrzeb.
2 z 5

Prezerwatywy nie mają terminu ważności
Błąd! Gumki podobnie jak jedzenie, czy kosmetyki też mają swoją datę przydatności! Po jej upływie mogą nie spełniać swojej funkcji. Dlatego jeśli posiadasz paczkę prezerwatyw, którą kilka lat temu kupiłaś podczas wakacji, lepiej jak najszybciej się jej pozbądź!
3 z 5

Prezerwatywy dają stuprocentową ochronę przed chorobami wenerycznymi
Nic z tych rzeczy! Choć prezerwatywa jest jedyną formą antykoncepcji, która chroni przed zarażeniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową, to niestety nie zapewnia nam stuprocentowej ochrony.
4 z 5

Nie musicie używać prezerwatyw, kiedy kochacie się w wodzie
Choć seks uprawiany pod prysznicem, czy w wannie daje wiele przyjemności, to musicie pamiętać, że woda nie uchroni was przed niechcianą ciążą, a tym bardziej przed przenoszeniem się zarazków. Dlatego jeśli decydujecie się na tego rodzaju bliskość lepiej nie rezygnujcie z prezerwatyw.
5 z 5

Nie musicie używać prezerwatyw podczas okresu
Choć znaczna część osób uznaje seks podczas menstruacji za obrzydliwy, to dla wielu par nie jest to żadna przeszkoda. I choć ryzyko zajścia w ciążę podczas okresu się zmniejsza, to ryzyko przeniesienia chorób takich jak rzeżączka, opryszczka, czy kiła szczególnie wzrasta, gdy organizm kobiety jest osłabiony przez menstruację.