klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fotolia
Styl życia

7 ślubnych przesądów, które warto znać

Choć wiele osób się do tego nie przyznaje, to jednak w dniu ślubu wolą nie kusić losu i jednak zwracają uwagę na przesądy. Zebrałyśmy dla was kilka z nich.

Nie wszyscy muszą być zwolennikami ślubów, ale jeżeli już ktoś się na niego decyduje i często przygotowuje przez wiele miesięcy, to niezależnie od tego, czy na co dzień jest przesądny, czy nie, w dzień ślubu woli nie ryzykować i dostosować swoje zachowanie do pewnych zabobonów, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Zobaczcie także:  Panna młoda w garniturze. Ten trend lansują najlepsi projektanci

Według wielu z przesądów może nam grozić np. rozwód, bieda, czy burzliwy związek. Zabobony nie tyczą jedynie młodej pary, ale też m.in. świadków.

Przesądy są różne w różnych częściach Polski, zatem jeżeli wybieramy się na uroczystość w nieznane miejsce, warto wcześniej się zaznajomić z obowiązującymi tam stereotypami, aby nie popełnić faux pas.

Z jakimi przesądami wy się spotkałyście?

Zobaczcie także:  Największe wpadki Pary Młodej

1 z 7

Data ślubu

Data ślubu

Przy wyborze daty ślubu warto wybrać miesiąc, który w swojej nazwie ma literkę „r”. Szczególnie należy się wystrzegać maja, listopada oraz 1 kwietnia. Termin, w którym najlepiej brać ślub, ponieważ wróży szczęśliwy związek, to okres karnawału, Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. 

2 z 7

Bukiet ślubny

Bukiet ślubny

Wiązanka Panny Młodej nie może być z róż, chyba że wcześniej zostaną z nich usunięte kolce. 

3 z 7

Pogoda na ślubie

Pogoda na ślubie

Najlepszą wróżbą jest piękna, słoneczna pogoda, jednak delikatny deszczyk jeszcze oznacza błogosławieństwo niebios. Ulewa symbolizuje płaczące po Panu Młodym panny. Z kolei grzmoty i zachmurzenia oznaczają burzliwy związek. 

4 z 7

Buty na ślub

Buty na ślub

Na kilka dni przed ślubem, Panna Młoda powinna postawić swoje buty na parapecie. Przesąd mówi, że w ten sposób wleci do nich szczęście. 

5 z 7

Suknia ślubna

Suknia ślubna

Jednym z najbardziej popularnych przesądów jest ten, aby Pan Młody nie oglądał swojej przyszłej żony w sukni ślubnej przed ślubem. Nie może także pomagać w wyborze kreacji.  Panna Młoda nie może też przymierzać swojej sukni „ot tak”, ponieważ to również źle wróży. 

Foto: Lookbook Free People

6 z 7

Przed ołtarzem

Przed ołtarzem

W trakcie uroczystości w kościele, Panna Młoda nie może poprawiać welonu, ani nawet na niego patrzeć, ponieważ symbolizuje to niepewność co do wchodzenia w związek małżeński. Welonem powinna zająć się druhna. 

7 z 7

Stuła

Stuła

Po zakończeniu uroczystości przed ołtarzem ważne jest, w którą stronę pójdziemy. OD tego zależy, kto będzie rządził w związku. Jeżeli to Panna Młoda ma być osobą decyzyjną, powinna nałożyć na buty Pana Młodego fragment sukni ślubnej. To, kto będzie rządził w związku przepowiada również to, czyja ręka była na górze w trakcie wiązania stuły do przysięgi małżeńskiej.  

Komentarze