Maskara AA
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Chcę testować
Produkty Dr Skin Clinic
Chcę testować
Serum Lirene
Laureaci
Bourjois
Laureaci
Kosmetyki Rosie
Laureaci
Kosmetyki Neutrogena
Laureaci
kosmetyki Marc Anthony
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Chcę testować
Kosmetyki Eveline Cosmetics
Laureaci
Kosmetyki Vegaya
Laureaci
Produkty Inveo
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Wyniki testu
Kosmetyki Bielenda
Laureaci
kosmetyki Lift4Skin
Laureaci
kosmetyki Pomegrace
Laureaci
Kosmetyki Neboa
Laureaci
Kosmetyki AA
Laureaci
Fluid Lirene
Laureaci
Vianek
Laureaci
wakacje a koronawirus
iStock
Styl życia

Czy w tym roku polecimy na wakacje? Minister zdrowia dobitnie o przywróceniu ruchu lotniczego

Czy na wakacje 2020 roku warto planować zagraniczny urlop? Minister zdrowia twierdzi, że na ten moment jest za wcześnie, by mówić o otwieraniu granic.

Choć hotele i noclegownie zostały w Polsce otwarte, wszystko wskazuje na to, że o zagranicznych wojażach możemy na ten moment zapomnieć. Granice pozostają zamknięte i prawdopodobnie decyzja o ich zamknięciu nie zostanie odwołana przez długi czas. Otwarcie granic przewidziane jest dopiero na czwarty etap odmrażania gospodarki, a odstępy pomiędzy kolejnymi etapami nie są jasno określone. Czy warto zatem planować zagraniczny urlop? Stanowisko ministra zdrowia powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

zagraniczne wakacje w 2020 a koronawirus

Zobacz także: Czy obostrzenia związane z koronawirusem zostaną przywrócone?

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Minister zdrowia o zagranicznych wakacjach w 2020 roku

Łukasz Szumowski o perspektywę otwarcia granic i przywrócenie ruchu lotniczego został zapytany w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Minister zdrowia przyznał, że to bardzo daleka perspektywa. 

To bardzo trudne pytanie na dzień dzisiejszy. Przy kilkusetosobowych przyrostach liczby chorych to jest perspektywa daleka. [...] Granice są na czwartym etapie odmrażania gospodarki, więc najpierw przejdźmy przez pierwszy, drugi i trzeci. Wtedy będziemy myśleli co z granicami - tłumaczył Łukasz Szumowski. W pewnym momencie ruch lotniczy zostanie przywrócony. Być może trzeba będzie pomyśleć o pewnym reżimie sanitarnym w liniach lotniczych. Myślę, że to jest pytanie tak daleko wyprzedzające rzeczywistość, że trudno na nie precyzyjnie odpowiedzieć - odpowiedział minister zdrowia. 

Można przypuszczać, że rząd nie odważy się na otwarcie granic jeśli sytuacja w Polsce nie będzie ustabilizowana, a do tego jeszcze daleko, bo wciąż rośnie liczba chorych. Choć niektóre kraje przygotowują się na przyjazd turystów, a Sycylia chce nawet zwracać im część kosztów urlopu, wszystko wskazuje na to, że w te wakacje raczej nigdzie nie polecimy. 

Zobacz także: Jak w tym roku będą wyglądały wakacje. Opowiada rzecznik rządu

Fotolia
Styl życia
10 rzeczy, których nie mówi się bezdzietnej parze
Chociaż w teorii dajemy innym prawo do tego, żeby dokonywali w życiu wyborów zgodnych ze swoimi potrzebami, wciąż bywamy nietolerancyjni wobec bezdzietnych par. Niezależnie od tego, czy para nie ma dzieci, bo nie chce albo nie może, z pewnością nie chce słuchać komentarzy postronnych osób. Czego nie mówić w towarzystwie bezdzietnych?

1. Podjęliście złą decyzję Po pierwsze, para może nie mieć dzieci nie dlatego, że się na potomstwo nie zdecydowała, tylko dlatego, że ich mieć nie może. A nawet jeśli może, widocznie nie nadszedł jeszcze na to czas. A może nie nadejdzie nigdy, bo zwyczajnie planują swoje życie inaczej. 2. Gdybym nie miała dzieci, moje życie nie miałoby sensu Świeżo upieczonym mamom często zdarza się zapominać, jak wyglądało życie sprzed macierzyństwa. To nie znaczy jeszcze, że powinny wobec bezdzietnych koleżanek zachowywać się, jakby ich życie nie miało znaczenia, bo nie wydały na świat dziecka. Każdy ma do wypełnienia inną rolę – niektóre z nas są świetnymi matkami, inne ambitnymi bizneswoman, a jeszcze inne czują się świetnie, godząc te role. 3. Jesteście zmęczeni? Dopóki nie macie dzieci, nie wiecie, co znaczy zmęczenie. Rodzice często narzekając bezdzietnym na trudy rodzicielstwa, jednocześnie chwalą się tym, że posiadanie dzieci pozwoliło im dostąpić oświecenia. Dyskredytują jednocześnie nie tylko osiągnięcia, ale i problemy osób, które nie mają dzieci. 4. Na co czekacie? Nie ma nic bardziej demotywującego niż ta mało subtelna „zachęta”. Zwłaszcza że to pytanie jest czysto retoryczne, a ma na celu nie tyle uzyskanie odpowiedzi, co wywołanie wyrzutów sumienia u zapytanych. 5. Przecież bylibyście świetnymi rodzicami! Ten komplement ma drugie oblicze. Twierdząc, że bezdzietni byliby świetnymi rodzicami, sugeruje się, że marnują potencjał. A to przecież się nie godzi! 6. Nie wiecie, co to prawdziwa miłość, a właściwie nic nie rozumiecie. Rodzicielska miłość jest jednym z najważniejszych doświadczeń w życiu. Ale kto jej nie zaznał, nie jest pozbawionym uczuć egoistą. Pary potrafią być szczęśliwe we dwoje w związku, w którym nie brakuje miłości. 7. Zawsze chciałam mieć rodzinę. Rodzic uznaje, że rodzinę tworzy się tylko mając...

Styl życia
Ty mówisz, on nie słucha - jak rozmawiać z partnerem, by się zrozumieć
On cię nigdy nie słucha. A tobie się już nie chce z nim rozmawiać. Uczucie się wypaliło? Może po prostu obydwoje popełniacie błędy w komunikacji. Przeczytaj, jak im zaradzić (a kiedy nie ma już ratunku).

Rozmawiasz z nim? Coraz mniej. Nie słucha. Albo mówi, że ciągle wałkujesz ten sam temat. Najczęściej nie chcesz, żeby mu było przykro, wstyd ci, nie chcesz psuć nastroju. Trudne rozmowy najlepiej przełożyć na moment, kiedy nastrój jest średni, wtedy masz mniejsze poczucie winy. I tak komunikacja zaczyna kuleć. Potem znika. A na końcu już nie ma o czym rozmawiać. Jak temu zaradzić? Jak nie być mamuśką, ale kobietą świadomą siebie? Zawsze uciekałam przed schematem bycia partnerką pełną pretensji. Nie chciałam się czepiać prostych rzeczy, truć nad uchem, być mamuśką, która narzeka. Codzienna rzeczywistość nie daje się jednak zamknąć w ramy gorliwych postanowień. Czasem po prostu musisz, bo się udusisz, a problem chwili staje się tym „najważniejszym”. Ze wszystkich postulatów, pozostawiłam więc tylko jeden. Zawsze będę rozmawiać. Z nim. Tak często, jak będę czuła potrzebę. Rozmawiać o tym, co mi się nie podoba i co mnie zabolało. Rozmawiać o tym, co bardzo mi się podobało i co było miłe. Czego chciałabym częściej. I co? Bywa różnie, ale sumienie mam czyste. Co sprawia, że nie chce się gadać? Kiedy druga strona buduje mur, komunikacja przestaje być przełamywaniem się, a zaczyna być syzyfową pracą. Ty próbujesz coś powiedzieć, on od razu mówi, że „nie chce tego słuchać”. I co? Wciąż najtrudniej odróżnić, kiedy rozmowa jest komunikacją, a kiedy zaczyna być budowaniem obronnego muru, przez który nie przebiją się ani słowa, ani łzy. Kiedy krzyk jest potrzebny, a kiedy może zrazić? Czy zbyt wiele emocji naraz może zaszkodzić, czy lepiej rozkładać swoje myśli na raty? Najważniejsze to nie poddawać się. I ugryźć temat ze wszystkich stron, a jest ich wiele. Nie chce rozmawiać? Może zapytaj inaczej. Może tylko słuchaj. Może napisz list. Może wytłumacz, że chcesz usłyszeć, co myśli naprawdę. Tak naprawdę, naprawdę –...

Romans z żonatym/fot. Fotolia
Fotolia
Styl życia
Czy warto spotykać się z... żonatym mężczyzną?
Szanse, że ci się oświadczy są niewielkie, bo... już ma żonę. Ale z drugiej strony nie zabrania ci randkować z innymi, masz dużo czasu dla siebie i nie musisz prać jego brudnych skarpetek. Odważysz się na romans z żonatym?

Romantyczna kolacja, gorąca noc, a potem... święty spokój. Każda z nas marzyła choć przez chwilę o związku z zajętym facetem, który a) nie jest zazdrosny, bo przecież sam nie jest wierny, b) nie wymaga, żebyś była jego matką, żoną i kochanką w jednej osobie, bo wystarczy mu tylko rola numer trzy, c) nie ma nic bardziej podniecającego niż zakazany owoc.  Ale jeśli napotkasz na swojej drodze mężczyznę, który mimo obrączki na palcu, ochoczo zaprasza cię na kolację ze śniadaniem, przemyśl wszystkie za i przeciw takiego układu. ZA Nie musisz się deklarować Nie jesteś gotowa, żeby powiedzieć komuś „tak”? A może nie masz nawet ochoty na wspólne mieszkanie? Romans z żonatym to świetny pretekst do tego, żeby poczekać jeszcze chwilkę na tę odrobinę przerażającą dorosłość. Przecież tylko się bawisz. To nie czas na wielkie słowa. Możesz spotykać się z kilkoma mężczyznami naraz Bo kto ci zabroni? Chyba nie facet, dla którego ty też nie jesteś tą jedyną. Dlatego romansując z żonatym, eksperymentuj z kilkoma mężczyznami naraz, a może poznasz miłość swojego życia? Wtedy wiarołomny mąż szybko zejdzie na drugi plan. Zakazane romanse podsycają namiętność W każdym stałym związku ryzykujesz rutynę. Romanse rzadko bywają nudne (a jeśli takie są, trzeba je jak najszybciej zakończyć!). Seks z mężczyzną, który nie jest do końca twój, otwiera cię na nowe niegrzeczne doświadczenia. Przecież nie pokażesz mu się we flanelowej piżamie.  Nie musisz bawić się w dom, jeśli nie jesteś na to gotowa Romansując z żonatym, rezygnujesz ze wszystkich obowiązków prawowitej żony – nie musisz czekać na niego z obiadem, prać mu skarpetek ani wychowywać jego dzieci. Romans z żonatym to świetna opcja dla dziewczyn, które nie chcą się ustatkować, a w piątkowy wieczór wolą szaleć z przyjaciółmi w klubach niż oglądać w łóżku seriale. Zawsze masz o...

Martyna Cel
Instagram@celmartyna
Newsy
Martyna z "Rolnik szuka żony" odpowiedziała na sugestie, że nie pasowała do Dawida. Padły modne słowa
Historia Martyny i Dawida z "Rolnik szuka żony", pomimo zakończenia programu nadal rozgrzewa fanów programu. Tym razem fanka wytknęła dziewczynie, że ta nie nadawała się do życia na wsi. Martyna odpowiedziała!

Martyna i Dawid poznali się dzięki programowi "Rolnik szuka żony". Jednak dziewczyna w pewnym momencie zdecydowała, że nie chce dłużej przebywać w gospodarstwie rolnika. Dawid bardzo mocno przeżył odrzucenie . Od tego momentu fani programu uważnie śledzą relację tych dwojga. Niedawno nawet spekulowano, że być może jednak Martyna i Dawid dadzą sobie jeszcze szansę , jednak żadne z nich tego nie potwierdziło.  Na dodatek teraz fani zarzucili Martynie, że ta w ogóle się nie nadawała do życia na wsi. Mają rację? Fani zarzucają Martynie z "Rolnik szuka żony", że nie nadawała się do życia na wsi Martyna Cel po udziale w show "Rolnik szuka żony", z którego dobrowolnie zrezygnowała jest bacznie obserwowana przez fanów programu. Nie zawsze jednak komentarze są przychylne. Teraz Martyna odniosła się do jednego z nich. Fanka zarzuciła jej bowiem, że nie nadawała się do życia na wsi.  Wszystko zaczęło się od komentarza na temat zdjęć, które uczestniczka show dodaje na Instagramie.  Dla mnie Twoje zdjęcia, które dodajesz, są prymitywne. Co nie oznacza, że nie jesteś piękną kobietą, tylko sposób, palec w buzi, poza, takie uwłaczające - napisała internautka.          Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Martyna (@celmartyna)   To zapoczątkowało dalszą dyskusję, w której kolejna internautka zarzuciła Martynie, że nie wyobraża sobie jej np. karmiącej kury i że na pewno nie byłaby dobrą żoną dla rolnika.  Nie wyobrażam sobie Martyny karmiącej kury, pracującej na...

Nasze akcje
Zapachy Police
PIELĘGNACJA

Wygraj nowe zapachy z linii GOODVIBES od Police To Be!

STYL ŻYCIA

Rossmann wspiera Niebieską Linię

Pielęgnacja skóry suchej
PIELĘGNACJA

Jak wykonać makijaż przy skórze suchej?

Maciej Zień Beauty
MAKIJAŻ

Kolekcja Maciej Zień Beauty jest już dostępna!

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
modne buty na jesień 2021
Moda

Modne buty na jesień 2021 - TOP 6 modeli, które będą hitem sezonu [Przegląd z sieciówek]

Aneta Zygmuntowicz
modne sukienki na jesień 2021 z sieciówek
Moda

Modne sukienki na jesień 2021 od 60 złotych. 5 propozycji z sieciówek, które musicie mieć w szafie!

Aneta Zygmuntowicz
efekty stosowania retinolu
Pielęgnacja

Retinol – efekty na trądzik i zmarszczki. Kiedy się pojawią i jakie są skutki uboczne?

Aneta Zygmuntowicz
odżywki emolientowe do włosów
Fryzury

Odżywki emolientowe do włosów - jaką wybrać i jak je stosować? [ranking najlepszych]

Laura Osakowicz
AZS na szyi
Pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Julia Cichocka
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
kurtka przejściowa na jesień 2021
Moda

Kurtki przejściowe na jesień 2021. Przegląd z sieciówek od 60 zł [Sinsay, Bershka, Zara, House, H&M]

Aneta Zygmuntowicz
płaszcze w kratę
Moda

Najmodniejsze płaszcze w kratę na jesień 2021 z sieciówek [Sinsay, Stradivarius, H&M, Tatuum, Mango]

Paulina Wierzchowiecka
pełne usta
Pielęgnacja

Pełne usta - jak uzyskać, jak dbać i jak malować?

Aneta Zygmuntowicz
nakładanie henny do brwi
Pielęgnacja

Henna do brwi - jak zrobić ją w domu, ile kosztuje i którą wybrać?

Paulina Wierzchowiecka
depilacja cukrowa
Pielęgnacja

Depilacja cukrowa - jak ją wykonać w domu? Przepis na pastę cukrową do depilacji

Katarzyna Dobrzyńska
jak używać roller do twarzy
Pielęgnacja

Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]

Laura Osakowicz
bakuchiol najlepsze kosmetyki z roślinnym zamiennikiem retinolu
Pielęgnacja

Bakuchiol, czyli roślinna alternatywa retinolu. Jak działa i jak stosować?

Milena Majak
Dziewczyna z naturalnym makijażem
Makijaż

Naturalny makijaż - jak go zrobić krok po kroku?

Julia Cichocka
Kobieta ze zniszczonymi w
Fryzury

Zniszczone włosy - domowe sposoby i kosmetyki na przywrócenie im blasku

Milena Majak Julia Cichocka